Εναρξη θεραπειας

hairforever

New Member
Λοιπον καλησπερα κ απο εμενα,διαβαζω το φορουμ εδω κ περιπου 3- 4 χρονια σαν επισκεπτης και πριν λιγο καιρο αποφασισα να γινω μελος.
Μπορω να πω οτι σε θεματα θεραπείας τα εχω διαβασει ολα σχεδον στο φορουμ απο καποια αποτέλεσμα ενθουσιαστηκα απο καποια αλλα οχι κ τοσο.
Ειμαι πλεον33 ετων το προβλημα ξεκινησε αρκετα χρονια πριν και περιπου στο 2011 σταθεροποιηθηκε στην μορφη που ειναι περιπου κ τωρα αν κρινω απο αυτα που διαβαζω εδω μεσα λογικα θα μαι nw3-4 οπως θα δειτε στις φωτο.
Να σας πω επισης οτι κανεις στην οικογένεια μου δεν εχει προβλημα με τα μαλλια του ουτε ο πατερας μου ουτε ο παππούς μου απλα τους εχουν αραιωσει λογο ηλικιας.

Σκεφτομαι να ξεκινησω μια θεραπεια με regaine foam και fungoral σαμπουαν αν το εγραψα σωστα..την φινα την εχω αποκλείσει απο τις επιλογές μου μιας και αν ισχυει εστω το παραμικρο απο αυτα που εχω διαβασει δεν θελω να το ρισκαρω..
Το θεμα ειναι οτι οσο πιο πολυ διαβαζω για το regaine τοσο μπερδευομαι κ δεν μπορω να παρω την τελικη αποφαση.
Μηπως ειναι αργα για την ηλικια μου να ξεκινησω μια τετοια θεραπεία?απο τη αποψη ισως οτι δεν θα μου κανει δουλεια αν εχουν νεκρωσει οι θυλακες και επισης οτι ειναι κ αρκετα δεσμευτικη η μινοξ μιας που αν την αρχισεις απο οτι καταλαβα καλα ειναι να την συνεχισεις..επισης δεν εχω κανει ποτε καποια θεραπεία για μαλλια εκτος απο μια φορα που πηρα vichy neogenik για περιπου ενα μηνα.
Αυτα λοιπον απο μενα,πραγματικα με βοηθησε πολυ το φορουμ κ φυσικα απο εδω εμαθα οτι ξερω για την τριχόπτωση
 

Συνημμένα

  • IMG_20161127_193631_1480268237641.jpg
    IMG_20161127_193631_1480268237641.jpg
    121 KB · Προβολές: 110
  • IMG_20161127_192943.jpg
    IMG_20161127_192943.jpg
    710.5 KB · Προβολές: 96
  • IMG_20161127_192931_1480267825882.jpg
    IMG_20161127_192931_1480267825882.jpg
    110.5 KB · Προβολές: 91
  • IMG_20161127_192940.jpg
    IMG_20161127_192940.jpg
    699.8 KB · Προβολές: 100

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Socratis

Active Member
Μην σε απογοητευσω αλλα μην περιμενεις και πολλα αποο την μινο,ειδικα κροταφους μπροστα.Απλα ισως σου κανει την τριχα πιο χοντρη,και γεμησει λιγακι το μαλλι σε καποια σημεια.Εγω θα ξεκινουσα φινα και αν εβλεπα παρενεργειες θα την εκοβα ,διαφορετικα μμ αν εχει σταθεροποιηθει η τριχοπτωση.
 

dimitris50423

Well-Known Member
φιλε μου η μινοξιδιλη εγω πιστευω θα σου δωσει αποτελεσματα. εχεις τριχουλες που θα τις δυναμωσει.. απλα να το παρεις αποφαση οτι θα την βαζεις συστηματικα.. αν εχεις σκοπο σε 4-5 μηνες να την κοψεις μη την ξεκινησεις καθολου.
μην περιμενεις κροταφους οτι θα βγαλεις τριχες αλλα σε σημεια που εχει αδυναμες τριχες και φαινονται αραια θα κανει δουλεια.
αν θες παρε παραλληλα και κανενα βοηθημα βιταμινων για τα μαλλια και παρακολουθα πως θα παει.
η φινα μπορει να σε γεμιζε ειδικα στην κορυφη αλλα δεν θα στην προτεινα ουτε εγω.
αν σταματησεις τη μινοξιδιλη θα επιστρεψεις εκει που ησουν και πριν.. καλη τυχη ;)
 

hairforever

New Member
Ναι το ξερω παιδια οτι αν την ξεκινησω πρεπει να το παρω αποφαση οτι θα κανω την θεραπεία για οσο παει..
Απλα σκέφτομαι το πως να την χρησιμοποιησω δλδ μια φορα την ημερα η δυο!!!
Επισης βιταμινες μαλλιων η ω3 θα παρω καθαρα για ψυχολογικούς λογους μιας που απο οσο εχω διαβασει δεν κανουν κ ιδιαιτερη δουλειά
 

dimitris50423

Well-Known Member
ξεκινα την κανονικα δηλαδη 2 φορες τη μερα για να δεις το μαξιμουμ των αποτελεσματων που μπορει να δωσει. μετα απο κανενα 5μηνο αναλογως τι θα εχει γινει αν θες την κανεις 1 τη μερα για συντηρηση.
οι βιταμινες η τα ω3 κακο δεν θα κανουν καπου θα βοηθησουν γενικοτερα.
 

hairforever

New Member
Δημητρη σε ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου..
Και επισης να σου πω οτι τα αποτελεσματα σου ειναι θαυμασια!!!
Κ σου ευχομαι κ καλυτερα στο μελλον!
 

hairforever

New Member
Καλησπερα ξανα στο φορουμ..τελικα με το καινουργιο ετος ξεκινησα το ρεγκειν φοαμ χωρις κατι αλλο κ ελπιζω να δω εστω κ λιγο ανοδο χωρις παρενεργειες..
Αυτες τις μερες πηγα κ εκοψα τα μαλλια μου πολυ κοντα γιατι πιστευω θα εχει καλυτερη αποροφηση !!κ ακουστε τι επαθα στο κομμωτηριο
Με ρωταει λοιπον η κομμωτρια αν κανω κατι για την τριχοπτωση κ της ειπα εχω ξεκινησει με το ρεγκειν
Η απαντηση της: με αυτο δεν θα δεις τπτ κ θα χασεις κ τα υπολοιπα μαλλια σου
Για λιγο μου εριξε την ψυχολογια μεχρι που μου φεενει ενα μπουκαλακι "απατη"fullfix εγραφε επανω κ μου λεει αυτο να παρεις κ μαλιστα πτι το εχει σε προσφορα 40 ευρω..ηθελα να γελασω κ να της πω τα ποσα εχω διαβασει εδω μεσα..αλλα δεν εδωσα βαση στο πλασαρισμα της..μεχρι κ στα κομμωτηρια θα μας πλασαρουν απατες;που θα παει αυτο το χαλι!!!
μα το πει σε τπτ παπουδια το καταλαβαινω να το λεει κ σε εμας που ειμαστε ολη την ωρα στο ιντερνετ κ ψαχνομαστε ειναι σαν να μας κοροιδευει καταμουτρα..
Τεσπα συνεχιζω κανονικα με την μινοξ κ ελπιζω σε 4-5 μηνες να ανεβασω ενθαρυντικες φωτο..
Καλη χρονια σε ολους μας με υγεια κ μαλλια!!!
 

nine

Active Member
Ναι το ξερω παιδια οτι αν την ξεκινησω πρεπει να το παρω αποφαση οτι θα κανω την θεραπεία για οσο παει..
Απλα σκέφτομαι το πως να την χρησιμοποιησω δλδ μια φορα την ημερα η δυο!!!
Επισης βιταμινες μαλλιων η ω3 θα παρω καθαρα για ψυχολογικούς λογους μιας που απο οσο εχω διαβασει δεν κανουν κ ιδιαιτερη δουλειά

βιταμινες και ω3 παιρνω απο τα 17-18 για χρονια πριν ξεκινησει η επιθετικη τριχοπτωση. Δεν ξερω πως θα ημουν χωρις αυτα αλλα απο εκεινη την ηλικια μεχρι τωρα στα 24 προχωρησε αρκετα η τριχοπτωση. Δηλαδη σαν προληψη δεν κανουν σιγουρα ποσο μαλλον να δωσουν και μαλλια.
 

hairforever

New Member
βιταμινες και ω3 παιρνω απο τα 17-18 για χρονια πριν ξεκινησει η επιθετικη τριχοπτωση. Δεν ξερω πως θα ημουν χωρις αυτα αλλα απο εκεινη την ηλικια μεχρι τωρα στα 24 προχωρησε αρκετα η τριχοπτωση. Δηλαδη σαν προληψη δεν κανουν σιγουρα ποσο μαλλον να δωσουν και μαλλια.
Περνεις καποιες συγκεκριμενες για τα μαλλια; η γενικα βιταμινες;
 

nine

Active Member
Περνεις καποιες συγκεκριμενες για τα μαλλια; η γενικα βιταμινες;

εχω δοκιμασει ανα περιοδους cystiphane biorga που λενε οτι ειναι για τα μαλλια αλλα δεν με βοηθησαν
Αλλα εκτος απο αυτα παιρνω πολυβιταμινες που ειναι ισχυρες για γυμναστικη με b complex μεσα 100mg και ολα τα αλλα ειναι πολυ παραπανω απο την ημερισια ποσοτητα που χρειαζεται οργανισμος. και ψαρολαδο ειχα φτασει τις 5 καψουλες την μερα πιο παλια που εκανα διαιτα.
Γενικα θελω να πω οτι με χρονια χρηση βιταμινων, μεταλλων κλπ δεν βοηθησε στο να σταματησει η τριχοπτωση
 

Socratis

Active Member
Εδώ εμένα δερματολογος έλεγε θα φέρει από το χωριό ειδικό φάρμακο. Ότι νανε θα σου πουν. Τι παρενέργειες να έχεις με μινοξιδιλι? Όσο βάζεις σωστή ποσότητα μια χαρά θα είσαι. Αν βάζεις παραπάνω εγώ είχα πονοκέφαλους και ταχυκαρδια.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Μπλουζα