Ετοιμος για ahc

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimitris50423

Well-Known Member
Tsek στις φωτο βλεπω το μαλλι το εχεις βρεγμενο; βαλε αν θες και με στεγνο. Για βρεγμενο εχω την εντυπωση οτι παει καλα. Εχεις δρομο φυσικα μεχρι να ολοκληρωθει το αποτελεσμα.
Μινοξιδιλη βαζεις; και με τι λουζεσαι
 

Tsek

Well-Known Member
Θέλω να βάλω βίντεο. Το μόνο σημείο που είμαι ακόμα αδύναμος είναι το crown που ουσιαστικά κάναμε σβήσιμο. Φαίνεται και απο τα γκραφς που έβαλα στις πρώτες φωτογραφίες άλλωστε και περιμένω να δω στους επόμενους μήνες και εκεί την εξέλιξη.
Μινοξιδόλη βάζω όπως έβαζα και πριν την μμ. Σαμπουάν έχω ακόμα της κλινικής μετά θα πάρω το cystifane που είχα πριν την μμ.
 

felaini

Active Member
ωραιος τσεκ..χωρις νερο θα φενονται πιο πυκνα νομιζω αλλα κ ετσι μια χαρα ειναι... 4.768 σε δυο συνεδριες;;; πως τα εβαλες; δυο μερες;; ειναι πολλα για αυτο ρωταω... κ εχει να δωσει ακομα ετσι... μια χαρα εισαι...
 

dimitris50423

Well-Known Member
Tsek για βιντεο κανε λογαριασμο στο youtube. Φτιαξε ενα βιντεο και μετα δωσε μας το λινκ να το δουμε. ;)
 

Tsek

Well-Known Member
Οκ. Να διευκρινίσω πως και το crown είναι καλό,δηλαδή όταν κολλήσω το κινητό απο πάνω φαίνεται ένα κενό ή υπο συνθήκες. Στην καθημερινότητα περνάει απαρατήρητο.
 

sadel

Active Member
Επειδή η τρίχα μου μακραίνει προς τα μπροστά και δεν στέκεται όρθια σαν καρφάκια ας πούμε θέλω να ξεκινήσω απο πίσω και θα φτάνει μέχρι μέση, καλύπτοντας έτσι μεγάλη επιφάνεια.


τελικα εφαρμοσες αυτο το πλανο; αν οχι, γιατι; πως ηταν η κατανομη των 4768 τριχοθυλακιων οσων αφορα τις ζωνες; και ποσο κοστισε η μεταμοσχευση;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

sadel

Active Member
διαβασα αλλα οπως ειπες και εσυ η φορα των μαλλιων σου ειναι προς τα μπροστα. οποτε αν ειναι πισω πιο πυκνα, καλυπτουν επιφανεια και προς τα μπροστα. δεν εισαι η περιπτωση του cvial που εχει σγουρο μαλλι και το χτενιζει προς τα πισω. εισαι η αντιθετη περιπτωση.

προσπαθω να βγαλω μια φορμουλα. τελικα ισχυει για ολους το ιδιο; ξεκινας και ριχνεις μπροστα οσα πιο πολλα μπορεις και οσο πας προς τα πισω αραιωνεις; ανεξαρτητως τριχας και φορας;
 

MariosOik

Active Member
διαβασα αλλα οπως ειπες και εσυ η φορα των μαλλιων σου ειναι προς τα μπροστα. οποτε αν ειναι πισω πιο πυκνα, καλυπτουν επιφανεια και προς τα μπροστα. δεν εισαι η περιπτωση του cvial που εχει σγουρο μαλλι και το χτενιζει προς τα πισω. εισαι η αντιθετη περιπτωση.

προσπαθω να βγαλω μια φορμουλα. τελικα ισχυει για ολους το ιδιο; ξεκινας και ριχνεις μπροστα οσα πιο πολλα μπορεις και οσο πας προς τα πισω αραιωνεις; ανεξαρτητως τριχας και φορας;
Πισω λιγο πολυ ολοι ειμαστε αραιοι και μετα τα 40 ειναι σχεδον απιθανο να βλεπεις αντρα χωρις μια μικρη αραιωση. Απο την αλλη οταν σηκωνεις τα μαλλια σου το να εχει καποιος κενα ειναι φυσιολογικο. Ακομα και ο Ρουβας εχει που λεει ο λογος. Επομένως η μπροστινή εικόνα παίζει πολύ σημαντικό ρόλο. Καλη επιτυχία @Tsek
 

Tsek

Well-Known Member
Πισω λιγο πολυ ολοι ειμαστε αραιοι και μετα τα 40 ειναι σχεδον απιθανο να βλεπεις αντρα χωρις μια μικρη αραιωση. Απο την αλλη οταν σηκωνεις τα μαλλια σου το να εχει καποιος κενα ειναι φυσιολογικο. Ακομα και ο Ρουβας εχει που λεει ο λογος. Επομένως η μπροστινή εικόνα παίζει πολύ σημαντικό ρόλο. Καλη επιτυχία @Tsek
Ευχαριστώ πολύ.
 

Tsek

Well-Known Member
διαβασα αλλα οπως ειπες και εσυ η φορα των μαλλιων σου ειναι προς τα μπροστα. οποτε αν ειναι πισω πιο πυκνα, καλυπτουν επιφανεια και προς τα μπροστα. δεν εισαι η περιπτωση του cvial που εχει σγουρο μαλλι και το χτενιζει προς τα πισω. εισαι η αντιθετη περιπτωση.

προσπαθω να βγαλω μια φορμουλα. τελικα ισχυει για ολους το ιδιο; ξεκινας και ριχνεις μπροστα οσα πιο πολλα μπορεις και οσο πας προς τα πισω αραιωνεις; ανεξαρτητως τριχας και φορας;
Κοίτα, αν έκανα 1 συνεδρεία ίσως το αρχικό μου πλάνο με 500 +500 αριστερα-δεξιά στο μπροστά μέρος και όλα τα άλλα ( 1.300 περίπου) κέντρο και πίσω να ήταν καλό-αποδεκτό οπτικά σαν σύνολο. Απλά θα είχα και αδύναμη hairline και αδύναμο κέντρο αλλά οπτικά ίσως έδειχνε οκ. Θα έδειχνα να έχω μιά ελαφριά γενική αραίωση ας πούμε.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Όταν το μαλλί το χτενίζεις προς τα πίσω αποκαλύπτεις όλες τις αδυναμίες της hairline. Για τέτοιο χτένισμα θέλεις καλή πυκνότητα στην hairline


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Tsek

Well-Known Member
6 μήνες. Περπατάω και λίγο πίσω για να φανεί και με φως και χωρίς φως.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα