Μεταμοσχευση σε περιοχη μετριας αραιωσης

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
ακομα και εκει μας πιανει τον κ@@ο, ειναι ο ακριβοτερος στην ευρωπη, αν επισκεφθεις τα site αλλων χωρων θα το διαπιστωσεις

Αν δεν μειωσει τιμες τοππικ θα μας χασει ολους.
100 ευρω σκονη η large,ακου εκει!!! 70-80ευρω παει η Κοκα το γραμμαριο.Για καντε μας την χαρη Κ.Αναστασακη.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Δημητρη ειναι αρκετα μακρυ το μαλλι σου και οντως τα καμουφλαρεις καλα. Δεν φαινεται καλα η αραιωση ομως υπαρχει.
Τον αναστασακη τον συμφερει πιο πολυ να σου πουλαει τοπικ παρα να σου κανει μεταμοσχευση με αυτες τις τιμες. Τις θεραπειες που σου προτεινουν προσεξε τες μην χασεις χρηματα και δεν δεις αποτελεσμα.
Μινοξιδιλη εχεις βαλει ποτε; θα σου εδινε καποια αποτελεσματα για οσο τη βαζεις.
 

eretzoum85

New Member
Δημητρη ειναι αρκετα μακρυ το μαλλι σου και οντως τα καμουφλαρεις καλα. Δεν φαινεται καλα η αραιωση ομως υπαρχει.
Τον αναστασακη τον συμφερει πιο πολυ να σου πουλαει τοπικ παρα να σου κανει μεταμοσχευση με αυτες τις τιμες. Τις θεραπειες που σου προτεινουν προσεξε τες μην χασεις χρηματα και δεν δεις αποτελεσμα.
Μινοξιδιλη εχεις βαλει ποτε; θα σου εδινε καποια αποτελεσματα για οσο τη βαζεις.

Ναι επαιρνα το regain και ειχα δει οντως αποτελεσματα! Ειχαν πυκνωσει τα μαλλια μου.. Στο σημειο που ειχα φτασει δηλαδη δεν ενιωθα να εχω προβλημα. Αλλα εκει εκανα το λαθος και χαλαρωσα και ετσι εχασα σχεδον ολα τα οφελη. Τωρα εδω και κανα 2μηνο το εχω ξαναρχισει αλλα θελει υπομονη για να δουλεψει.
 

eretzoum85

New Member
Για τον Γεωργιου στην Κυπρο τι γνωμη εχετε ? Υπαρχει κανεις που να εχει ο ιδιος εμπειρια? Πηρα σημερα τηλ για να κλεισω ραντεβου αλλα μαλλον ειναι κλεισμενα ολα.
 

eretzoum85

New Member
ακομα και εκει μας πιανει τον κ@@ο, ειναι ο ακριβοτερος στην ευρωπη, αν επισκεφθεις τα site αλλων χωρων θα το διαπιστωσεις

περα απο το οτι ειναι ακριβος υπαρχει κι αλλος λογος που δεν τον εμπιστευομαστε? δεν τον ξερω τον ανθρωπο ουτε θελω να τον υπερασπιστω απλα ρωταω αν υπαρχει καποιος απο εδω μεσα που να τον εχει εμπιστευτει..
 

tasos33

Well-Known Member
Τον ανθρωπο δεν τον κρίνουμε σαν χαρακτήρα,δεν τον ξέρουμε προσωπικά και θα ηταν άδικο να έχουμε κάποια αρνητικη άποψη.

Τον κρίνουμε σαν επαγγελματια,σαν πωλητή τοππικ και σαν γιατρό μμ.

Ως γιατρός μμ σαφως και δεν τον εμπιστευόμαστε διότι έχουμε σχεδόν μηδενικά περιαστικά όχι μόνο στο φόρουμ αλλά και στην σελιδα του έχει πολύ λιγα αποτελεσματα με φτωχό φωτογραφικό υλικό. Να φανταστεί πριν μερικούς μηνες έγραψε εδώ κάποιος που έκανε μμ εκεί και ξεκίνησε να λέει τι τέλειος γιατρός τι φοβερή εξιδεικευση κτλ και τον κραξαμε και εξαφανίστηκε.


περα απο το οτι ειναι ακριβος υπαρχει κι αλλος λογος που δεν τον εμπιστευομαστε? δεν τον ξερω τον ανθρωπο ουτε θελω να τον υπερασπιστω απλα ρωταω αν υπαρχει καποιος απο εδω μεσα που να τον εχει εμπιστευτει..
 

dimitris50423

Well-Known Member
Συμφωνω με τον τασο. Για εμενα γιατροι και κλινικες πρεπει να μιλανε με αποτελεσματα και οχι να μας λενε το βιογραφικο τους απλα.
Οχι μονο νεοεμφανιζομενοι αλλα και για αυτους που ξερουμε ηδη.

Ο Αναστασακης μαλλον τωρα ξεκιναει και ψαχνει πελατεια να μαθει τη δουλεια. Και οσοι δεν πανε καλα δωρο και ενα τοπικ στη σακουλα.

Κατι med* jen, bergm kor* lase* line clinics θα επρεπε να υπαρχει μονιμα θεμα στο φορουμ ωστε ακομη και αυτοι που δεν ειναι μελη και μας διαβαζουν να ξερουν να τους αποφυγουν.
Εγω θα ημουν ευγνωμων αν το φορουμ γλυτωνε το κεφαλι μου απο αυτους.
 

eretzoum85

New Member
Συμφωνω με τον τασο. Για εμενα γιατροι και κλινικες πρεπει να μιλανε με αποτελεσματα και οχι να μας λενε το βιογραφικο τους απλα.
Οχι μονο νεοεμφανιζομενοι αλλα και για αυτους που ξερουμε ηδη.

Ο Αναστασακης μαλλον τωρα ξεκιναει και ψαχνει πελατεια να μαθει τη δουλεια. Και οσοι δεν πανε καλα δωρο και ενα τοπικ στη σακουλα.

Κατι med* jen, bergm kor* lase* line clinics θα επρεπε να υπαρχει μονιμα θεμα στο φορουμ ωστε ακομη και αυτοι που δεν ειναι μελη και μας διαβαζουν να ξερουν να τους αποφυγουν.
Εγω θα ημουν ευγνωμων αν το φορουμ γλυτωνε το κεφαλι μου απο αυτους.


Κοιτα καποιοι κανουν κρα οτι κοροιδευουν οπως μερικοι απο αυτους που ανεφερες. Για τον Αναστασακη δεν εχω αποψη ξαναλεω απλως μιλαω για μια γενικη εικονα που σου δειχνει η οποια κατα την γνωμη μου ειναι θετικη αλλα εννοειται πως μπορει να κανω και λαθος. Παντως το να εισαι γιατρος και η εμφανιση σου να παραπεμπει περισσοτερο σε barista δεν ειναι και οτι καλυτερο. Ειναι αδικο αλλα ετσι ειναι. Anyway , την Παρασκευη εχω κλεισει ραντεβου και με τον Γρηγοριου θα ποσταρω μολις παρω γνωμη και απο αυτον.
 

stelgeo134

New Member
Aπό προσωπική μου εμπειρία , θα ήθελα να σου πω τα εξής:
Α.Ψάξε από τις εταιρείες να δεις από κοντά αποτελέσματα , η όλη φάση με τις φωτογραφίες είναι μια καλά στημένη 'παραίσθηση'.
Β. Έχει τεράστια σημασία η λήψη φαρμάκων μετα την μ/μ. Εννοώ ότι παρόλο που πχ ο Α Γιατρός είναι καλύτερος από τον Β Γιατρό , για την ίδια περίπτωση τριχόπτωσης , ο Β Γιατρός μπορεί να βγάλει πολύ πολύ καλύτερες φωτογραφίες μετά από 1-1.5 χρόνο. Σε ενημερώνω ότι μετά από 1 χρονο φινα , κ μετά από παρενέργειες (χάσιμο πρωινών στυσεων κτλ) την διέκοψα και δεν πρόκειται να την ξαναπάρω ποτέ!!
Γ. Έχω κάνει 2 μ/μ σε αρκετά γνωστη κλινική , με πολύ καλά αποτελέσματα από φωτογραφίες. Η πρωτη STRIP (μεγάλο λάθος) και η 2η fue . Είχα αρκετά μεγάλο shock loss από την πρώτη συνεδρία(ήμουν σε καλύτερη φάση από σενα) κ αν γυριζα το χρονο πίσω δεν θα την έκανα!! Η 2η με FUE εφτιαξε καλύτερο αισθητικο αποτέλεσμα στην 'μοστρα' μπροστά.
Συμπερασματικά λοιπόν θα σου πρότεινα , αν κάνεις κάτι,να κοιτάξεις μια μικρή συνεδρία σε εξειδικευμένο γιατρό στα κενά σημεία με ασφάλεια, μέσω fue , έτσι όταν κόψεις το μαλλακι σου κοντο να φαίνεται μια πιο πλούσια εικόνα . Επιπλέον σε κάποια χρόνια , αν συνεχιστεί η τριχόπτωση θα μπορέσεις να ξυρίσεις το κεφάλι σου & θα βρεις την υγειά σου. Ιδιαίτερη προσοχή στην δότρια σου !! Ψάξε λίγο και το θέμα των white dots , των σημαδιών δλδ που φαίνονται μετα την εξαγωγή τριχοθυλακίων γτ είναι πολύ πολύ κρίσιμο.
Καλη επιτυχία σε ότι κ αν αποφασίσεις , εύχομαι πάνω από όλα να λύσεις το θέμα μέσα σου , όπως κ όλοι μας
 

athenian

Well-Known Member
Σε αυτα τα τελευταια,περι μελλοντικου ξυρισματος και εικονα δοτριας,κολλαω κι εγω.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

piros75

Well-Known Member
Είναι λίγο ρίσκο η δική σου περίπτωση. Τι σου είπαν οι γιατροί και οι κλινικες;
 

eretzoum85

New Member
ευχαριστω για τις απαντησεις. Στις γνωμες ιατρων που εχω παραθεσει παραπανω θα προσθεσωκαι μια παραπανω απο τον γιατρο Μιχαλη Γεωργιου στην Κυπρο. Μου ειπε οτι δεν πρεπει να φοβαμαι το shock loss και οτι μπορει να μου αυξησει την πυκνοτητα στην περιοχη που εχω προβλημα με 2000 grafts . Γενικα με κερδισε αν και δεν μου εκανε αναλυτικη εξεταση ( να μετρησει δηλαδη αριθμο τιχοθυλακιων αν τετρ. εκατοστο απο δοτρια και ληπτρια ) .Ειμαι σε φαση αναμονης τωρα, θελω να ηρεμησω λιγο και να δω τι θα κανω χωρις να ειμαι σιγουρος οτι θα προχωτησω σε μεταμοσχευση και ενω παραλληλα συνεχιζω την μινοξιδιλη και περιμενω να δω και παλι τα αποτελεσματα που μου ειχε δωσει οταν την ειχα χρησιμοποιησει για πρωτη φορα παλιοτερα.. Αν επιβεβαιωθουν οι προσδοκιες μου υπαρχει πιθανοτητα να παρουν αναβολη τα σχεδια για μεταμοσχευση . Ειδομεν ..
 

eretzoum85

New Member
Aπό προσωπική μου εμπειρία , θα ήθελα να σου πω τα εξής:
Α.Ψάξε από τις εταιρείες να δεις από κοντά αποτελέσματα , η όλη φάση με τις φωτογραφίες είναι μια καλά στημένη 'παραίσθηση'.
Β. Έχει τεράστια σημασία η λήψη φαρμάκων μετα την μ/μ. Εννοώ ότι παρόλο που πχ ο Α Γιατρός είναι καλύτερος από τον Β Γιατρό , για την ίδια περίπτωση τριχόπτωσης , ο Β Γιατρός μπορεί να βγάλει πολύ πολύ καλύτερες φωτογραφίες μετά από 1-1.5 χρόνο. Σε ενημερώνω ότι μετά από 1 χρονο φινα , κ μετά από παρενέργειες (χάσιμο πρωινών στυσεων κτλ) την διέκοψα και δεν πρόκειται να την ξαναπάρω ποτέ!!
Γ. Έχω κάνει 2 μ/μ σε αρκετά γνωστη κλινική , με πολύ καλά αποτελέσματα από φωτογραφίες. Η πρωτη STRIP (μεγάλο λάθος) και η 2η fue . Είχα αρκετά μεγάλο shock loss από την πρώτη συνεδρία(ήμουν σε καλύτερη φάση από σενα) κ αν γυριζα το χρονο πίσω δεν θα την έκανα!! Η 2η με FUE εφτιαξε καλύτερο αισθητικο αποτέλεσμα στην 'μοστρα' μπροστά.
Συμπερασματικά λοιπόν θα σου πρότεινα , αν κάνεις κάτι,να κοιτάξεις μια μικρή συνεδρία σε εξειδικευμένο γιατρό στα κενά σημεία με ασφάλεια, μέσω fue , έτσι όταν κόψεις το μαλλακι σου κοντο να φαίνεται μια πιο πλούσια εικόνα . Επιπλέον σε κάποια χρόνια , αν συνεχιστεί η τριχόπτωση θα μπορέσεις να ξυρίσεις το κεφάλι σου & θα βρεις την υγειά σου. Ιδιαίτερη προσοχή στην δότρια σου !! Ψάξε λίγο και το θέμα των white dots , των σημαδιών δλδ που φαίνονται μετα την εξαγωγή τριχοθυλακίων γτ είναι πολύ πολύ κρίσιμο.
Καλη επιτυχία σε ότι κ αν αποφασίσεις , εύχομαι πάνω από όλα να λύσεις το θέμα μέσα σου , όπως κ όλοι μας

σε ευχαριστω πολυ φιλε! θες να πεις σε ποια κεντρα εκανες τις δυο επεμβασεις ? αν δεν εχεις προβλημα βεβαια ..
 

stelgeo134

New Member
σε ευχαριστω πολυ φιλε! θες να πεις σε ποια κεντρα εκανες τις δυο επεμβασεις ? αν δεν εχεις προβλημα βεβαια ..
Δεν θα ήθελα να μπω σε τέτοια λεπτομέρεια , για ευνόητους λόγους. Σου εύχομαι καλή τύχη σε ότι κ αν κάνεις
 
Μπλουζα