Κwstakis, fue, λιόσης, 1920 grafts, 4-5/12/2015

kwsTakis

Active Member
Γεια σας.οπως ειχα προαναφερει αυτη την εβδομαδα εκανα την δευτερη μμ στην ιδια κλινικη με τον ιδιο γιατρο π ειχα ξανακανει..ειχα κλεισει για διημερο. Την πρωτη μερα καναμε εξαγωγη 1120 μοσχευματων (6 1/2 ωρες)για να κλεισουμε το crown
(μπαινοντας λιγο κ στην β ζωνη) και την δευτερη μερα (6 1/2 ωρες παλι)εξαγωγη 800 μοσχευματων (απο τα οποια τα 300 ηταν απο τα γεννια) κ πυκνωσαμε την α ζωνη κυριως αλλα κ την β .οσων αφορα τα μοσχευματα απο τα γενια ο γιατρος μου ειπε πως θα μου δωσουν πολυ καλη πυκνοτητα μιας κ εχουν διπλασια(κ λιγο παραπανω) διαμετρο αποτι οι τριχες του κεφαλιου τονιζοντας μου πως εχουν κ πολυ μεγαλο ποσoστο φυτρωσης.επισης την δευτερη μερα καναμε κ prp περιμετρικα στο crown για να ενεργοποιησουμε καποια τριχοθηλακια που ειναι σε πορεια εκφυλισης .για αλλη μια φορα πολυ καλες εντυπωσεις απο το γιατρο μου(ειναι κ δερματολογος).αριστο κ φιλικο περιβαλλον στην κλινικη οπως κ την πρωτη φορα..οι πρωτες φωτος που εβγαλα μονος απο το κινητο..συντομα θα μ στειλει πιο καθαρες και η κλινικη.ευχομαι κ πιστευω πως θα πανε ολα καλα,αναμενω το αποτελεσμα,,,
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kwsTakis

Active Member
image.jpeg
image.jpeg
Προβολή συνημμένου 9421 crown
 
Τελευταία επεξεργασία:

kwsTakis

Active Member
Η ληπτρια περιοχη πυκνωςης της α κ β ζωνης μετα απο ψεκασμο με φυσιολογικο ορο
image.jpeg
 

Συνημμένα

  • image.jpeg
    image.jpeg
    2.4 MB · Προβολές: 867
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Corfu Rider

Active Member
Γιατι δεν μου προτεινε και εμενα θυλακια απο γενεια, αφου ειναι πιο πυκνα και ισχυρα?
Εξαλλου, πυκνωση χρειαζομαι και σε μεγαλη επιφανεια στο crown..
Και επιπλεον, δεν με πολυαπασχολει η 'υφη' των μαλλιων, αλλα η 'εικονα πυκνωσης'..
 

kwsTakis

Active Member
Γιατι δεν μου προτεινε και εμενα θυλακια απο γενεια, αφου ειναι πιο πυκνα και ισχυρα?
Εξαλλου, πυκνωση χρειαζομαι και σε μεγαλη επιφανεια στο crown..
Και επιπλεον, δεν με πολυαπασχολει η 'υφη' των μαλλιων, αλλα η 'εικονα πυκνωσης'..
απλα νομιζω οι τριχες στο κεφαλι δινουν καλυτερη φυσικοτητα,,εκτος αυτου εγω δεν ειχα κ τοσα πολλα μοσχευματα στο κεφαλι μετα απο δυο μεταμοσχευσεις(κρατησαμε καποια μοσχευματα ακομη για αλλη μια πιθανη μμ),δεν νομιζω απο την στιγμη π εχεις πλουσια κ καλη δοτρια περιοχη στο κεφαλι να υπαρχει λογος να παρεις μοσχευματα απο τα γενια
 

dimitris50423

Well-Known Member
καλη φυτρωση φιλε. μπροστα δεν εβαλε πολλα απο τις φωτο φαινονται αραια. hairline δεν πυκνωσες? μονο για crown πηγες?
 

kwsTakis

Active Member
Μολις τα ειχα ψεκασει με φυσιολογικο ορο στη φωτο.πριν τηv μμ δες φωτο δημητρη
 

Συνημμένα

  • image.jpeg
    image.jpeg
    1.3 MB · Προβολές: 950
Τελευταία επεξεργασία:

aeratos28

Just aeratos
φιλε kwstakis εγώ θα πω την γνώμη μου όπως πιστεύω ότι είναι τα πράγματα.με παρεξηγήσεις δεν με παρεξηγήσεις πραγματικά δεν με πειράζει..αν κάποιος πει ότι είμαι επιθετικός θα συμφωνησω,αλλά δεν θα συμφωνησω αν με πει καποιος ειρωνικο.. λοιπόν..με εσένα δεν έχω καταλαβει τίποτα μέχρι τώρα..καθαρές φωτογραφίες δεν υπάρχουν καθόλου..κανείς δεν έχει δει καθαρά τιποτα..από την πρώτη εμφύτευση σου,απλά άφησες και μακρυναν οποία μαλλιά εβγαλες,τα ρίχνεις μπροστά και από κάτω φαίνεται άδειο..σου έχουν ζητηθεί φωτογραφίες καθαρές με τα μαλλιά σηκωμένα,δεν το έχεις κάνει..αν δεις φωτογραφίες πολλών άλλων παιδιών θα καταλάβεις..βλέπε elmajiko,john_john,cvial,κτλ συγνώμη αν ξεχναω κάποιους..στου 6 μήνες σου λέγαμε ότι είναι μέτριο το αποτέλεσμα και ελεγες ότι ο γιατρός σου είπε ότι από τον 5ο μήνα και μετά ξεκινάει για τα καλά ή φυτρωση και ότι περιμένεις και εσύ,αλλά να περιμένουμε και εμείς να φτάσεις τον χρόνο..μάλιστα είχες αναρτήσει άρθρο στο οποίο υπερασπιζοσουν αυτό για το ότι θέλει τουλάχιστον ένα χρόνο και ότι φτάνει και τους 18 μήνες ή πλήρης φυτρωση...τελικά δεν περίμενες ούτε χρόνο και ξαναμπαινεις για εμφύτευση,φτιάχνει το crown αλλά βάζεις τριχοθυλακια και στα σημεία που εβαλες την πρώτη φορά..γιατί δεν περιμενες να έχεις την πλήρη φυτρωση??εσύ τα ελεγες αυτά.γενικά εγώ πιστεύω ότι το νήμα σου είναι τελείως ακαταλαβιστικο,κανείς δεν έχει καταλάβει καθαρά τι εξέλιξη είχες..
 

kwsTakis

Active Member
aerate ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ. ΑΠΛΑ ΚΑΝΩ copy Κ ΜΕ link μαζι (σελ 14 στο θεμα μου )ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΜΟΥ ΜΕ ΤΙΤΛΟ ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΣΤΗΝ d.i..... http://www.hairlossgr.com/threads/Μεταμοσχεση-στην-d-i.10054/page-14
kwstaki πραγματικά από θέμα φωτογραφίαςπαίρνεις συγχαρητήρια πολλα.. κανονικές φωτό ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ...χαχα!! όσο για το αποτέλεσμα υπάρχει βελτίωση από τις προηγούμενες που είχες ανεβάσει..δεν ξέρω ποσό βελτίωση ακόμη μπορεί να έχεις μακάρι να είναι μεγάλη αλλά δεν πιστεύω σε μεγάλες διάφορες λόγο ότι τα grafts που εβαλες ένα τέτοιο αποτέλεσμα μπορεί να σου δώσει πάνω κάτω..χρειαζοσουν πιστεύω λίγα ακόμα,αλλά από πριν είσαι άλλος άνθρωπος!θα έχεις πάρει και τα πάνω σου τώρα έτσι??;) όσο για πίσω,επειγόντως χρειάζεται άλλη μια και όσο πιο σύντομα τόσο το καλύτερο..για το κατέβασμα που λες 5cm δεν θα στο πρότεινα..γιατί θα θέλεις 2000-2500 για να το κανείς σωστά και με την δοτρια δεν ξέρω τι θα παίξει μετά..για μένα κατέβασε 1,5 το πολύ πολύ 2 πόντους,βάλε και crown και θα είσαι κούκλος..γενικά πιστεύω πως πέρασες από το μέτριο αποτέλεσμα και πας προς το καλό αποτέλεσμα,καλή συνέχεια να έχεις φιλε..
ΑΠΟΦΑΣΙΣΕ ΤΕΛΙΚΑΑΑΑΑ
 

aeratos28

Just aeratos
kwstaki μην μπερδευεσαι..το μνμ αυτό για δες ποτε σου το εστειλα..όταν ήσουν στον 6ο μήνα..σε σχέση με τους προηγούμενους μήνες όντως είχες διάφορα και ήταν οι ΠΡΩΤΕΣ ΚΑΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΣΧΕΤΙΚΑ φωτό που είχες βάλει μέχρι τότε..απο τοτε σου λενε ολοι βαλε και αλλες και καθαροτερες και ουτε καν απαντας..σου λενε σηκωσε τα μαλλια και βγαλε φωτο..τιποτα εσυ..χαμπαρι!Άκου να δεις τώρα.χαρούμενος σίγουρα είσαι γιατί από τίποτα,είχες κάποια μαλλιά εκεί και έπειτα από την βαβουρα με τον Δημητρης38 είπα να μην είμαι επιθετικός και να μην πάω και εγώ να σου ρίξω την ψυχολογία..ο δημητρης38 ελεγε για το πολυ 40% φυτρωση και εγω ελεγα οτι πρεπει να ειναι γυρω στο 60%..μην ποσταρεις οτι θελεις,να κοιτας ολοκληροτικα τις κουβεντες μου και οχι οτι συμφερει..αρα με 60% μιλαμε για αποτυχια..αν προσεξες είπα επίσης δεν ξέρω τι καλυτέρευση θα μπορούσες να έχεις διότι αν στους 6 μήνες είσαι έτσι μην περιμένεις και διαφορά μετά..εσύ σου ξαναλεω και τώρα επεμενες πολύ και με ιατρικά άρθρα κτλ ότι ή τελική φυτρωση ξεπερνάει τους 12 μήνες..για ποιο λόγο πριν σχεδόν κλείσεις 9 μήνες ξαναμπαίνεις για εμφυτευση στα ίδια σημεία??θες να αρχίσω και εγώ να κάνω copy paste τα δικά σου μνμ??αναιρεις ότι κουβέντα έχεις πει τελείως όμως!! Α-Π-Ο-Φ-Α-Σ-Ι-Σ-Ε Ε-Σ-Υ Τ-Ε-Λ-Ι-Κ-Α τι πιστεύεις και τι πιστεύει ο γιατρός σου ΤΕΛΙΚΑ με τις πράξεις σας και εγώ με τη σειρά μου θα γίνω πάλι απόλυτα αντικειμενικός.χωρίς να σκεφτώ μήπως σε ξενερωσω με κάποιες κουβέντες μου..τύπου του μηνύματος που σου έστειλα και το έκανες copy paste εδω
 
Μπλουζα