Εχει αγορασει κανεις απο minoxidil-direct.co.uk?

Bouklas

Well-Known Member
Γεια χαρά. ψάχνω παντού να αγοράσω rogaine/regaine και βρήκα αυτό το site, minoxidil-direct.co.uk. Eχει παραγγείλει κάποιος από εδώ βρε παιδιά? για να παραγγείλω και εγώ, ρωτάω γιατί οι τιμές τους είναι πολύ φτηνές σε σχέση με αλλα site που έχω βρει!
Ευχαριστώ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Bouklas είπε:
Γεια χαρά. ψάχνω παντού να αγοράσω rogaine/regaine και βρήκα αυτό το site, minoxidil-direct.co.uk. Eχει παραγγείλει κάποιος από εδώ βρε παιδιά? για να παραγγείλω και εγώ, ρωτάω γιατί οι τιμές τους είναι πολύ φτηνές σε σχέση με αλλα site που έχω βρει!
Ευχαριστώ.

εχω αγορασει 2 λιτρα kirkland απο αυτο το site
σε 7 εργασιμες μερες θα τα εχεις στα χερια
 

Bouklas

Well-Known Member
kapamarou είπε:
εχω αγορασει 2 λιτρα kirkland απο αυτο το site
σε 7 εργασιμες μερες θα τα εχεις στα χερια




ρε φιλε σε υπερευχαριστώ για την απάντηση σου φοβόμουν μην ήταν κάνα site παράξενο. ψάχνω σε έγκυρα sites μονο και ήθελα την regaine την κανονική όχι τον αφρο για τρίμηνη θεραπεία και το λιγοτερο που μου έβγαιναν και με τα έξοδα αποστολής ήταν 70-80 ευρώ. Εδω πραγματικά ειναι πολύ φτηνά!
Σε ευχαριστώ και πάλι φίλε :)
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
@Bouklas κι εγώ έχω αγοράσει από το συγκεκριμένο, 2 φορές. Μην ανυσηχείς, είναι από τα πιο αξιόπιστα site.

@xxxray δεν έχουν όλα υατά που πουλάει έξοδα αποστολής. Άλλα έχουν, άλλα όχι, το γράφει δίπλα από το καθένα αν έχει και πόσο, με κοκκινα γράμματα
 

Bouklas

Well-Known Member
xxxray είπε:
Τι έξοδα αποστολής παίζουν μ'αυτό;

τα έξοδα αποστολής φίλε μου ειναι Shipping and handling £4.00 GBP 5 euro δηλαδή ;)


Fenimore είπε:
@Bouklas κι εγώ έχω αγοράσει από το συγκεκριμένο, 2 φορές. Μην ανυσηχείς, είναι από τα πιο αξιόπιστα site.

Σε ευχαριστώ πολύ φιλε μου για την απάντηση σου! περίμενα με αγωνια κάποια απάντηση από κάποιον εδώ μέσα που να παρήγγειλε γιατί οι τιμές είναι πολύ καλές! Είχα ήδη φτιάξει τα πάντα και περίμενα από κάποιον να μου πει πως είναι όλα ok με αυτό το site :)
είναι η πρώτη μου φορα που ξεκινάω θεραπεία και επέλεξα να πάρω "μινοχιδιλ"rogaine foam και proscar το οποιο θα το κόβω σε κομματάκια.
Το proscar όπως έχω διαβάσει καλύτερο θα ήταν να το πάρω από κάποιο φαρμακείο παρα να το παραγγείλω από κάπου αλλου.
 

praktoras_8v

New Member
Γεια χαρά και από μένα!
Σήμερα παρέλαβα 12 μπουκάλια που είχα παραγγείλει από αυτό το site.
Επειδή τώρα ξεκινάω, θέλω να ρωτήσω το εξής:
Στο φυλλάδιο με τις οδηγίες, ανάμεσα σ' άλλα, αναφέρει ότι το προϊόν είναι μόνο για χρήση στο vertex και όχι για χρήση στο frontal baldness or receding hairline, πράγμα το οποίο δεν αναφέρεται στην ετικέτα της φιάλης, ούτε στο site. Λάθος προϊόν πήρα? :huh:

Επίσης να πω ότι, αν και στο site λέει ότι είναι free P&P, όταν πλήρωσα με χρέωσε κάποια έξοδα αποστολής (δεν θυμάμαι ακριβώς, κάτι λίγα ευρώ, πάντως). Τέλος, ενώ περίμενα να έρθει από Αγγλία (.co.uk), ο φάκελος έγγραφε στα στοιχεία του αποστολέα USA.
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
praktoras_8v είπε:
Γεια χαρά και από μένα!
Σήμερα παρέλαβα 12 μπουκάλια που είχα παραγγείλει από αυτό το site.
Επειδή τώρα ξεκινάω, θέλω να ρωτήσω το εξής:
Στο φυλλάδιο με τις οδηγίες, ανάμεσα σ' άλλα, αναφέρει ότι το προϊόν είναι μόνο για χρήση στο vertex και όχι για χρήση στο frontal baldness or receding hairline, πράγμα το οποίο δεν αναφέρεται στην ετικέτα της φιάλης, ούτε στο site. Λάθος προϊόν πήρα? :huh:

Επίσης να πω ότι, αν και στο site λέει ότι είναι free P&P, όταν πλήρωσα με χρέωσε κάποια έξοδα αποστολής (δεν θυμάμαι ακριβώς, κάτι λίγα ευρώ, πάντως). Τέλος, ενώ περίμενα να έρθει από Αγγλία (.co.uk), ο φάκελος έγγραφε στα στοιχεία του αποστολέα USA.

Όλες οι μινοξιδίλες επίσημα είναι για το vertex, αλλά μπορούν να βοηθήσουν και στο μπροστά μέρος. Απλά στο vertex έχουν πάρει την έγκριση.

Μην ανυσηχείς από το USA έρχοντε κανονικά, απλά το store της Αγγλίας είναι για να τα προωθεί με την σειρά του στην Ευρώπη.
 

praktoras_8v

New Member
Fenimore είπε:
praktoras_8v είπε:
Γεια χαρά και από μένα!
Σήμερα παρέλαβα 12 μπουκάλια που είχα παραγγείλει από αυτό το site.
Επειδή τώρα ξεκινάω, θέλω να ρωτήσω το εξής:
Στο φυλλάδιο με τις οδηγίες, ανάμεσα σ' άλλα, αναφέρει ότι το προϊόν είναι μόνο για χρήση στο vertex και όχι για χρήση στο frontal baldness or receding hairline, πράγμα το οποίο δεν αναφέρεται στην ετικέτα της φιάλης, ούτε στο site. Λάθος προϊόν πήρα? :huh:

Επίσης να πω ότι, αν και στο site λέει ότι είναι free P&P, όταν πλήρωσα με χρέωσε κάποια έξοδα αποστολής (δεν θυμάμαι ακριβώς, κάτι λίγα ευρώ, πάντως). Τέλος, ενώ περίμενα να έρθει από Αγγλία (.co.uk), ο φάκελος έγγραφε στα στοιχεία του αποστολέα USA.

Όλες οι μινοξιδίλες επίσημα είναι για το vertex, αλλά μπορούν να βοηθήσουν και στο μπροστά μέρος. Απλά στο vertex έχουν πάρει την έγκριση.

Μην ανυσηχείς από το USA έρχοντε κανονικά, απλά το store της Αγγλίας είναι για να τα προωθεί με την σειρά του στην Ευρώπη.

σ' ευχαριστώ για τις διευκρινήσεις!
 

Bouklas

Well-Known Member
Σήμερα και μετά από τις 30 Ιουνίου όπου μου έστειλαν και e-mail ότι η παραγγελια μου έχει φύγει τα πράγματα δεν έχουν έρθει ακόμα. :/
Ελπίζω τουλάχιστον αύριο να έρθουν. :/ Γιατί την Τρίτη η Τεταρτη παω ελλάδα και αν έρθουν θα μείνουν εδώ (κύπρος).
 

Bouklas

Well-Known Member
μέχρι και χτες 17/7 τα πράγματα δεν είχαν έρθει. Το site σε e-mail που τους έστειλα μου απάντησε να μου γυρίσουν τα χρήματα μου πίσω ως ικανοποίηση μου και αντί για αυτό επειδή θεώρησα πως κάτι δη πήγε καλά με το δέμα μου, θα ξαναπαράγγελνα και τους ζήτησα αντί να μου βάλουν τα χρήματα πίσω να μου στείλουν νέο πακέτο. σήμερα μου ήρθε το mail ότι τα έστηλαν. Τώρα θα περιμένω μακάρι αυτή τη φορα να πάνε όλα καλά.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

n094

Active Member
έτυχες στην περίπτωση φίλε μου. Εγώ όσες φορές έχω παραγγείλει έρχονται πάρα πολύ γρήγορα. Κάτι θα έτυχε λοιπόν. Άλλωστε η συμπεριφορά τους, από ότι λες, ήταν τίμια και άμεση, οπότε μην πτοήσε και ευχαριστούμε για την ενημέρωση.
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Παιδιά δεν τίθετε θέμα αξιοπιστίας για το συγκεκριμένο!

Και ο tropheus παλιότερα είχε αναφέρει ότι του σταμάτησαν το πακετάκι στο τελωνείο και το minoxidil-direct του τα ξαναέστειλε. http://www.hairlossgr.com/forum/thread-2734-post-49911.html#pid49911
 

Bouklas

Well-Known Member
Όντως παιδιά δεν έχω κανένα παράπονο στο πως μου απάντησαν και που θα μου ξαναστείλουν νέο πακέτο. Και δεν είναι καν δικη τους ευθύνη η λάθος από την στιγμή που στέλνουν το δέμα, η μεταφορική φταίει!
Εύχομαι να έρθουν γρήγορα να ξεκινήσω την θεραπεία μου. ;)
 

Bouklas

Well-Known Member
Σήμερα 24 Ιουλίου μετά από τις 17 Ιουλίου 7 μέρες ακριβώς η παραγγελια μου έφτασε στα χερια μου! Aυτό με κάνει να πιστεύω πως με την πρώτη παραγγελια μου κάποια "φουστια" έγινε με την ταχυδρομική ή με κάποιον να το βούτηξε γιατί το δέμα ήρθε κατευθείαν στο σπίτι μου και όχι με ειδοποιητήριο.
Επιτέλους ξεκινώ την θεραπεία μου :)
 

man

New Member
Και γω 17 ιουλιου τα παρηγγειλα και σημερα μου ηρθαν, 6 εργασιμες δηλαδη, καθολου ασχημα. Φαινεται αρκετα αξιοπιστο site, το μονο αρνητικο ειναι οτι επειδη ερχονται απο αμερικη υπαρχει παντα ο φοβος του τελωνειου.
 

Bouklas

Well-Known Member
καλο σου ξεκίνημα φιλε. αυτό με το τελωνείο φιλε τι να πω :( μονο στην ελλάδα γίνετε :(
 

Bouklas

Well-Known Member
με το καλο να σου έρθουν φιλε μου. δεν τίθεται θέμα για την αξιαπιστια του site! είναι άριστοι.
 

panathas

Member
το πακετακι ερχεται σπιτι η πας και το παιρνεις απο καπου ??
και κατι αλλο με prepaid το παραγγειλατε η με paypal ?
 
Μπλουζα