Ελλάδα vs εξωτερικό (για πολλοστή φορά)

aeratos28

Just aeratos
Τsek ,για να δεις ομως τι παιζει στην τουρκια,εκτος απο erdogan και αντε και o doganay, γραψε στο youtube joe tillman..θα σου βγαλει τα βιντεο του..γραψε turkey hair transplant mentor και θα δεις πως δουλευουν σαν σουπερ μαρκετ ολες οι αλλες κλινικες..θα φριξεις με αυτα που θα δεις..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Harris_G

Well-Known Member
Τουρκια με 1000-1500€ βαζουν 4000-5000grafts.. Γι αυτο γινεται χαμος απο τουριστες που πανε για επεμβαση...η χωρα με!τις περισσοτερες κλινικες μεταμοσχευσης παγκοσμιως ειναι..
Aerate αυτο που ρωταω εγω ειναι τα level σε αποδοση αποτελεσματος/τιμης. Ας πουμε erdo τρομερα αποτελεσματα με 2,5/graft.Μετα ειδα τον doganay που ανεφερε ο CVIAL με 2/graft. Ψαχνω δλδ μια πρωτη πενταδα καλων ιατρων για να δω τι παιζει στη γειτονικη χωρα. Αυτοι που λες εσυ πρεπει να ειναι σαφως στον πατο αποτελεσματος (σφαγεις)
 

dimitris50423

Well-Known Member
Harri απο αυτους τους 2 υπαρχει feedback για τη δουλεια τους. Υπαρχει περιπτωση να πας στον τριτο στη σειρα; παιρνοντας το ρισκο; δεν νομιζω οτι εχει νοημα.
Εγω παντως μια φορα πηγα κωνσταντινουπολη με την κοπελα μου και βγαινοντας βραδυ ηρθε ενας με τσαμπουκα να μου καθαρισει τα παπουτσια. Με χιλια ζορια τον αφησα και δινοντας 1 λιρα το κοιταξε περιεργα και ζητουσε κι αλλα φωναζοντας και εναν δικο του. Εννοειτε οτι ψιλοχεστηκαμε γιατι μας ακολουθουσαν και μπηκαμε στο πρωτο ξενοδοχειο που βρηκαμε και καθησαμε για φαγητο να σηκωθουν να φυγουν. Θελει προσοχη αν δεν εισαι με γκρουπ. Δεν θα ξαναπηγαινα μετα απο αυτο.
 

aeratos28

Just aeratos
Ρωτας τωρα και εσυ κατι πραγματα..υπαρχουν εκατονταδες αν οχι χιλιαδες κλινικες στην τουρκια..τι level θες ρε φιλε και εσυ?σου λεμε 2 ονοματα τα οποια ειναι αν οχι τοπ,απο τους καλυτερους και σχετικα με αρκδτα ικανοποιητικες τιμες για τις υπηρεσιες που προσφερουν..απο εκει και περα υπαρχει ενα χαος..οσο για το τελευταιο που λες,δεν ειναι ετσι..ειναι το μοτιβο που δουλευουν οι αλλες κλινικες εκει..1500€ ταριφα ,3000-4000grafts,ισως σε περιπτωσεις και παραπανω,αναλογα οσα προλαβουν σε μια συνεδρια ,χωρις ουσιαστικο σχεδιασμο πουθενα.ουτε δοτρια,ουτε ληπτρια.
 

Harris_G

Well-Known Member
Ρωτας τωρα και εσυ κατι πραγματα..υπαρχουν εκατονταδες αν οχι χιλιαδες κλινικες στην τουρκια..τι level θες ρε φιλε και εσυ?σου λεμε 2 ονοματα τα οποια ειναι αν οχι τοπ,απο τους καλυτερους και σχετικα με αρκδτα ικανοποιητικες τιμες για τις υπηρεσιες που προσφερουν..απο εκει και περα υπαρχει ενα χαος..οσο για το τελευταιο που λες,δεν ειναι ετσι..ειναι το μοτιβο που δουλευουν οι αλλες κλινικες εκει..1500€ ταριφα ,3000-4000grafts,ισως σε περιπτωσεις και παραπανω,αναλογα οσα προλαβουν σε μια συνεδρια ,χωρις ουσιαστικο σχεδιασμο πουθενα.ουτε δοτρια,ουτε ληπτρια.
Τον Doganay δε τον ηξερα...οριστε..ρωτωντας πας στην Πολη!Με ενημερωσαν και σε ενα αλλο φορουμ για Civas και Yaman.Νατη η τετραδα μου!
 

Tsek

Well-Known Member
Το θέμα είναι πως γενικά οι Τούρκοι στις συναλλαγές τους δεν έχουν μπέσα και αν σου κάτσει καμιά στραβή στο αποτέλεσμα άντε να βγάλεις άκρη μαζί τους, κοινώς μεγάλο το ρίσκο.
 

aeratos28

Just aeratos
Λαθος εντελως..αυτο που σκεφτεσαι..σου πεταξαν 2 ακυρα ονοματα και αμεσως τα εβαλες κατω απο τα 2 πραγματικα καλα ονοματα που σου ειπαμε εδω..πως μπορεις να βαζεις σε τοσο ψηλο level με τον ερντογαν ας πουμε αυτους τους 2 σχεδον παγκοσμιως αγνωστους?αν ψαξεις κλινικες στην τουρκια,θα βρεις αλλα 1000 ονοματα γιατρων ετσι στην πλακα..μπορεις να τουα τοποθετησεις κατω απο αυτουςντου 2 που σου ειπαμε??οχι,αρα αυτο που θες για levels που ελεγες κτλ,δεν προκειται να το πετυχεις σωστα με την (πρακτικη) αυτη
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Πριν 2 μήνες ήμουνα τουρκιά και την έβγαλα σε 5 πόλεις,δεν αντιμετώπισα ινχος κινδύνου και θα ξαναπηγαινα άνετα.
Αντίθετος με το φαληρακι της Ρόδου που οι τουρίστες ήταν ψόφιοι για φασαρία και κολλούσαν την κοπέλα μου στην ψυχρά.
Δηλαδη Δημητρη αν σε συνεβενε κατι στην Θεσσαλονίκη γιατί ουκ ολίγα γίνονται πλέον με τόσους αλλοδαπούς δεν θα έβγαινες από το σπίτι?
Δεν θέλω να ακούω μπαρουφες του τύπου δεν θα ξαναπηγαινα γιατί οι Αθηναίοι δεν θα έπρεπε να ξαναβγουνε από το σπίτι τους με αυτήν την λογική.
 

dimitris50423

Well-Known Member
εννοειτε οτι και στην Αθηνα οταν πηγα πρωτη φορα και δεν ηξερα τα μερη σε συγκεκριμενες περιοχες φοβομουν ειδικα οταν ημουν με την κοπελα μου. τωρα που ξερω δεν παταω προς τα εκει.
οταν πηγαινεις πρωτη φορα σε ενα μερος γιαννη και σου τυχαινει κατι τετοιο δεν μπορεις να νιωθεις διαφορετικα.
στη θεσσαλονικη Γιαννη τα 12 χρονα περπατανε 1 και 2 το βραδυ ανετα χωρις φοβο.. ευτυχως ακομη ειμαστε καλα σε αυτο το θεμα.
ολο ταξιδακια εισαι τυχερουλη.. ;) σε 5 πολεις τι εκανες ρε θηριο?
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Εγώ δεν έπρεπε να πατήσω το πόδι μου στην Ασία ξανά με τόσες περιπέτειες που μας έχουν συμβεί άλλα μην γίνομαι κουραστικός.
Το θέμα είναι οτι πλέον και Παρίσι και Λονδίνο με τόση τρομοκρατία τον τελευταίο καιρό έχουν γίνει πιο επικίνδυνες πόλεις και απο Κωνσταντινουπολη.
Πήγα ένα μίνι ταξιδάκι και έτυχε να πάω και σε άλλες πόλεις άλλα Κωνσταντινουπολη δεν την χόρτασα και θα ξαναπάω.
Πάντως εντυπωσιαστικα με την Πόλη.
Και μια φωτο με την φιλη μου απο Τουρκια.:p
Βλέπω να πηγαίνω εντογαν για την δεύτερη μεταμόσχευση :D:D:D
 

Συνημμένα

  • P6098772 (3).JPG
    P6098772 (3).JPG
    143.2 KB · Προβολές: 73

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

MariosOik

Active Member
Αν όμως τα χρήματα μπουν μέσω τραπέζης στον Ερντογάν, δεν ανεβαίνει η τιμή από 2,5 με το ΦΠΑ?
 

bruno1989

Active Member
Το θέμα είναι πως γενικά οι Τούρκοι στις συναλλαγές τους δεν έχουν μπέσα και αν σου κάτσει καμιά στραβή στο αποτέλεσμα άντε να βγάλεις άκρη μαζί τους, κοινώς μεγάλο το ρίσκο.
Ενώ στην Ελλάδα αν γίνει στραβή θα ιδρώσει το αυτί τους (βλέπε Μπούκλα Κύπρο και Ελλάδα άκη , κ.α.
 

hijikos

Active Member
Ενώ στην Ελλάδα αν γίνει στραβή θα ιδρώσει το αυτί τους (βλέπε Μπούκλα Κύπρο και Ελλάδα άκη , κ.α.
Στραβη μπορει να κατσει παντου, με το να πας σε μια καλη κλινικη μειωνεις το ρισκο.
Επισης για να ενισχυθει και να κρατηθει το αποτελεσμα σε ικανοποιητικο επιπεδο χρειαζεται να παιρνεις φιναστεριδη, ειδαλως σε μικρο διαστημα πας για 2.
Για ποιο λογο ο ερντογαν επιβαλει φινα? Ο λογος ειναι απλως αν οχι ολοι οι περισοτεροι καταλαβενεται.
 

tasos33

Well-Known Member
εχω ποσταρει περιστατικα του ερντο χωρις φινα σε αλλο νημα, δεν επιβαλλει




Στραβη μπορει να κατσει παντου, με το να πας σε μια καλη κλινικη μειωνεις το ρισκο.
Επισης για να ενισχυθει και να κρατηθει το αποτελεσμα σε ικανοποιητικο επιπεδο χρειαζεται να παιρνεις φιναστεριδη, ειδαλως σε μικρο διαστημα πας για 2.
Για ποιο λογο ο ερντογαν επιβαλει φινα? Ο λογος ειναι απλως αν οχι ολοι οι περισοτεροι καταλαβενεται.
 

naruto

Well-Known Member
Κ ο Λορενθο ρε παίδες τι πάει να πει επιβάλλει ;;;
Αν του πεις δοκίμασα και με πέθανε στις παρενέργειες τι θα σου πει,πάρε αλλιώς δεν σε αναλαμβάνω ;
 

Harris_G

Well-Known Member
Εμενα μου απαντησε χθες ο Ερντο αφου του εστειλα τις φωτο μου.Μου σχεδιασε δυο hairlines μια πρασινη με πιο λιγα grafts και μια μπλε με περισσοτερα.Πιο κατω εγραφε we recommend finasteride, δεν επιβάλλει επομένως.
 
Μπλουζα