Μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα ποια ειναι η αληθεια

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Εγω φιλε μου θα σου πω οτι θα χρειαστεις σιγουρα παραπανω grafts απο αυτα που σου προτειναν.Κατα την αποψη μου η dhi ειναι οτι καλυτερο για Ελλαδα και εχει αρκετα καλους γιατρους.Απο προσωπικη εμπειρια ομως θα σου προτεινα Ηλια Ευαγγελατο αν αποφασισεις για εκει.Το PRP προσωπικα δεν το πιστευω μιας κ το εχω δοκιμασει για πανω απο 1 χρονο(οχι στην dhi)αλλα prp με prp ειναι εντελως διαφορετικο.Διαφωνω παντος κ με καποια παιδια που πιστευουν οτι χρειαζεσαι 2000+ grafts.Παντος γυρω στα 1500 θα τα χρειαστεις για ενα καλο αποτελεσμα.Καλη επιτυχια σε οτι αποφασισεις.
 

geeorgee

Active Member
φιλε dhi θα σου ελεγα να πας μονο αν θες να κινηθεις με τη λογικη οτι βαζω τωρα καποια μοσχευματα
και αργοτερα κανω πυκνωση στο ιδιο σημειο ωστε να εχεις συνολικα λιγοτερες απωλειες μοσχευματων
αποτι αν τα εβαζες ολα μαζι σε καποια αλλη κλινικη που δουλευουν με μεγαλυτερες πυκνοτητες.Αλλιως
με 1 μεταμοσχευση και τα μοσχευματα που προτειναν δε θα εισαι ικανοποιημενος
 

Stefanos32

New Member
Παιδιά καλησπερα.
Θέλω να κάνω εμφύτευση γενιών στο προσωπο γιατι κληρονομικα τα γένια μου ειναι πολυ αραια σε σημεια. Μιλαω αποκλειστικα για τη μέθοδο FUE.
Εκανα ερωτήσεις μεσω mail σε διάφορες κλινικες και για 300-400 τριχοθυλακια η τιμες ηταν απο 2000-3000 ευρω.
Απειρως πολλα για το πορτοφολι μου. Μιλαω αποκλειστικα για τη μέθοδο FUE.
Παρόλα αυτα μια κλινικη M***** H*** μου ειπε οτι θα μου κάνει την επεμβαση με 600 ευρω. Ειναι η μονη που στο site της έχει τιμολογιο. Επισης εψαξα στο google maps /street view την οδο που αναφέρει και δεν ειδα πουθενα πινακιδα.
Υποπτο λέτε;

Οποιος έχει καποια γνώμη επι του θέματος η να προτεινει κάτι ας απαντήσει έστω και μέσω PM.
 

aeratos28

Just aeratos
300-400 grafts αν βάλεις στα γένια ,διαφορά δεν θα δεις φίλε μου.τώρα για τιμές νομίζω πως μπορείς να βρεις μία τιμή στα 1000 ευρώ από μία από τις γνωστές κλινικές της Ελλαδα και όχι από κλινική άγνωστη..βασικά δεν μπορώ να καταλάβω και ποια κλινική είναι αυτή που εγραψες
 

dimitris50423

Well-Known Member
Στεφανε οσο δυσκολη ειναι η μμ μαλλιων για να παρεις καλο αποτελεσμα το ιδιο ειναι και για τα γενια πιστευω. Με 300-400 που σου ειπαν θα ειναι πολυ αραια. Εγω οταν εκανα μεταμοσχευση εβαλα και στο ανω χειλος που ειχα ουλη κ ειχα ενα σημειο κενο απο τριχες.
 

lewn

New Member
Καλησπερα σε ολους, εχω κανει 2 strip πριν 10 χρονια με μετρια εως υποφερτα αποτελεσματα, γνωριζει καποιος αν η μεθοδος direct που διαφημιζεται ειναι αποτελεσματικη και με φυσικο αποτελεσμα εννοειται?
Καλως αντιλαμβανομαι πως ειναι ΄΄εξελιξη΄΄ της fue, κι αν ισχυει αυτο, τι γινεται με τα χαμενα τριχοθυλακια που οπως διαβαζω ειναι το αρνητικο της συγκεκριμενης μεθοδου?
Sorry αν σας μπερδεψα κι εγω καπως μπερδεμενος ειμαι με αυτα που διαβαζω...
 

aeratos28

Just aeratos
η fue είναι μία.ο καθένας της δίνει την ονομασία που θέλει.ο ένας direct fue,ο αλλος power fue κτλ..καταλαβαίνεις τι γίνεται...
Καλησπερα σε ολους, εχω κανει 2 strip πριν 10 χρονια με μετρια εως υποφερτα αποτελεσματα, γνωριζει καποιος αν η μεθοδος direct που διαφημιζεται ειναι αποτελεσματικη και με φυσικο αποτελεσμα εννοειται?
Καλως αντιλαμβανομαι πως ειναι ΄΄εξελιξη΄΄ της fue, κι αν ισχυει αυτο, τι γινεται με τα χαμενα τριχοθυλακια που οπως διαβαζω ειναι το αρνητικο της συγκεκριμενης μεθοδου?
Sorry αν σας μπερδεψα κι εγω καπως μπερδεμενος ειμαι με αυτα που διαβαζω...
 

lewn

New Member
η fue είναι μία.ο καθένας της δίνει την ονομασία που θέλει.ο ένας direct fue,ο αλλος power fue κτλ..καταλαβαίνεις τι γίνεται...
Δε ρωτησα πως λεγεται η καθε μια, αλλα αν υπαρχει καποιος που να γνωριζει αν ηdirect ειναι εξελιξη της fue, αν χανονται τριχιθυλακια και αν το αποτελεσμα ειναι τοσο φυσικο οσο υποσχονται...
 
Μπλουζα