Μεταμοσχευση σε λιγο καιρο

dimitis86

New Member
Καλησπερα παιδια.Εχω γραφτει εδω κ λιγες μερες στο φορουμ για να γραψω κ εγω για το προβλημα με την τριχοπτωση που με βασανιζει εδω κ χρονια.Θα σας γραψω το ιστορικο μου με την θεραπεια π κανω εδω κ 6 χρονια πρπ.Λπν ειμαι 30 χρονων.η τριχοπτωση στους κροταφους εχει ξεκινησει απο τα 22 μου πρπ με αργο ρυθμο κ απο τα 24 ξεκινησα να χρησιμοποιω regain 5% και απο τα 26 ξεκινησα κ το propecia μεχρι τα 28 και εδω και 2 χρονια το proscar 1/4.Aπο παρενεργειες δεν εχω κανενα θεμα αλλα δυστυχως το προβλημα εδω κ 1 χρονο εχει χειροτερεψει πολυ με αποτελεσμα σε λιγο καιρο να παω για μεταμοσχευση.Θα την ειχα κανει ηδη εδω κ 1 μηνα αλλα κατι μ ετυχε κ με πηγε πισω στο οικονομικο.Λεφτα δεν μπορω να δωσω πανω απο 3 χιλιαρικα γι αυτο κατεληξα Ελλαδα κ συγκεκριμενα βεκρη.Ο φοβος μου εχει να κανει με τα grafts που θα μπουν στον αριστερο κροταφο γιατι εχω καποια μαμα μαλλια.Στο δεξι εχω καποιες τριχες αλλα οχι πολλες αρα κ να τις χασω δεν λεει κ τπτ.Η γιατρος που με ειδε μ ειπε οτι δεν υπαρχει φοβος σοκλος λογο φιναστεριδης.Απ οτι εχω δει εδω σε καποια thrεad λετε οτι καλο ειναι να χρησιμοποιεις προπεσια αν ειναι να κανεις μεταμοσχευση αλλα δεν μπορω να καταλαβω αν πειραχτουν τα μαμα τριχοθυλακια κατα την μεταμοσχευση δεν θα χαθουν μετα?θα ανεβασω κ φωτο για να κρινετε κλτρα.ευχαριστω εκ τν προτερων κ για οτι εχω διαβασει εδω μεσα.
 

Συνημμένα

  • jim.jpg
    2.9 MB · Προβολές: 27
  • jim2.jpg
    jim2.jpg
    980.5 KB · Προβολές: 123
  • jim3.jpg
    jim3.jpg
    862.3 KB · Προβολές: 113
  • jim4.jpg
    jim4.jpg
    872.6 KB · Προβολές: 115

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

nine

Active Member
Εχεις αρκετα καλο μαλλι για την ηλικια σου. Προφανως λογω φινας και μινοξ που κανεις θεραπειας. Πιστεω θα παρεις ενα καλο αποτελεσμα με μια πυκνη hairline.

Πριν τις θεραπειες ησουν αρκετα χειροτερα;
 

koumparos

Well-Known Member
Θα σε βοηθησει η φιναστεριδη σιγουρα για το shockloss αλλα εαν η νοσηλευτρια δεν προσεξει κατα την εισαγωγη και σου χτυπησει θυλακες θα χασεις και το μοσχευμα και τον θυλακα που χτυπησε.
Αλλα προσωπικα πιστευω πρεπει να πεσεις σε πολυ ατζαμη για να σου κανει τετοια ζημια και συνηθως το shockloss δημιουργειται απο τον ιδιο τον οργανισμο σαν παρενεργεια επομενως η φινα ειναι σημαντικη.
@υποψιν θες για πλακα 2500 μοσχευματα ,εχεις και καλη τριχα ,εισαι καλος υποψηφιος
 

dimitris50423

Well-Known Member
Εχεις καλο μαλλι πισω απο τη hairline και αρκετα καθαρη περιοχη για να δουλεψουν. Νομιζω οτι θες γυρω στα 2000 μοσχευματα και θα λυσεις το προβλημα σου. Σε μια συνεδρια θα σου βαλουν οσα χρειαστεις.
Εφοσον παιρνεις ηδη φινα θα σε βοηθησει και στο θεμα του shockloss.
 

dimitis86

New Member
(nine) οχι φιλε ημουν καλυτερα απλα το καθυστερησα με τις θεραπειες.η αληθεια ειναι οτι με το ρεγκειν δεν ημουν συνεπης συνεχεια αλλα δεν νμζ οτι αυτος ηταν ο λογος που χειροτερεψα ετσι.εξαλου με τις θεραπειες απλα καθυστερεις την τριχοπτωση.πιστευω αν δεν επαιρνα θα μουν ετσι απο 27 τουλαχιστον.η τριχοπτωση λγκ δεν θα σταματησει κ θα χρειστω κ αλλη μετα απο λιγα χρονια.το μονο ενθαρυντικο ειναι οτι αυτα που εχασα φαινοντουσαν οτι θα χαθουν απο την στιγμη π καταλαβα οτι εχω θεμα.(Koumparos) η κοπελα π μιλησα μ ειπε για 1500 με 2000.ενταξει κ εγω π δεν ξερω τα 1500 μ φαινονται λιγα.Θα δουμε.Εδω θα μαι κ οταν την κανω κ θα τα λεμε.(dimitris50423) εχω διαβασει κ το δικο σ thead.μπραβο φιλε ωραιο αποτελεσμα.μακαρι να εχω κ εγω κατι αναλογο,αν κ εσυ ησουν πιο ευκολη περιπτωση πιστευω
 

dimitis86

New Member
(nine) οχι φιλε ημουν καλυτερα απλα το καθυστερησα με τις θεραπειες.η αληθεια ειναι οτι με το ρεγκειν δεν ημουν συνεπης συνεχεια αλλα δεν νμζ οτι αυτος ηταν ο λογος που χειροτερεψα ετσι.εξαλου με τις θεραπειες απλα καθυστερεις την τριχοπτωση.πιστευω αν δεν επαιρνα θα μουν ετσι απο 27 τουλαχιστον.η τριχοπτωση λγκ δεν θα σταματησει κ θα χρειστω κ αλλη μετα απο λιγα χρονια.το μονο ενθαρυντικο ειναι οτι αυτα που εχασα φαινοντουσαν οτι θα χαθουν απο την στιγμη π καταλαβα οτι εχω θεμα.(Koumparos) η κοπελα π μιλησα μ ειπε για 1500 με 2000.ενταξει κ εγω π δεν ξερω τα 1500 μ φαινονται λιγα.Θα δουμε.Εδω θα μαι κ οταν την κανω κ θα τα λεμε.(dimitris50423) εχω διαβασει κ το δικο σ thead.μπραβο φιλε ωραιο αποτελεσμα.μακαρι να εχω κ εγω κατι αναλογο,αν κ εσυ ησουν πιο ευκολη περιπτωση πιστευω
 

piros75

Well-Known Member
Αν χτυπηθούν κατά την εισαγωγή τα υπάρχοντα τριχοθυλάκια ενδέχεται να τα χάσεις, αλλά θεωρώ πως την περίπτωσή σου δεν υπάρχει μεγάλος κίνδυνος. Άλλωστε και κάποια να χτυπηθούν, ούτως ή άλλως μάλλον θα τα έχανες αργά ή γρήγορα. Κατά τη γνώμη μου δεν πρέπει να σε απασχολεί το συγκεκριμένο θέμα.
 

crossfire

Well-Known Member
Αν χτυπηθούν κατά την εισαγωγή τα υπάρχοντα τριχοθυλάκια ενδέχεται να τα χάσεις, αλλά θεωρώ πως την περίπτωσή σου δεν υπάρχει μεγάλος κίνδυνος. Άλλωστε και κάποια να χτυπηθούν, ούτως ή άλλως μάλλον θα τα έχανες αργά ή γρήγορα. Κατά τη γνώμη μου δεν πρέπει να σε απασχολεί το συγκεκριμένο θέμα.

Συμφωνώ.....Είναι το τελευταίο που πρέπει να σε απασχολεί.
Άλλωστε δεν έχει πει κανένας ότι οι μεταμοσχεύσεις γινονται μόνο σε τελείως Καραφλο κεφαλι
 

dimitis86

New Member
Τασο ειχα σκοπο να την κανω στον βεκρη αλλα εδω κ ποσες μερες που διαβαζω τα thread μ εκαναν να το μετανιωσω.Θα παω αν μπορεσω αυτη την βδομαδα στον παπανικολαου στην dhi να ακουσω τι θα μ πει κ απ οτι βλεπω θα το τρεναρω για λιγο ακομα.Εσεις που ξερετε με ενα τετραχιλιαρο θα μπορουσα να παω κυπρο?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

naruto

Well-Known Member
Mε το ματι θες 2000 grafts σιγουρα.
Η μια κυπριακη χρεωνει 2,5 ευρω το graft ακατεβατα.
Η αλλη αν το παζαρεψεις ολο και κανα σκοντο θα σου κανει.
Εσυ αποφασιζεις
 

naruto

Well-Known Member
yep 2,5 ευρω ακατεβατα η hdc,
o Γεωργιου κανει και κανα σκοντο αν τον ζορισεις λιγο.
Η hdc ερχετε αρχες του χρονου Αθηνα για συναντησεις να ξες.
Κανονισε αν θες μια συναντηση,τζαμπα ειναι.Οπως κ στην dhi
 

koumparos

Well-Known Member
Φιλε μην κοιτας μονο την τιμη.Για μεταμοσχευση μιλαμε μια ολοκληρωμενη ιατρικη πραξη και οχι για αγορα αυτοκινητου.Επισης η δοτρια δεν ειναι απειρη και τα λαθη πληρωνονται.Επισης κανε μια ερευνα στο φορουμ οσο αναφορα τις μμ μελετησε και μετα απο ενα μεγαλο διαστημα αποφασιζεις.
Φιλικα δημητρη
 

tasos33

Well-Known Member
Τα μαμά μαλλια πίσω απο την αραίωση,όπως δείχνουν τουλαχιστον στις φωτο,έχουν πολύ καλη πυκνότητα,αυτό σημαίνει πως πρεπει να πιάσεις υψηλη πυκνότητα στην hairline για να δέσει με τα πίσω αλλιώς θα κανει διάφορα,αν θες υψηλές πυκνότητες ξεχνάς την ελλαδα
Τασο ειχα σκοπο να την κανω στον βεκρη αλλα εδω κ ποσες μερες που διαβαζω τα thread μ εκαναν να το μετανιωσω.Θα παω αν μπορεσω αυτη την βδομαδα στον παπανικολαου στην dhi να ακουσω τι θα μ πει κ απ οτι βλεπω θα το τρεναρω για λιγο ακομα.Εσεις που ξερετε με ενα τετραχιλιαρο θα μπορουσα να παω κυπρο?
 

dimitis86

New Member
δυστυχως απο χρημα δεν μπορω να δωσω πανω απο 3 χιλιαρικα αντε 4 αν μ δωσν οι δικοι μου γι αυτο κοιταω για ελλαδα.απ οτι εχω διαβασει μεχρι στιγμης (αν κανω λαθος διορθωστε με)ο βεκρης δουλευει μεγαλυτερες πυκνοτητες απο dhi κ σε μια συνεδρια μπορει να βαλει κ πανω απο 2000 grafts (εγω θελω σγρ 2000)γι αυτο κ ειχα καταληξει εκει αλλα εχω δει κ σε καποια thread οτι δεν προσεχει την δοτρια οσο η dhi και δεν μ αρεσε η συμπεριφορα τς σε μια μμ που δεν πηγε καλα απο εδω μεσα π διαβασα .για κυπρο απ οτι βλεπω με 4 χιλιαρικα δεν κανω δουλεια αρα δεν μ μενει αλλη επιλογη.τεσπα τι σας τα λεω.θα συνεχισω να διαβαζω κ τα υπολοιπα thread κ βλεπουμε
 

piros75

Well-Known Member
Εγώ θα σου έλεγα να πας και στον Βεκρή μια επίσκεψη και στην DHI και στην HDC (αφού έρχεται για κον) και μετά αποφασίζεις.
 

dimitis86

New Member
Για hdc δεν μπορω να διαθεσω τοσα χρηματα γι αυτο για dhi (papanikolaou) με κοβω.Το θεμα ειναι αν σε μια συνεδρια μπορεσει να βγαλει οσα μοσχευματα χρειαζομαι.Τωρα για πυκνοτητες που δεν δουλευουν μεγαλες θα συμβιμβαστω κ με λιγο τοππικ αν χρειαστει
 
Μπλουζα