Ελλάδα vs εξωτερικό (για πολλοστή φορά)

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member
βοηθανε οντως, αυτο που παρατηρω στον freitas ειναι οτι πετυχαινει καλη πυκνοτητα ενω χρησιμοποιει λιγοτερα graft σε σχεση με άλλους που παρουσιαζουν παρομοια αποτελεσματα, ειναι λιγο γενικη βεβαια διαπιστωση αλλα αυτην την εντυπωση εχω.

Tα γκριζα βοηθανε πολυ.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Ρε τον παππου σηκωσε και φραντζα. :D
Θα το ειχε απωθημενο απο νεαρη ηλικια. Επισης πολυ καλα χαρακτηριστικα τριχας. Χοντρη σαν συρμα λιγο σπαστη και γκριζα.
Ξανανιωσε ο παππους.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
49 ετών είναι κύριοι αλλά όντως φαίνεται πολύ μεγαλύτερος


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

tasos33

Well-Known Member
Φαντασου να ηταν έτσι απο τα 30 και μετα απο 20 χρόνια να πήρε την απόφαση...ρημαδα καραφλα δε χωνευσαι ποτε
Ρε τον παππου σηκωσε και φραντζα. :D
Θα το ειχε απωθημενο απο νεαρη ηλικια. Επισης πολυ καλα χαρακτηριστικα τριχας. Χοντρη σαν συρμα λιγο σπαστη και γκριζα.
Ξανανιωσε ο παππους.
 

aeratos28

Just aeratos
Bruno,για να boostαρει η φινα,πρεπει να υπαρχουν μαλλια..σε γυμνο κεφαλι,οπως εδω του φιλου δεν κανει τιποτα η φινα..οσο για το θεμα με τα grafts και εγω αυτο πιστευω..πρεπει να εχουν βαλει παραπανω..αν και μπροστα δεν εχει μεγαλη πυκνοτητα..απλα δεν φαινεταο ευκολα λογο χρωματος μαλλιων
 

bruno1989

Active Member
Bruno,για να boostαρει η φινα,πρεπει να υπαρχουν μαλλια..σε γυμνο κεφαλι,οπως εδω του φιλου δεν κανει τιποτα η φινα..οσο για το θεμα με τα grafts και εγω αυτο πιστευω..πρεπει να εχουν βαλει παραπανω..αν και μπροστα δεν εχει μεγαλη πυκνοτητα..απλα δεν φαινεταο ευκολα λογο χρωματος μαλλιων
Εν είναι αραιά μπροστά
Κοιτά την χτένα όταν τον χτενίζει μπροστά πόση πυκνότητα φαίνεται
Πίσω είναι λίγο πιο αραιά.
Εγώ πιστεύω 5000 το λιγότερο .
Καταρχάς κοιτά από που του έχει πάρει ,όλο το κεφάλι του το έκανε δότρια .
 

aeratos28

Just aeratos
Ναι και εγω ετσι πιστευω ,αν οχι 5000,σιγουρα κοντα στα 4500..μονο α+β ζωνη πρεπει να εχει γυρω στα 3000-3500 grafts..
 

tasos33

Well-Known Member
Καταρχάς Συμφωνώ με αερατος όσον αφορα την φίνα, στην περιπτωση αυτή δεν έχει να μπουσταρει τίποτα,άντε να έδωσε στη δοτρια και να έκανε την ποιότητα λίγο καλυτερη.

Έπειτα αν δειτε στο youtube και αλλά περιστατικά του φρειτας θα παρατηρήσετε το ίδιο ακριβως, τα αποτελεσματα του δείχνουν πολύ καλυτερα για τα graft που χρησιμοποιει.

Βέβαια τα περισότερα περιστατικά έχουν καλό λογο και καλη τρίχα σε πάχος , κάποιο αλλο ειχε και σπαστο μαλλι, ίσως προμοταρει περιστατικά που έχουν τα καλυτερα χαρακτηριστικά, αν όχι τοτε θα είναι σαν τον pilotaki που αλλά ελεγαν και αλλά έβαζαν.

Βέβαια μπορεί να έχει εξελιξει κάποια τεχνική στον τροπο τοποθέτησης όπως ο χασον , και να πετυχενει ιδανικό illusion.

Aναμενουμε ενημέρωση απο cvial
Ναι και εγω ετσι πιστευω ,αν οχι 5000,σιγουρα κοντα στα 4500..μονο α+β ζωνη πρεπει να εχει γυρω στα 3000-3500 grafts..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

paulo

Active Member
Εστειλα e Mail στην κλινική του Freitas και μου απάντησε η γραματεας του λέγοντας ότι θα μου δώσει απάντηση ο γιατρός σε 4 μήνες για το κόστος (έστειλα 6 φωτός )και αν θα θέλω να κάνω μεταμόσχευση σε αυτούς θα πρέπει να περιμένω 1 χρόνο μετά από αυτούς τους 4 μήνες !
Τιμές δίνουν κατα την περίπτωση και όχι μόνο με τον αριθμό των grafts.
 

tasos33

Well-Known Member
Το ελληνικό δημόσιο έχει αρχίσει να διαφθείρει ολόκληρη την Ευρώπη
Εστειλα e Mail στην κλινική του Freitas και μου απάντησε η γραματεας του λέγοντας ότι θα μου δώσει απάντηση ο γιατρός σε 4 μήνες για το κόστος (έστειλα 6 φωτός )και αν θα θέλω να κάνω μεταμόσχευση σε αυτούς θα πρέπει να περιμένω 1 χρόνο μετά από αυτούς τους 4 μήνες !
Τιμές δίνουν κατα την περίπτωση και όχι μόνο με τον αριθμό των grafts.
 

leas

Well-Known Member
Παιδια στην ευρωπη εκτος απο την κλινικη hattingen, απο την οποια εχω δει μαζεμενα αποτελεσματα εδω https://www.hairlossexperiences.com/forum37/ μονο και γενικα δεν ειναι οπως αρκετοι γιατροι που ειναι πολυδιαφημισμενοι και παντου γνωστοι μεσα στα sites.,.,εχουμε καποιο γιατρο απο τουρκια-ευρωπη μερια ισως που να κανει fut ή και αλλου και να ειναι αποδεδιεγμενα world class, ενας ειναι νομιζω και ο bissanga της bhr στο βελγιο.,.,καποιος αλλος και λεω ευρωπη γιατι αμερικη οι τιμες ειναι ασυλληπτες σχεδον.,ΓΙΑ ΣΤΡΙΠ ΠΑΝΤΑ..καποιος που μπορει να ριξει καμια ιδεα ή και αν καποιος εχει ακουσει οτιδηποτε παραπανω για την κλινικη hattingen προσπαθω να βρω υλικο αλλα δεν μιλαω γερμανικα κιολας.,
 

Stripar

Established Member
@leas

H Hattingen είναι η καλύτερη Value for money κλινική στην Ευρώπη.
Έχει ρίξει κεφάλι στον Bisanga καιρό τώρα , ενώ κάνει και πολύ μεγάλα strip session τύπου Hasson.

Μία άλλη καλή επιλογή είναι και ο Feriduni , όμως θα σου κοστίσει παραπάνω.
 

leas

Well-Known Member
Γιατι στριπ ρε Leas?


floskara., φοβαμαι και δεν ξερω αν ποτε θα ακολουθησω θεραπεια ,,.και ειμαι ακομη στα 26 μου στην οικογενεια υπαρχει ιστορικο απο πατερα πλευρα πιο μεγαλα νοργουντ..Αρα σκεφτομαι ολα τα ενδεχομενα, για τον λογω αυτο θελω να ξερω αν αποφασισω οτι πρεπει να παω για στρπ να ξερω που να παω .,θα ηθελα χασονα αλλα ειναι πολλαα.,.και μετα θα εκλεινα με fue..και αν σκασει η replicel την θεραπεια την καναμε..
 

leas

Well-Known Member
@leas

H Hattingen είναι η καλύτερη Value for money κλινική στην Ευρώπη.
Έχει ρίξει κεφάλι στον Bisanga καιρό τώρα , ενώ κάνει και πολύ μεγάλα strip session τύπου Hasson.

Μία άλλη καλή επιλογή είναι και ο Feriduni , όμως θα σου κοστίσει παραπάνω.


"δασκαλε"..ευχαριστω για την απαντηση και εγω αυτης της αποψης ειμαι απλα ψαχνω μανιωδως να βρω κατι παραπανω και θα ηθελα και εσυ αν ξερεις που αλλου μπορω να βρω απο αυτους αποτελεσματα να το αναφερεις.,(εχω βρει στο belicapeli επισης)
Για τον μπισανγκα γενικα τελευταια νομιζω πως ειχε και καποια οχι καλα αποτελεσματα.,τον Feriduni τον ειχα ξαχασει απλα δεν με τρελενουν τοσο οι δουλειες αν και σε μικρα νοργουντ και dence packing νομιζω κενταει.. στο νου μου ειχα και τον devroye επισης.. Εσυ ανεξαρτητα απο τον οικονομικο παραγοντα ποιον θεωρεις καλυτερο στην στριπ.. επισης αν πχ παω για στριπ δεν νομιζω να πηγαινα ποτε για πανω απο 3500 g σε ενα session.,θεωρω οτι ειναι καλυτερ πιο μικρες συνεδριες ανα περιοχη στο σκαλπ..
 

Stripar

Established Member
"δασκαλε"..ευχαριστω για την απαντηση και εγω αυτης της αποψης ειμαι απλα ψαχνω μανιωδως να βρω κατι παραπανω και θα ηθελα και εσυ αν ξερεις που αλλου μπορω να βρω απο αυτους αποτελεσματα να το αναφερεις.,(εχω βρει στο belicapeli επισης)
Για τον μπισανγκα γενικα τελευταια νομιζω πως ειχε και καποια οχι καλα αποτελεσματα.,τον Feriduni τον ειχα ξαχασει απλα δεν με τρελενουν τοσο οι δουλειες αν και σε μικρα νοργουντ και dence packing νομιζω κενταει.. στο νου μου ειχα και τον devroye επισης.. Εσυ ανεξαρτητα απο τον οικονομικο παραγοντα ποιον θεωρεις καλυτερο στην στριπ.. επισης αν πχ παω για στριπ δεν νομιζω να πηγαινα ποτε για πανω απο 3500 g σε ενα session.,θεωρω οτι ειναι καλυτερ πιο μικρες συνεδριες ανα περιοχη στο σκαλπ..
Στην strip μπορείς να βγάλεις πολλά grafts με την μία αν πας σε καλό γιατρό.Δεν νομίζω να αξίζει και η όλη διαδικασία για λίγα grafts μιας και είναι χειρουργείο , ράμματα κ.τ.λ και βέβαια δέν μπορείς να βγάλεις Lifetime πάνω από 2-3 strip συνεπώς στην μέθοδο αυτήν μπαίνεις για να βάλεις πολύ μαλλί με την μία.
Eπίσης δεν έχει τον περιορισμό της Fue 2000 g ανά ημέρα (m.fue) δεδομένου του γρήγορου τρόπου εξαγωγής (strip).

Τον Devroye τον έχω απορρίψει εδώ και πολλά χρόνια μιάς και την Fue την κάνει motorized , και γιατρός που κάνει motorized για μένα δέν αξίζει μίας και κοιτάει την ευκολία του και κυρίως γιατί δεν είναι μερακλής!.
Εγώ πάντως ψηφίζω Ελβετούς σε Ευρώπη...
 
Μπλουζα