Εμπειρία από erdogan ??

sven

Active Member
ΧΑΧΑ καπως ετσι ναι,με αυτους που εμπλεξα εδω.

Και εγώ έχω μαλακώσει γενικά, πιο παλιά σε αυτό το σχόλιο σου θα σου έλεγα : δεν είμαι ο μονος που σου λέει ότι την υποστηρίζεις την h^c , αλλα οι άλλοι φταίνε πάντα :)

Cheers
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Και εγώ έχω μαλακώσει γενικά, πιο παλιά σε αυτό το σχόλιο σου θα σου έλεγα : δεν είμαι ο μονος που σου λέει ότι την υποστηρίζεις την h^c , αλλα οι άλλοι φταίνε πάντα :)

Cheers

Χαχα δεν λεω για το φορουμ αλλα με αυτους εδω στο καφενε που εμπλεξα.
 

dimitris50423

Well-Known Member
γιαννη σκουπισου και λιγο ρε.. πολυ δουλεια επεσε.. χαχα.. μια χαρα σε βρισκω. ;)
παταει κανεις στην καφετερια?
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
γιαννη σκουπισου και λιγο ρε.. πολυ δουλεια επεσε.. χαχα.. μια χαρα σε βρισκω. ;)
παταει κανεις στην καφετερια?

Λιγοι σπαν αρχιδια αλλα συνεχωμενα εχει δουλεια.ποτε δεν ειμαι μονος.
Καφενες ειναι.Φιλου και ειμαι χαλαρα.Καλα ειναι απτο τιποτα.
 

Stripar

Established Member
Ειχα παει περυσι (Μαρτιο 2016) στην Ελβετια στην κλινικη hattingen για consultation και ειχα μεινει ευχαριστημενος απο την προσεγγιση του γιατρου για την περιπτωση μου αν και τοτε προσωρινα με απετρεψε λεγοντας μου χαριτολογοντας να χαλασω τα λεφτα μου αλλου διοτι δεν ηταν ακομα ωρα να μπω παλι για μεταμοσευση....
Για να μην πολυλογω ειχα σκοπο να κανω εκει την επομενη μου μεταμοσχευση το Νοεμβριο του 2017 αλλα επειδη επαθα ενα περιστατικο Αυτοματου πνευμοθωρακα προσφατα (και νοσηλευτικα 5 ημερες) , μου λενε οι γιατροι οτι αν μπω σε αεροπλανο αυξανονται οι πιθανοτητες υποτροπης...
Οποτε λιγο χλωμο να ξαναμπω σε αεροπλανο για να παω σε κλινικη μεταμοσχευσης κ τελικα να καταληξω σε κανενα νοσοκομειο....
Μενοντας μου μονο η επιλογη να παω οδικως λοιπον σκεφτηκα για τουρκια.....Erdogan...(αν κ ηθελα να μπω για στριπ )
μιλησα μαζι του με εμαιλ μου ειπε για 3800 θυλακια... τα θεωρω πολλα...οποτε θα παω απο κει για consultation να δουμε αν θα βρουμε μια κοινη λυση.( μου ειπε και για φινα...το απερριψα..)
Εχω κλεισει για 20 Απριλιου το consultation, κ αν τα βρουμε θα κλεισω χειρουργειο για Νοεμβριο...αν το επιτρεπει η κατασταση στην τουρκια μεχρι τοτε....

Θα ενημερωσω οταν ερθει η ωρα και για την αποψη μου ως προς το consultation αλλα και για την επεμβαση αν τελικα γινει εκει.

Πάνο καλησπέρα φίλε μου!

Χρόνια και ζαμάνια...

Θυμάμαι μία μεγάλη συζήτηση που είχαμε πρίν κανένα χρόνο , όταν είχα γυρίσει απο Erdogan...

Τελικά το αποφάσισες και εσύ , δεδομένων των ιατρικών συγκυριών & παρόλο που Hattingen-strip φαίνεται η σωστότερη λύση για σένα...
 

Panos1982

Well-Known Member
Πάνο καλησπέρα φίλε μου!

Χρόνια και ζαμάνια...

Θυμάμαι μία μεγάλη συζήτηση που είχαμε πρίν κανένα χρόνο , όταν είχα γυρίσει απο Erdogan...

Τελικά το αποφάσισες και εσύ , δεδομένων των ιατρικών συγκυριών & παρόλο που Hattingen-strip φαίνεται η σωστότερη λύση για σένα...

Γεια σου τσακαλε στριπαρ ;)

Σιγουρα hattingen/ strip ηταν καλυτερη επιλογη μακραν για μενα.... αλλα φοβαμαι πολυ να ρισκαρω να μπω σε αεροπλανο ειδικα πηγαινοντας για μμ και να συμβει κατι κατα το ταξιδι....θα ηταν εφιαλτικο σεναριο....ειτε αυτο συμβει κατα το πηγαινε ελβετια ειτε κατα το γυρισμο...
Οδικως να παω ελβετια ειναι αρκετα ταλαιπωρια.....και στραφηκα προς τον τουρκο που ειναι πιο ευκολη η μεταβαση εκει (παρ ολα αυτα που γινονται εκει περα αυτη τη περιοδο )
εχω και το + απο σενα για τον γιατρο...οποτε δε φοβαμαι για το επιπεδο του !!!
Ας ελπισουμε μονο να τα βρουμε και στον αριθμο και την σωστη διαχειρηση της δοτριας μου :)

Θα τα ξαναπουμε συντομα stripar ^^
 

Panos1982

Well-Known Member
Και εμενα μου αφησε καλη εικονα η κλινικη Hattingen καθως θελω να φτιαξω τις ατελειες στην hairline λόγω Γκο**ρα.Λεω να κανω αλλη μια Strip και μετα στο μελλον εαν χρειαστω κανω Fue.
Ειχα μιλησει μεσω skype με τον Sever Muresanu και θελω καποια στιγμη να παω απο κοντα να τον δω. Μου ειχε πει οτι θα εβαζε και τριχοθυλακια στην ουλη χωρις να του πω εγω τιποτα.
Ηθελα να σε ρωτησω γιατι δεν κανεις παλι στον Χασονα και ηθελες να πας στην Ελβετια?δεν ησουν ευχαριστημενος με Χασονα?
Με Χασονα που μιλησα υπερβαλουν πολυ στα grafts. Μου ειπε ενα τρελο νουμερο.

O muresanu ειναι πολυ απλος τυπος νεος γυρω στα 40 και τρελαρας γενικα :)
μου αφησε γενικα καλη εντυπωση σαν ανθρωπος αλλα και σαν γιατρος ειναι αντικειμενικος και εχει μακροχρονιο πλανο και προστατευει τον ασθενη. Ειναι ενας γιατρος που μπορεις να εμπιστευτεις ανετα και κανει και στριπ κ φυε κ ειναι ιδανικος γενικοτερα απ την αρχη των μεταμοσχευσεων σου εως το τελος (εγω ας πουμε θα εκανα στριπ κ συνδιαστικα ενα ελαφρυ fue ταυτοχρονα επιλεγοντας τα πιο λεπτα θυλακια χαμηλα στο σβερκο για να χρησιμοποιηθουν στους κροταφους κ τη hairline ωστε να προσδιδουν φυσικοτητα) !!! Η κλινικη ειναι στο σαφχαουζεν λιγο εξω απο ζυριχη...θελει 50 λεπτα να πας με το τραμ. μη φανταστεις μεγαλεια η κλινικη...ειναι ενα πολυ απλο κτηριο (καμμια σχεση με hasson ) αλλα εχει μεσα τα μηχανηματα του και κανει πολυ καλη δουλεια μαζι με τη γυναικα του και το προσωπικο που το εχει χρονια κ εχει εξειδικευτει πολυ.
Hasson δε πηγα λογο του οτι ειναι μακρυα κυριως αλλα και γιατι ηθελα εναν γιατρο να κανει κ στριπ κ φυε (εντος ευρωπης) για να με αναλαβει γενικα μεχρι το τελος (πλεον ο χασσον κανει κ φυε ) απλα δε μπορω να παω αεροπορικως πλεον :/
Με χασσον ειμαι ευχαριστημενος δεν ειχα καποιο προβλημα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Φιλε Πανο τι ακριβως ειναι Αυτοματος πνευμοθωρακας,το ψαξα λιγο στο google.
Και τι κινδυνους εχει αν ανεβεις στο αεροπλανο?Λογο πιεσης?
 

Panos1982

Well-Known Member
Φιλε Πανο τι ακριβως ειναι Αυτοματος πνευμοθωρακας,το ψαξα λιγο στο google.
Και τι κινδυνους εχει αν ανεβεις στο αεροπλανο?Λογο πιεσης?

Συνοπτικα ειναι οταν στον πνευμονα εξ αιτιας καποιας φυσαλιδας του που εσπασε να διαφευγει αερας , με αποτελεσμα να χανει αερα ο πνευμονας οσο αναπνεουμε κι αυτος ο αερας να εγκλωβιζεται στον θωρακα....με αποτελεσμα μετα απο καποια ωρα να γεμισει ο θωρακας αερα και να μην αφηνει να φουσκωσει ο πνευμονας για να λειτουργησει, με διαφορες ασχημες επιπτωσεις για τον ασθενη....
Απαιτειται οσο το δυνατον συντομοτερα να τρυπηθει ο θωρακας ετσι ωστε να διαφυγει ο εγκωλβισμενος αερας κ να ξαναλειτουργησει ο πνευμονας, και φυσικα απαιτειται νοσηλεια μεχρι να τσεκαριστει με εξετασεις οτι επανηλθε πληρως και δεν εχει πια διαφυγη αερα.

Ειναι κατι σπανιο, απλα οποιος το παθει 1 φορα εχει την ταση να υποτροπιαζει και ειδικα οταν βρισκεται σε υψηλα υψομετρα βουνο / αεροπλανο ειτε σε βαθος θαλασσσας λογο της διαφορας πιεσης που ασκειται οπως ειπες.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Eυχαριστω για την απαντηση! Περαστικα να ειναι φιλε και ολα καλα να πανε.
Εγινες κατανοητος 100%
 

piros75

Well-Known Member
Εύχομαι γρήγορη ανάρρωση αγαπητέ Πάνο και ελπίζω να πας στον φίλο μας τον Τούρκο και να δούμε και το αποτέλεσμά σου. Από αυτά που βλέπω στα ξένα φόρουμ, φαίνεται πως είναι πολύ αξιόλογος, επίσης πολλοί εκθειάζουν τις εγκαταστάσεις του. Όταν πας για κονσαλτεισον θα μας το επιβεβαιώσεις και αν μπορείς βάλε και καμιά φωτογραφία από το μέρος.
 
Μπλουζα