Εμπειρία από erdogan ??

Harry-87

New Member
Καλημέρα σε όλους βρίσκομαι σε στάδιο αναζήτησης κλινικής για ΜΜ. Ειμαι 30 ετών με τριχωπτωση που ξεκίνησε στα 24 και κατεστραμμένες τις γλώσσες ~ κροτάφους. Από συζητήσεις του φόρουμ και αναζήτηση στο ίντερνετ αλλά και λόγο οικονομικού σκέφτομαι στον ερντογαν τουρκια. Υπάρχει κάποιος φίλος που να έχει προσωπική εμπειρία? Γιατί ενώ παρουσιάζεται στο φόρουμ σαν ένας από τους τοπ χειρουργους και με καλό κόστος δεν έχω δει στις παρουσιάσεις εξωτερικού κάποια περίπτωση τουλάχιστον δική μας ( forum) ευχαριστώ πολύ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Προχωρα...!!! Βαζει πολλα grafts και ισως σε πει παραπανω. Αλλιως στα ιδια κυβικα περιπου βλεπεις Κυπρο.
 

sven

Active Member
@john διάβασμα αρχικά τι έγραψες και λέω πάει χάλασε αυτός , διαβάζοντας όμως την τελευταία πρόταση...είπα και εγώ

@Harry Από Τουρκια έχουμε ελάχιστο feedback εδώ πέρα , σε ξένα foroums θα βρείς σίγουρα πιο πολύ.
 

Harry-87

New Member
Χαχχααα εσείς θετε να δείτε παράδειγμα live τώρα ..
Αλλά σοβαρά από όλες τις απόψεις φαίνεται γαμώ τις επιλογές από κλινικη, καθαριότητα πλήθος μεταμοσχεύσεων και άρα εμπειρίας.. από τιμή??? Έχω την εντύπωση 2,5 per graft. απορω πως δεν έχουμε ένα παράδειγμα στο forum..
 

Harry-87

New Member
Έχεις δίκιο για την τιμή το έκανε 3 ευρώ per graft . Αν και γράφει ότι σε περίπτωση που θες να χρησιμοποιηθούν φωτό σου γίνεται επιπλέον έκπτωση 10~15% που σημαίνει γύρω στα 2,5
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Έχουν κάνει αρκετοί από το φόρουμ στον Τούρκο, απλά δεν παρουσιάζουν (ακόμα) τις μμ τους. Το feedback φυτρωσης φαίνεται πολύ καλό.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Harry-87

New Member
Φίλε cvial από σένα πρώτο διάβασα για τον εν λόγο χειρουργο.. μία ερώτηση γιατί αν θυμάμαι καλά είχες πάει για consulting στον korray. δίνει υποχρεωτικά φίνα?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Υποχρεωτικά όχι, απλά την προτείνει με εμφατικό τρόπο


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

mikegad

Well-Known Member
Αυτό το υποχρεωτικά που λένε πολλοί ποτέ δεν το κατάλαβα...
Και άντε και του λες ότι παίρνεις για να σε αναλάβει ,στο σπίτι σου θα ναι ο ντόκτωρας να σε βλέπει αν πήρες ή όχι;
Επομένως αν έχεις καταλήξει σίγουρα στον γιατρό που θες να πας, προχώρα και αν σε ζαλίσει για φίνα πες του πως θα πάρεις και μην το κάνεις ποτέ σου.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Cvial εχεις δει φωτογραφιες απο ατομα που εκαναν εκει; γιατι δεν κανει κανεις παρουσιαση; εγω θα θελα να δω περιστατικο απο την αρχη πως θα εξελιχθει.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ναι έχω δει φωτό από όλη την εξέλιξη, μακάρι κάποιος να ποστάρει κάποια στιγμη


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

leas

Well-Known Member
Παιδιά ο Erdogan είναι μια πολύ καλή λύση πιστεύω, ελπίζω να μην είναι 3 το graft πια αλλά 2.5 ακόμη.,Αλλά θα ήταν πάρα πολύ μεγάλη βοήθεια από όσους έχουν κάνει μμ εκει απο το φόρουμ ρε παιδιά να μας παρουσιάσουν εδώ την δουλειά του.
Πραγματικά γιατί δεν το κάνουν δεν χρειάζεται να ασχοληθούν μετά παραπάνω μια παράγραφο για την εμπειρία τους και κάποιες καλές φωτογραφίες θα ήταν τόσο χρήσιμο για όλους εμάς.,
 

Harry-87

New Member
Θα συμφωνησω φίλε leas θα βοηθούσε πολύ να βλέπαμε κάποια δουλειά του. Ίσως να θέλουν να γλυτώσουν από περιττές ερωτήσεις όπως και να χει ας ελπίζουμε ότι θα ανεβάσουν έστω στο τέλος.. απο δουλειές του που έχω δει στο ίντερνετ πάντα έχει πολύ καλό αποτελεσμα...
 

Harry-87

New Member
Σε σύγκριση με τις ελληνικές κυπριακές κλινικές συμφωνούμε ότι ή πιο safe επιλογή κλινικής είναι αυτή του korray erdogan? Από την σελίδα της κλινικής του asmed παρουσιάζει κατ εμέ άψογες δουλειές αν και βεβαια στις περισσότερες γράφει ότι ο ασθενής έκανε χρήση finasteride. Πια ή γνώμη σας για τις πιο εύκολες επιλογές κυρίως οικονομικού λόγου γτ ok o lorenzo άψογος αλλά πολλά τα γκαφρα.
 

Panos1982

Well-Known Member
Ειχα παει περυσι (Μαρτιο 2016) στην Ελβετια στην κλινικη hattingen για consultation και ειχα μεινει ευχαριστημενος απο την προσεγγιση του γιατρου για την περιπτωση μου αν και τοτε προσωρινα με απετρεψε λεγοντας μου χαριτολογοντας να χαλασω τα λεφτα μου αλλου διοτι δεν ηταν ακομα ωρα να μπω παλι για μεταμοσευση....
Για να μην πολυλογω ειχα σκοπο να κανω εκει την επομενη μου μεταμοσχευση το Νοεμβριο του 2017 αλλα επειδη επαθα ενα περιστατικο Αυτοματου πνευμοθωρακα προσφατα (και νοσηλευτικα 5 ημερες) , μου λενε οι γιατροι οτι αν μπω σε αεροπλανο αυξανονται οι πιθανοτητες υποτροπης...
Οποτε λιγο χλωμο να ξαναμπω σε αεροπλανο για να παω σε κλινικη μεταμοσχευσης κ τελικα να καταληξω σε κανενα νοσοκομειο....
Μενοντας μου μονο η επιλογη να παω οδικως λοιπον σκεφτηκα για τουρκια.....Erdogan...(αν κ ηθελα να μπω για στριπ )
μιλησα μαζι του με εμαιλ μου ειπε για 3800 θυλακια... τα θεωρω πολλα...οποτε θα παω απο κει για consultation να δουμε αν θα βρουμε μια κοινη λυση.( μου ειπε και για φινα...το απερριψα..)
Εχω κλεισει για 20 Απριλιου το consultation, κ αν τα βρουμε θα κλεισω χειρουργειο για Νοεμβριο...αν το επιτρεπει η κατασταση στην τουρκια μεχρι τοτε....

Θα ενημερωσω οταν ερθει η ωρα και για την αποψη μου ως προς το consultation αλλα και για την επεμβαση αν τελικα γινει εκει.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα