Η εμπειρία μου με το avodart μετα απο 1 χρονο

Dim1989

Member
Καλημέρα σε ολους, ήθελα να σας γράψω την εμπειρία μου μετά απο 1 χρονο και κατι βδομάδες χρήσης του avodart για να γνωρίζουν οσοι σκέφτονται να το ξεκινήσουν. Ειμαι 28 με Norwood 3 προς 4 και πριν περασω στο avodart έπαιρνα proscar για 2 χρονια. Αλλα εβλεπα οτι χειροτερευε η αραιωση οπότε ειπα να δοκιμασω κατι πιο βαρύ με δικο μου ρισκο.τα αποτελέσματα:
ΘΕΤΙΚΑ
-Σταματησε η τριχοπτωση(δεν εχω χειροτερεψει απο αποψη αραιωσης)

ΑΡΝΗΤΙΚΑ
-κουραση,υπνηλια,αδυναμία κατα τη διαρκεια της μερας παρολο που μπορεί να εχω κοιμηθεί 7-8 ωρες
-αρνητικη διαθεση χωρις ορεξη για τίποτα(ουτε για γυμναστική που πριν πηγαινα σχεδον καθε μερα)
-Εχω ξεχασει τι ειναι πρωινη στυση(δεν ειναι απαραίτητα κακο αλλα δεν ειναι και φυσιολογικό)

Απο θέμα σεξουαλικης ορεξης δεν με εχει επηρεάσει πολυ ακομα.. Ισως ελαχιστα.. Αλλα αυτα που με ανησυχουν κυριως ειναι τα 2 πρωτα που εγραψα και αυτοι ειναι οι λογοι που θα το σταματήσω και θα ξαναγυρισω στο proscar και θα ξεκινησω revivogen για τοπικο dth blocker (+τη minoxidil που βαζω κανονικα καθε μερα, δεν την εχω σταματήσει) και ελπιζω να επανέλθω στα προ avodart επιπεδα. Να διευκρινησω οτι και με το proscar ειχα αυτα τα συμπτώματα αλλα οχι σε τοσο μεγαλο βαθμο οσο με το avodart.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Μπλουζα