Η hdc στην αθήνα για προσωπικές συναντήσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Η HDC είναι στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει ότι θα βρίσκεται στην Αθήνα για πραγματοποίηση δωρεάν προσωπικών συναντήσεων όσον αφορά τις μεταμοσχεύσεις μαλλιών.

Οι συναντήσεις θα πραγματοποιηθούν στην Αθήνα από τις 24 έως τις 26 Ιανουαρίου 2017 από το Διευθυντή Συντονισμού & Διαχείρισης Ασθενών κ. Θεόδωρο Φιούρη.

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να αποταθείτε στα τηλέφωνα 211 800 8485 (χωρίς κανένα πρόθεμα) ή στο

00357 22 345 245.

Εναλλακτικά, μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μας στην ηλεκτρονική διεύθυνση [email protected]
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Adriano

Well-Known Member
http://www.hairtransplants-hdc.com/lang-gr/Κόστος-Μεταμόσχευσης-Μαλλιών/pageid-38/

Τιμολογιακή πολιτική της παραπάνω κλινικής. Σοβαρά τώρα; Θα έχει κόσμο εκεί πέρα; Η μόνο ο Φιουρής θα είναι;

Ρε βάλτε μυαλό.

ΥΓ. Η πλάκα είναι ότι γράφουν το εξής στη παραπάνω σελίδα. "Affordable and competitive prices...". Ναι ισχύει. Για τον Κόκκαλη και τον Βαρδή Βαρδινογιάννη.
 
Τελευταία επεξεργασία:

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Ολοι ξερουμε οτι ειναι 2,50 το grafts.
Ευελπιστω τοσο να το περνουν και αυτοι που δεν γνωριζουν,τουλαχιστον για τους Ελληνες.
Απο κει και περα εγω τον ειπα οτι επεσε πολυ κριση στην Ελλαδα,να κανουν σε ολους μας καλυτερη τιμη.
 

Adriano

Well-Known Member
Τζον μπακαλίστικα στο λέω. Έχεις ένα μαγαζί γκλάμουρ στα Ιλίσια. Και τον καφέ εκεί τον έχεις 6 ευρώ. Τα Ιλίσια όμως είναι φτωχογειτονιά. Με φοιτητές. Και όλοι πάνε στο δίπλα μαγαζί που τον έχει 3 ευρώ τον καφέ και έχει την ίδια ποιότητα πάνω κάτω. Εσύ τι θα κάνεις; Θα τον κρατήσεις τον καφέ 6 ευρώ;

Εύχομαι στην HDC καλά μυαλά και καλή χρονιά.
 

Adriano

Well-Known Member
Και για να τελειώνουμε η πιο δίκαιη τιμή είναι .

FUE: 1,5 euro/graft FUT: 1 euro/graft . Στο φινάλε θα κερδίσουν σε πελατεία και θα ανοίξουν την αγορά τους. Έτσι όπως είναι τώρα για μένα δεν αξίζει να ασχολείσαι καν με HDC.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
strip δεν ξανακανουν. Eγω παλι strip προτιμουσα λογο χαμηλοτερης τιμης.
Οποτε μου ειναι δυσκολο να κανω με 2,50 ευρω.
 

Adriano

Well-Known Member
strip δεν ξανακανουν. Eγω παλι strip προτιμουσα λογο χαμηλοτερης τιμης.
Οποτε μου ειναι δυσκολο να κανω με 2,50 ευρω.
Ας μην ξανακάνουν. Αν νομίζουν ότι θα προσαρμόσουν την αγορά σύμφωνα με τα δικά τους θέλω , θα χάσουν την μπάλα. Η αγορά είναι ένα δυναμικό περιβάλλον που προσαρμόζεται και πετάει στην απ'εξω ανθρώπους με τέτοια ελιτίστικη λογική. Η HDC γιγαντώθηκε πριν την κρίση. Όμως τώρα μέσα στη κρίση θα πάρει αυτό που αξίζει. Αλήθεια τι έρχονται να κάνουν εδώ;
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Adriano, σωστά τα λες αλλά μην ξεχνάς κάτι βασικό. Για το κάθετι έχει σημασία η προσφορά και η ζήτηση. Όσο η προσφορά είναι σταθερή (μόνο Μάρας) και η ζήτηση την καλύπτει τότε οι τιμές δεν θα πέσουν αισθητά αλλιώς το κέρδος θα μειωθεί. Για να μεταβληθεί η τιμή πρέπει είτε η ζήτηση να πέσει σε αυτά τα επίπεδα προσφοράς (χλωμό το βλέπω γιατί έχει χτίσει καλό όνομα και έχει πελάτες από παντού) είτε να αυξήσει την προσφορά (να βάλει και άλλους γιατρούς ή νοσηλεύτριες αλά Β.) οπότε για να αποκτήσει αντίστοιχη ζήτηση να κατεβάσει την τιμή. Το μοντέλο του Β. είναι το δεύτερo: υψηλή προσφορά και χαμηλή τιμή για υψηλή ζήτηση έτσι ώστε να μεγιστοποιηθεί το κέρδος. Της HDC είναι σταθερή προσφορά με υψηλότερες τιμές. Το πρώτο μοντέλο πάσχει (συνήθως) στην ποιότητα, το δεύτερο πάσχει (συνήθως) στην τιμή. Ενδιαφέρον θα ήταν ένα μοντέλο με πολύ καλή ποιότητα και φθηνές τιμές.
 

Adriano

Well-Known Member
Συμφωνώ CVIAL. Για το τρίτο μοντέλο παλεύουμε όλοι. Για μένα καλά κάνουν και βλέπουν έτσι την εταιρία τους. Καπιταλισμό έχουμε και ελεύθερη αγορά. Απλά θα ήθελα να ξέρω αν έκαναν όλοι εμπάργκο σε αυτές τις τιμές τι θα γινόταν όμως. Αφού υπάρχουν χάπατα και πηγαίνουν με αυτές τις τιμές και μετά κάνουν να βγουν από το σπίτι 2 χρόνια για να ρεφάρουν τα έξοδα, 3,5 euro/graft θα το έχει η HDC.

To πρόβλημα δεν είναι αυτός που πουλάει. Αλλά αυτός που αγοράζει χωρίς να σκέφτεται.
 

tasos33

Well-Known Member
μην ξεχνας οτι η κλινικη βρισκεται στην κυπρο και οχι στην ελλαδα, επισης για να διατηρει τις τιμες στα 2,5ε προφανως και εχουν πολυ δουλεια ακομα, οχι μονο απο την εγχωρια αγορα αλλα και απο το εξωτερικο, εδω εχει πελατες απο το εξωτερικο ο β. δεν θα εχει η Hdc? η παροχη υπηρεσιας οπουδηποτε ειναι ασπλαχνη και ακαρδη, εχεις φραγκα παιρνεις ενα clk και κανεις την μοστρα σου,δεν εχεις φραγκα, παιρνεις ενα hundai το χαμηλωνεις βαζεις και δυο ledakia πανω και καμαρωνεις σαν το γυφτικο σκεπαρνι
Ας μην ξανακάνουν. Αν νομίζουν ότι θα προσαρμόσουν την αγορά σύμφωνα με τα δικά τους θέλω , θα χάσουν την μπάλα. Η αγορά είναι ένα δυναμικό περιβάλλον που προσαρμόζεται και πετάει στην απ'εξω ανθρώπους με τέτοια ελιτίστικη λογική. Η HDC γιγαντώθηκε πριν την κρίση. Όμως τώρα μέσα στη κρίση θα πάρει αυτό που αξίζει. Αλήθεια τι έρχονται να κάνουν εδώ;
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
μην ξεχνας οτι η κλινικη βρισκεται στην κυπρο και οχι στην ελλαδα, επισης για να διατηρει τις τιμες στα 2,5ε προφανως και εχουν πολυ δουλεια ακομα, οχι μονο απο την εγχωρια αγορα αλλα και απο το εξωτερικο, εδω εχει πελατες απο το εξωτερικο ο β. δεν θα εχει η Hdc? η παροχη υπηρεσιας οπουδηποτε ειναι ασπλαχνη και ακαρδη, εχεις φραγκα παιρνεις ενα clk και κανεις την μοστρα σου,δεν εχεις φραγκα, παιρνεις ενα hundai το χαμηλωνεις βαζεις και δυο ledakia πανω και καμαρωνεις σαν το γυφτικο σκεπαρνι


Hundai εχω...παψε ρεεεε:p
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Adriano

Well-Known Member
μην ξεχνας οτι η κλινικη βρισκεται στην κυπρο και οχι στην ελλαδα, επισης για να διατηρει τις τιμες στα 2,5ε προφανως και εχουν πολυ δουλεια ακομα, οχι μονο απο την εγχωρια αγορα αλλα και απο το εξωτερικο, εδω εχει πελατες απο το εξωτερικο ο β. δεν θα εχει η Hdc? η παροχη υπηρεσιας οπουδηποτε ειναι ασπλαχνη και ακαρδη, εχεις φραγκα παιρνεις ενα clk και κανεις την μοστρα σου,δεν εχεις φραγκα, παιρνεις ενα hundai το χαμηλωνεις βαζεις και δυο ledakia πανω και καμαρωνεις σαν το γυφτικο σκεπαρνι

Δεν διαφωνώ σε τίποτα. Απλά κατά την άποψή μου αυτό που προσφέρουν δεν έχει αυτή την αξία. Γιατροί είναι. Δεν ανακάλυψαν κάτι το επαναστατικό. Για μένα εξ ορισμού είναι λάθος η τιμολογιακή πολιτική. Δεν κοστίζει τόσο μια μεταμόσχευση. Η διαφορά μιας CLΚ με ένα Hyundai δικαιολογεί και την διαφορά της τιμής σε άπειρα πράγματα που είναι απτά και αντικειμενικά.
 

tasos33

Well-Known Member
καποιοι απο το εξωτερικο πανε στην hdc γιατι πχ δεν μπορουν να δωσουν 15000ε στον lorenzo,εμεις απο ελλαδα παμε γιατι θελουμε να πετυχουμε κατι παραπανω που στην ελλαδα δυστυχως δεν μπορουν πχ, υψηλοτερη πυκνοτητα..
..απο κει και περα συμφωνω απολυτως πως τα 2,5 ειναι πολλα, αλλα ειναι πολλα για εμας τους ελληνες κυριως, λογω κρισης, ενα πληρωνουσουν με 2000 το μηνα δε θα το σηζητουσαμε καν


Δεν διαφωνώ σε τίποτα. Απλά κατά την άποψή μου αυτό που προσφέρουν δεν έχει αυτή την αξία. Γιατροί είναι. Δεν ανακάλυψαν κάτι το επαναστατικό. Για μένα εξ ορισμού είναι λάθος η τιμολογιακή πολιτική. Δεν κοστίζει τόσο μια μεταμόσχευση. Η διαφορά μιας CLΚ με ένα Hyundai δικαιολογεί και την διαφορά της τιμής σε άπειρα πράγματα που είναι απτά και αντικειμενικά.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Νομίζω ότι για τους Έλληνες (φόρουμ ή μη) είναι (χωρίς να το γράφουν) 2.5€. Παρόλαυτα από μένα έφαγαν πόρτα γιατί ενώ είχα πάει Κύπρο για consultation μου είπαν 3.5€ πηγαίνοντας να κάνουν αρπαχτή (όχι ότι θα πήγαινα και ο λόγος ήταν ο Φιούρης, προτιμώ κατευθείαν επαφές με γιατρούς). Το θέμα είναι ότι το 3.5 είναι φθηνό για Άγγλους και άλλους Βόρειους σε σχέση με τις τιμές που επικρατούν στις χώρες τους. Αυτός είναι και ο λόγος που δεν πέφτουν οι τιμές. Θεωρώ ότι η χώρα που θα πιέσει τους πάντες για πιο χαμηλά (αν σταθεροποιηθεί σαν χώρα και παρουσιάσει και άλλους καλούς γιατρούς) είναι η Τουρκία.
 

Adriano

Well-Known Member
καποιοι απο το εξωτερικο πανε στην hdc γιατι πχ δεν μπορουν να δωσουν 15000ε στον lorenzo,εμεις απο ελλαδα παμε γιατι θελουμε να πετυχουμε κατι παραπανω που στην ελλαδα δυστυχως δεν μπορουν πχ, υψηλοτερη πυκνοτητα..
..απο κει και περα συμφωνω απολυτως πως τα 2,5 ειναι πολλα, αλλα ειναι πολλα για εμας τους ελληνες κυριως, λογω κρισης, ενα πληρωνουσουν με 2000 το μηνα δε θα το σηζητουσαμε καν
Παίρνω 2100 το μήνα. Και πάλι θεωρώ ότι είναι πολλά τα λεφτά για μεταμόσχευση. Ρε φίλε με 10000 ξέρεις τι κάνεις;
 

Adriano

Well-Known Member
Νομίζω ότι για τους Έλληνες (φόρουμ ή μη) είναι (χωρίς να το γράφουν) 2.5€. Παρόλαυτα από μένα έφαγαν πόρτα γιατί ενώ είχα πάει Κύπρο για consultation μου είπαν 3.5€ πηγαίνοντας να κάνουν αρπαχτή (όχι ότι θα πήγαινα και ο λόγος ήταν ο Φιούρης, προτιμώ κατευθείαν επαφές με γιατρούς). Το θέμα είναι ότι το 3.5 είναι φθηνό για Άγγλους και άλλους Βόρειους σε σχέση με τις τιμές που επικρατούν στις χώρες τους. Αυτός είναι και ο λόγος που δεν πέφτουν οι τιμές. Θεωρώ ότι η χώρα που θα πιέσει τους πάντες για πιο χαμηλά (αν σταθεροποιηθεί σαν χώρα και παρουσιάσει και άλλους καλούς γιατρούς) είναι η Τουρκία.
Aς κάνουν consultation με τον Σκανδιναβό , τον Γερμανό και τον Βέλγο. Ας αφήσουν τον Έλληνα να πιστεύει ότι το ποσό είναι ακραία μεγάλο για μεταμόσχευση.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Θέλω να αγοράσω σπίτι Γιάννη.

Οκ τοτε.
Δινεις αλλου προτεραιοτητες,σεβαστο.
Στο λεω επειδη χρονια σε καιει και σενα το ζητημα.
Αλλα κανεις πολλες φορες ζητημα για τις τιμες της hdc και καλα κανεις και εγω μαζι σου,..αλλα πιστευω αν ηταν χαμηλοτερες οι τιμες εκει θα πηγαινες.Αυτο δειχνεις απο την συμπεριφορα σου.
 

tasos33

Well-Known Member
αν ηταν χαμηλοτερες θα ειχαμε παει πολλοι .....
Οκ τοτε.
Δινεις αλλου προτεραιοτητες,σεβαστο.
Στο λεω επειδη χρονια σε καιει και σενα το ζητημα.
Αλλα κανεις πολλες φορες ζητημα για τις τιμες της hdc και καλα κανεις και εγω μαζι σου,..αλλα πιστευω αν ηταν χαμηλοτερες οι τιμες εκει θα πηγαινες.Αυτο δειχνεις απο την συμπεριφορα σου.
 
Μπλουζα