Η hdc στην αθήνα για προσωπικές συναντήσεις.

pithikas

Well-Known Member
Δικαίωμα μου να γραφω οτι θελω και δεν δέχομαι υποδείξεις τι θα γραφω στο φορουμ pithikas.Εμενα τα 2.5 μου φαίνονται λιγα τι να κανουμε τωρα...εσενα πολλα,ελευθερη αγορα εχουμε πας οπου αντέχει η τσεπη σου.Απλα τα πραγματα.

Γιατι δεν γινετε η ιδια συζήτηση και για τις υπόλοιπες ξενες κλινικες να ριξουν τις τιμες;
Kαλά εσύ μπορεί να τα έχεις κιόλας και να γράφεις στα παλιά σου τα παπούτσια και τους υπόλοιπους που δεν τα έχουν, αυτό δεν αναιρεί όμως το ότι γράφεις επιεικώς αηδίες περί διακόπων, χλίδας και λοιπών νεοελληνικών αστειοτήτων.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Για αυτους που δεν εχουν να πανε αλλου.Ο καθενας με την τσεπη του εκει που μπορει.
Εξαλλου υπαρχουν οι καλυτερες και πιο φθηνοτερες ελληνικες εταιριες.Τι σκατε δεν καταλαβα.
Γιατι να ξενιτευεστε.?
Ειλικρινα ωρες ωρες λεω να μην τις μειωσουν ουτε 0,10 σεντς και ας μην εχω οφελος και ας μην μπορω να παω.
Το μονο που ξερει ο ελληνας ειναι να παζαρευει και να παταει πιστολια μια ζωη ειτε με την κριση ειτε πριν.
 

tasos33

Well-Known Member
Αν καταλαβαίνες οτι τρολαρω θα γλυτωνες ενα σεντόνι ακομα
Δυο παρατηρησεις:
Α) Ρε φιλαρακια (anar, taso) για ποιες διακοπες στην Κυπρο αναφερεστε;
Μαλλον τρολαρετε.
Διακοπες με ενα κεφαλι σαν καζανι, βομβαρδισμενο σαν τη Χιροσιμα και το Ναγκασακι;

Αμεσως μετα απο μ.μ. θα κανεις διακοπες; Εδω εμεις κρυβομαστε σαν τους ποντικους στα λαγουμια την πρωτη εβδομαδα μη μας δει κανενα ματι (και ας καναμε τρεις ακουρευτες μεταμοσχευσεις) και εσεις μας λετε για διακοπες!!!!!!!!

Β) Μηπως εσεις οι επικριτες του Βεκρη βλεπετε το δεντρο και οχι το δασος;
Μηπως το μακροπροθεσμο οφελος απο την κλινικη του Βεκρη θα ειναι μεγαλο για εσας που θελετε μελλοντικα να κανετε μ.μ. στην Κυπρο;
Μηπως οι χαμηλες τιμες της συγκεκριμενης κλινικης αναγκασουν τους κυπριους να ριξουν τις τιμες, για να μη χασουν την ελληνικη πελατεια;

Μια αιρετικη αποψη: αν ημουν στη θεση των παιδιων που φανατικα τασσονται κατα των ελληνικων κλινικων και εχουν αμετακλητα αποφασισει να κανουν μ.μ. στην κυπρο, θα ευχομουν να εχει μεγαλη πελατεια ο Βεκρης (ειτε με καλα ειτε με κακα αποτελεσματα), ωστε μελλοντικα να πετυχω το στοχο μου (μια μεταμοσχευση στην κυπρο με λογικες τιμες).
 

aeratos28

Just aeratos
Ίσως να είναι και εντελώς άσχετο με αυτό που λέμε...
Για αυτους που δεν εχουν να πανε αλλου.Ο καθενας με την τσεπη του εκει που μπορει.
Εξαλλου υπαρχουν οι καλυτερες και πιο φθηνοτερες ελληνικες εταιριες.Τι σκατε δεν καταλαβα.
Γιατι να ξενιτευεστε.?
Ειλικρινα ωρες ωρες λεω να μην τις μειωσουν ουτε 0,10 σεντς και ας μην εχω οφελος και ας μην μπορω να παω.
Το μονο που ξερει ο ελληνας ειναι να παζαρευει και να παταει πιστολια μια ζωη ειτε με την κριση ειτε πριν.
 

ANAR

Well-Known Member
Καλά χαλάρωσε εσύ λίγο πρώτα και μετά βλέπουμε για εμάς..κουβέντα κάνουμε,εσύ ξεσπαθωσες..αν εσύ βλέπεις λογικές τιμές δικό σου θέμα..υπάρχει και η άλλη γνώμη όμως η οποία είναι επικρατούσα..είναι ακριβοί..ο γεωργιου έκανε καλή κίνηση και έχει δώσει και 2€ το graft.αυτός δεν προσφέρει υψηλές υπηρεσίες??προσφέρει,απλά συμβαδίζει με την πραγματικότητα..οπότε όλα τα άλλα είναι περιττά που λες..σιγά μην κάνουμε και γκρουπ για να πάμε στους γιακουμπ κάτω στην κυπρο.έλεος.!και το θέμα δεν είναι το οικονομικό.τουλάχιστον για μένα..σιγα τα λεφτα τα 5000-10000€..το θέμα είναι ότι δεν πιστεύω ότι τα αξίζουν αυτά τα λεφτά που ζητάνε..πλησιάζει τις τιμές του lorenzo στα πολλά grafts..μικρή διάφορα παραπάνω πλήρωσε ο cvial από σένα για πάνω κατω τα ίδια grafts..και πήγε σε δυναμίτη γιατρό..οπότε αν είναι να φτασει κάποιος αυτά τα λεφτά δεν νομίζω ότι αξίζει η κυπρος..φτωχότερες κατά πολύ οι υπηρεσίες που προσφέρει σε σχέση με lorenzo..

Xαλαρως ειμαι σε χριστουγεννιάτικες διακοπες,κουβεντα κανουμε.
Φυσικα και ο Γεωργιου προσφερει υψηλες υπηρεσιες εφόσον εριξε την τιμη πηγαινε εκει φιλος.
Δεν σου ειπα να πας γκρουπ στην κυπρο.
Μαγκια του cvial αν πληρωσε κοντα στα 2.5 ευρω....εγω εκανα 2 μεταμοσχευσης στην hdc και θα κανω και τριτη.
 

ANAR

Well-Known Member
Δυο παρατηρησεις:
Α) Ρε φιλαρακια (anar, taso) για ποιες διακοπες στην Κυπρο αναφερεστε;
Μαλλον τρολαρετε.
Διακοπες με ενα κεφαλι σαν καζανι, βομβαρδισμενο σαν τη Χιροσιμα και το Ναγκασακι;

Αμεσως μετα απο μ.μ. θα κανεις διακοπες; Εδω εμεις κρυβομαστε σαν τους ποντικους στα λαγουμια την πρωτη εβδομαδα μη μας δει κανενα ματι (και ας καναμε τρεις ακουρευτες μεταμοσχευσεις) και εσεις μας λετε για διακοπες!!!!!!!!

Β) Μηπως εσεις οι επικριτες του Βεκρη βλεπετε το δεντρο και οχι το δασος;
Μηπως το μακροπροθεσμο οφελος απο την κλινικη του Βεκρη θα ειναι μεγαλο για εσας που θελετε μελλοντικα να κανετε μ.μ. στην Κυπρο;
Μηπως οι χαμηλες τιμες της συγκεκριμενης κλινικης αναγκασουν τους κυπριους να ριξουν τις τιμες, για να μη χασουν την ελληνικη πελατεια;

Μια αιρετικη αποψη: αν ημουν στη θεση των παιδιων που φανατικα τασσονται κατα των ελληνικων κλινικων και εχουν αμετακλητα αποφασισει να κανουν μ.μ. στην κυπρο, θα ευχομουν να εχει μεγαλη πελατεια ο Βεκρης (ειτε με καλα ειτε με κακα αποτελεσματα), ωστε μελλοντικα να πετυχω το στοχο μου (μια μεταμοσχευση στην κυπρο με λογικες τιμες).

tol ειχα παει 4 μερες πριν και απο πρήξιμο δεν ειχα κατι το ιδιαιτερο κανα 2 μερες μετα.
 

ANAR

Well-Known Member
Kαλά εσύ μπορεί να τα έχεις κιόλας και να γράφεις στα παλιά σου τα παπούτσια και τους υπόλοιπους που δεν τα έχουν, αυτό δεν αναιρεί όμως το ότι γράφεις επιεικώς αηδίες περί διακόπων, χλίδας και λοιπών νεοελληνικών αστειοτήτων.

Στο μονο που επεσες μεσα ειναι οτι εχω,ολα τα αλλα τα που γραφεις πρεπει να σε προβληματίσουν διοτι ΔΕΝ μπορεις να κανεις κουβεντα με κανεναν στο φορουμ και με ολους αρπαζεσαι.
 

ANAR

Well-Known Member
Για αυτους που δεν εχουν να πανε αλλου.Ο καθενας με την τσεπη του εκει που μπορει.
Εξαλλου υπαρχουν οι καλυτερες και πιο φθηνοτερες ελληνικες εταιριες.Τι σκατε δεν καταλαβα.
Γιατι να ξενιτευεστε.?
Ειλικρινα ωρες ωρες λεω να μην τις μειωσουν ουτε 0,10 σεντς και ας μην εχω οφελος και ας μην μπορω να παω.
Το μονο που ξερει ο ελληνας ειναι να παζαρευει και να παταει πιστολια μια ζωη ειτε με την κριση ειτε πριν.

Μπραβο Γιαννη.
 

pithikas

Well-Known Member
Για αυτους που δεν εχουν να πανε αλλου.Ο καθενας με την τσεπη του εκει που μπορει.
Εξαλλου υπαρχουν οι καλυτερες και πιο φθηνοτερες ελληνικες εταιριες.Τι σκατε δεν καταλαβα.
Γιατι να ξενιτευεστε.?
Ειλικρινα ωρες ωρες λεω να μην τις μειωσουν ουτε 0,10 σεντς και ας μην εχω οφελος και ας μην μπορω να παω.
Το μονο που ξερει ο ελληνας ειναι να παζαρευει και να παταει πιστολια μια ζωη ειτε με την κριση ειτε πριν.
μουαχαχαχα Εσύ δε διατείνεσαι συνέχως πως επειδή τους διαφημίζεις στο φόρουμ θα παζαρέψεις καλύτερη τιμή για τη δεύτερη μεταμόσχευση που θέλεις να κάνεις;
Τι σε κάνει λοιπόν να διαφέρεις;;:)
 

pithikas

Well-Known Member
Στο μονο που επεσες μεσα ειναι οτι εχω,ολα τα αλλα τα που γραφεις πρεπει να σε προβληματίσουν διοτι ΔΕΝ μπορεις να κανεις κουβεντα με κανεναν στο φορουμ και με ολους αρπαζεσαι.
Έχεις καταλάβει γιατί τσακώνομαστε τώρα; Προσπαθείς να δικαιολογήσεις την τιμολογιακή πολιτική μιας εταιρίας χωρίς θεωρητικά να έχεις κέρδος(θέλω να ελπίζω).
Αρπάζομαι με πολλούς γιατί υπάρχουν πολλοί εξυπνάκηδες στο φόρουμ που νομίζουν πως μπορούν να κοροιδεύουν παιδιά που είναι ευαίσθητα λόγω της τριχόπτωσης και προσπαθούν να επωφεληθούν της καταστάσεως προς ιδίον όφελος.
 

aeratos28

Just aeratos
Ούτε ο γεωργιου με ενδιαφέρει για να πάω να κάνω επέμβαση που λες..δεν καταλαβες ποιο είναι το θέμα της κουβέντας μάλλον και κανεις άλλη κουβέντα δική σου και εντελώς ανούσια..τουλαχιστον εγω,δεν ξερω τι κανουν αλλοι,δεν παρακαλαω να μειωσει τις τιμες καποιος για να παω..λεω ομως πως οι τιμες τους στα πολλα grafts ειναι σχεδον ιδιες με τις τιμες του ισως καλυτερου γιατρου(lorenzo)..τώρα για το θέμα cvial,δεν σου είπα ότι πλήρωσε 2.5 το graft,είπα πιο πανω,σχεδόν ίδιες τιμές αλλα οι υπηρεσίες της hdc είναι κατά πολύ φτωχότερες του lorenzo..τώρα για το οικονομικό που συζητησατε,αν τα έχεις η όχι η οποιος άλλος το λέει,απλά γελαω..σιγά τα λεφτά ρε ,για 5000-10000-15000€ συζητάμε??ελεος..τα θεωρειται λεφτα αυτα??δεν είναι αυτό το θέμα..το θέμα είναι αν το αξίζει το ποσό αυτό να το δώσει κάποιος..γιά hdc θεωρώ χαζομαρα κάποιος να τα δώσει,για lorenzo ίσως και να τα αξίζει..βέβαια δυστυχώς για πολλά παιδιά το οικονομικό είναι πρόβλημα,αλλά όχι για όλους..
Xαλαρως ειμαι σε χριστουγεννιάτικες διακοπες,κουβεντα κανουμε.
Φυσικα και ο Γεωργιου προσφερει υψηλες υπηρεσιες εφόσον εριξε την τιμη πηγαινε εκει φιλος.
Δεν σου ειπα να πας γκρουπ στην κυπρο.
Μαγκια του cvial αν πληρωσε κοντα στα 2.5 ευρω....εγω εκανα 2 μεταμοσχευσης στην hdc και θα κανω και τριτη.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

naruto

Well-Known Member
Ούτε ο γεωργιου με ενδιαφέρει για να πάω να κάνω επέμβαση που λες..δεν καταλαβες ποιο είναι το θέμα της κουβέντας μάλλον και κανεις άλλη κουβέντα δική σου και εντελώς ανούσια..τουλαχιστον εγω,δεν ξερω τι κανουν αλλοι,δεν παρακαλαω να μειωσει τις τιμες καποιος για να παω..λεω ομως πως οι τιμες τους στα πολλα grafts ειναι σχεδον ιδιες με τις τιμες του ισως καλυτερου γιατρου(lorenzo)..τώρα για το θέμα cvial,δεν σου είπα ότι πλήρωσε 2.5 το graft,είπα πιο πανω,σχεδόν ίδιες τιμές αλλα οι υπηρεσίες της hdc είναι κατά πολύ φτωχότερες του lorenzo..τώρα για το οικονομικό που συζητησατε,αν τα έχεις η όχι η οποιος άλλος το λέει,απλά γελαω..σιγά τα λεφτά ρε ,για 5000-10000-15000€ συζητάμε??ελεος..τα θεωρειται λεφτα αυτα??δεν είναι αυτό το θέμα..το θέμα είναι αν το αξίζει το ποσό αυτό να το δώσει κάποιος..γιά hdc θεωρώ χαζομαρα κάποιος να τα δώσει,για lorenzo ίσως και να τα αξίζει..βέβαια δυστυχώς για πολλά παιδιά το οικονομικό είναι πρόβλημα,αλλά όχι για όλους..
Η μια οψη του νομισματος ειναι αυτη που λες.Οταν ο καλυτερος για πολλους παγκοσμιως Λορενθο χρεωνει λιγο πιο ακριβα για μεγαλες επεμβασεις 5000+ grafts απο την HDC ειναι ενα θεμα κατα ποσο αξιζει να πας στους Κυπριους.Ομοιως και ο Εrdogan βεβαιως που εχει παρομοιες τιμες με την HDC

Η αλλη οψη του νομισματος λεει ομως πως οταν DHI και Bεκρης χρεωνουν περιπου 1,50 ευρω (ή και παραπανω αν επιλεξεις να στην κανει ο γιατρος!?!!?) για μετρεια στην καλυτερη αποτελεσματα,τοτε τα 2,5 της HDC φανταζουν κλεψια και πολυ value for money.Δεδομενου οτι οι Κυπριοι δινουν απο παντα απο αξιοπρεπη εως και εξαιρετικα αποτελεσματα.Διαφωνεις???
 

ANAR

Well-Known Member
Έχεις καταλάβει γιατί τσακώνομαστε τώρα; Προσπαθείς να δικαιολογήσεις την τιμολογιακή πολιτική μιας εταιρίας χωρίς θεωρητικά να έχεις κέρδος(θέλω να ελπίζω).
Αρπάζομαι με πολλούς γιατί υπάρχουν πολλοί εξυπνάκηδες στο φόρουμ που νομίζουν πως μπορούν να κοροιδεύουν παιδιά που είναι ευαίσθητα λόγω της τριχόπτωσης και προσπαθούν να επωφεληθούν της καταστάσεως προς ιδίον όφελος.

Με καταλαβες και εμενα...εχω κερδος και οφελος.
 

aeratos28

Just aeratos
Και πολλά είναι και το 1.5€ το graft εδώ..δεν διαφωνω.η τιμή που θα έπρεπε να ειναι εδώ είναι το 1€..νομίζω τόσο αξίζει να δώσεις εδώ..αυτή την άποψη όμως έχω και για κυπρο..δεν θα έπρεπε να είναι πάνω από 2€ το graft σε καμία περίπτωση..και το 2 € να ήταν μέχρι τα 2000grafts..σε μεγαλύτερη επέμβαση έπρεπε να πέφτουν κατω ακόμα..γιατί 2.5 € και value for money δεν τους λες σε καμία περίπτωση..ειδικά σε περιπτώσεις όπως του anar που έχει βάλει 5700grafts περίπου και θα πάει και για μία τρίτη επέμβαση με άλλα 1500-2000 τότε θα φτάσει γύρω στα 16-17000€..στον lorenzo άντε να του πήγαινε 20000€..συνεχίζεις να τους βλέπεις τους κύπριους vfm???το θέμα που συζητάμε δεν είναι dhi vs hdc τιμές..αλλά ότι είναι πολύ ακριβοί με τα 2.5€ και δεν προσφέρουν τόσο υψηλές υπηρεσίες για να ζητάνε σχεδόν τα ίδια λεφτά με τον ισπανο..διαφωνεις?
 

naruto

Well-Known Member
Δεν διαφωνω,ολά σχετικα ειναι ομως.
Οταν εδω ζητανε 1,5 Ε για την μετρειοτητα τοτε τα 2,5 της Κυπρου φαινοντε λογικοτατα.
Οταν ομως σκευτεις οτι ο κορυφαιος ο Τουρκος ζηταει κ αυτος 2,5 Ε,τοτε δεν φανταζει κ τοσο λογικη επιλογη η Κυπρος.
Τωρα για τον Λορενθο,ναι ειναι ο καλυτερος,κ εγω σε αυτον εχω σκοπο να παω οταν ερθει η ωρα.Αλλα δεν πανε ολοι για 5000+ grafts επεμβασεις οπως ο Αναρ και ο Cvial.Υπαρχουν και περιπτωσεις 2000-3000 grafts κ τελος.Τοτε η οικονομικη διαφορα Λορενθο-HDC ειναι μεγαλη.Ο Ισπανος ειναι το απολυτο value for money για μεγαλες κ διαδοχικες επεμβασεις
 

aeratos28

Just aeratos
ακριβώς τα ίδια σκέφτομαι και και εγώ..στο μόνο που διαφωνω είναι σε αυτό με τα grafts..νομίζω ότι υπάρχουν πολλά άτομα με μεγάλο norwood που κάνουν επεμβάσεις..και εδώ στο φόρουμ..όταν ακούς αυτούς να λένε την κυπρο vfm ειναι να γελάς..δίνουν 15000€+ στην κυπρο ενώ θα μπορούσαν να πάνε στην κορυφή με τα ίδια λεφτά..σε αυτές τις περιπτώσεις θεωρώ δεδομένο ότι πρέπει να είναι οι γιατροί τύπου lorenzo..για να γίνει σωστή δουλειά παντού..στη δοτρια σωστή διαχείρηση και στη ληπτρια σωστή κατανομή και ομογενοποιηση της με την δοτρια..τέτοιου τύπου δουλειά δεν την κάνουν στην κυπρο.αυτό εννουσα πριν φτωχότερες υπηρεσίες.
 

naruto

Well-Known Member
Επειδη διαβαζω αρκετα κ διεθνη φορουμ παντως και ο δρ.Μαρας εχει πολυ καλη φημη.
Δεν ειναι λιγες οι φορες που βλεπω ξενους να του πλεκουν το εγκωμιο και να τον προτεινουν διπλα σε ονοματα οπως Μπισανγκα,Κοραυ κ Λορενθο.Just sayin
 

Harris_G

Well-Known Member
Καλησπερα σε ολους. Γνωρίζει κανείς αν στην HDC υπαρχει καποιος συγκεκριμενος διακεκριμενος γιατρος που αναλαμβανει τις επεμβασεις?
 

athenian

Well-Known Member
Επειδή βλέπω μεγάλη άνεση με το οικονομικό από κάποιους, δεν κάνετε δώρο καμιά μεταμόσχευση και σε εμάς τους υπόλοιπους; Αντε γιατί πολλοί με μεγάλα πορτοφόλια μαζευτήκατε αλλά όταν σας χρεώνουν το μόσχευμα 0.50 παραπάνω από κάποιον άλλο στραβωνετε.
 
Μπλουζα