Ερωτήσεις να αρχησω θεραπεία

manosxristos

New Member
Καλησπέρα σε ολους, εχω αναφέρει το πρόβλημα μου στο σχετικό ποστ. :http://www.hairlossgr.com/threads/Απότομο-χάσιμο-μαλλιών.11173/

Μιλοντας λοιπόν με άτομα στο φόρουμ αποφάσισα να μην προχωρήσω προς το παρόν σε μμ και να ξεκινήσω θεραπεία ώστε να δω αν έχει αποτελέσματα και μετά βλέπουμε .
Το θέμα λοιπόν είναι πως πρέπει να ξεκινήσω;;
Κάνω χρήση τοπικ 2 βδομαδες έχω αρχίζει να λουζομαι 2-3 φορές την βδομάδα με το frezyderm και νομίζω ότι έχω περισσότερη αραίωση δεν ξέρω μπορεί να είναι και η ιδέα μου.Αυτο που θέλω να ρωτήσω είναι πιο σαμπουάν να χρησιμοποιώ στο λούσιμο και κάθε ποτέ , επίσης σκέφτηκα να πάρω το ρεγκαιν που έχω ακούσει ότι μινοξιδιλη έχει πολύ καλά αποτελέσματα αλλά έχω μπερδευτεί λίγο με το πως το χρησιμοποιώ είναι σαμπουάν που θα λούζομαι η είναι σε μορφή σπρέι που θα το βάζω . Επίσης θα μπορώ να βάζω το ρεγκαιν και από πάνω τοπικ;
Θεραπεία με φάρμακα δεν θέλω να κάνω το πολύ πολύ μόνο κάποια βιταμίνη.Δεν γνωρίζω βέβαια αν το ρεγκαιν έχει καποιεσ παρενέργειες.
Θα μπορούσα να ρωτήσω και κάποιον γιατρό για αυτά αλλά ρωτάω εσάς γιατί πιστεύω ότι η συμβουλές σας θα είναι πιο αποτελεσματικές
Ευχαριστώ πολύ .
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Γιωργοσbiohermal Όχι δεν έχω κάνει ποτέ τίποτε από αυτά.Που τα κάνω;;
Εκει που γίνονται οι αναλυσεις αίματος, μικροβιολογικες κλπ.

Απο τοις φωτο υποψιάζομαι μάλλον να κοιτάξεις πρωτα τα επιπεδα του σίδηρου(φεριτινη).
Αν δεν εχεις θεμα με τα εξοδα μετρα κι Ορμόνες.
 
Μπλουζα