Εκτιμηση, γνωμη, καθοδηγηση

aeratos28

Just aeratos
Θες και τemple points..μην τα ξεχνάς αυτά.2500 θες μόνο για α ζώνη..περίπου 600 για τα temples και άλλα 1000-1200 για β ζώνη και μέχρι crown..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

nikolakis

Well-Known Member
Για ρίξε μια ματιά σε αυτές. Ε ναι μπροστα είναι το θέμα. α,β ζώνη. Εκει εστιάζω κυρίως. θα χρειαστω έτσι όπως το βλέπω το λιγότερο 2500grafts
Εγω στη θέση σου δε θα εκανα τιποτα. Εχεις στρογγυλό κεφάλι κ πρόσωπο οποτε το φουλ ξυρισμένο σε συνδιασμο με το μούσι ειναι μια χαρα.
 

tenten1908

Member
Εγω στη θέση σου δε θα εκανα τιποτα. Εχεις στρογγυλό κεφάλι κ πρόσωπο οποτε το φουλ ξυρισμένο σε συνδιασμο με το μούσι ειναι μια χαρα.
Ισχυει αυτο που λες. Μου το λενε και στο κυκλο μου πολλοι. Αλλα εφοσο ν η επιστημη προχωρα πολυ σε συνδιασμο με το κορεσμο του ξυρισματος, βρε αδερφακι το σκεφτεσαι λιγο πολυ
 

naruto

Well-Known Member
Απο τη στιγμη που εχεις σκοπο να κανεις μεταμοσχευση το πασχα η γνωμη μου ειναι η εξης,
ξεκινας τωρα θεραπεια μινοξ ή φινα,ή και τα δυο μαζι,σε β ζωνη και crown (α ζωνη η θεραπεια δεν κανει τιποτα πλεον),παντα με συμβουλη κ παρακολουθηση γιατρου εννοειτε.
Οταν ερθει το πασχα βλεπεις πως εχει παει η θεραπεια και μπαινεις για μμ.
-Α ζωνη θα χρειαστεις περιπου 2500-3000,αναλογα ποσο θα κατεβασεις hairline και αν θα επεμβεις σε temples.
-B ζωνη και crown βλεπεις ποσο σε εχει βοηθισει η θεραπεια και αναλογα συμπληρωνεις με τη μεταμοσχευση.Αν εμπαινες αυριο τοτε για β ζωνη κ crown θες περιπου 1500.Αν σε πιασει η θεραπεια καλα μπορει να μην χρειαστεις κ καθολου.
 

nikolakis

Well-Known Member
Ισχυει αυτο που λες. Μου το λενε και στο κυκλο μου πολλοι. Αλλα εφοσο ν η επιστημη προχωρα πολυ σε συνδιασμο με το κορεσμο του ξυρισματος, βρε αδερφακι το σκεφτεσαι λιγο πολυ
Χωρίς να ειμαι ειδικός πιστευω οτι το αποτέλεσμα δε θα σε ικανοποιήσει , μόνο χάσιμο χρόνου θα ειναι κ φυσικά χρημάτων κ ψυχολογίας. Δες παρουσιάσεις παιδιών εδω που με πολυ μικρότερο πρόβλημα η εικόνα τους δεν εγινε όπως περίμεναν κ τελικά ξενερωσαν. Φυςικα υπάρχουν κ εξαιρέσεις. Για να κανεις κάτι καλο χρειάζεσαι πολλά μοςχευματα, πολυ καλο γιατρό κ φυσικά πολλά λεφτά. Καλή συνεχεια πάντως σε οτι κ αν αποφασίσεις με τέτοιο προχωρημένο νοργουντ οτιδήποτε αλλο ειναι ημίμετρο.
 

koumparos

Well-Known Member
Φιλε τεν τεν τα 2500 που λες ειναι λιγα.Εκτος εαν θα εισαι ευχαριστημενος με ενα αραιο αποτελεσμα.Θες τουλαχιστον ενα τριχιλιαρο για αρχη ωστε να παρεις και μια αξιοπρεπη πυκνοτητα με φυσικη hairline και οχι μια τριχα εδω και μια εκει.Κανονικα συμφωνω με τον andriano αλλα ξεκινα με 3000 και βλεπεις.
 

tenten1908

Member
Μια γενική ερώτηση:

Υπαρχει καποιος εδω μέσα που να έχει παρόμοια ΑΑ με έμενα, να μένει Αθήνα & να έχει κανει μμ στη d..i ή στο Βεκρή? Θέλω να δω και αποτελέσματα από κοντά.
Κερνάω καφε-μπριζόλα κ.τ.λ :)

Σοβαρά όποιος έχει τη διαθεση ας επικοινωνήσει inbox

Ευχαριστώ
 

tenten1908

Member
Καλησπερα παιδια

Μολις γυρισα απο Β..η. οι εντυπωσεις αντικειμενικα κ χωρις υπερβολες καθολου καλες. Ωραια οργανωση παρολαυτα σαν κλινικη, ωραια κοριτσακια που πανε και ερχονται (ανοιγει το ματι σου) και αρκετος επαγγελματισμος.
Παμε τωρα στην ουσια γιατι ωραια και η φεραρι αλλα στον αγωνα ποιος την οδηγαει μετραει.
Μπαινω στο γραφειο με μια δερματολογο Τ....α. με βλεπει μου εξηγει τα παντα καθως και θεραπειες και για πριν κ μετα. Εχω και μια ξηροδερμια που παρα πολυ ωραια με συμβουλεψε για σαμπουαν. Και ξαφνου μπαινει μεσα μια Λ...η υπευθυνη και αρχισει να με βλεπει. Αντικειμενικα σωστα αυτα που ειπε διοτι τα ιδια μου ειπαν και οι υπολοιποι που εχω επισκεφθει παλαιοτερα με τη διαφορα οτι ηταν γιατροι.
Ολοκληρωνει τη μακρας διαρκεια κουβεντα της-διαγνωση της( που by the way γιατρος δεν ειναι γιατι την ρωτησα και ψιλοστραβωμενη μου απαντησε αρνητικα). Και με ρωταει: ερωτησεις? Την ρωταω ποσα τριχ/και θα χρειαστω? Μου απανταει 2000 το λιγοτερο με 3000 το περισσοτερο για να πετυχουμε καλυτερη πυκνωση. Η δοτρια σου μου λεει ειναι παρα πολυ καλη. Ωραια της λεω, για να δουμε τι θα δειξει και η καμερα και τι εχω ανα cm2. Μου απανταει: δεν χρειαζεται εχω εμπειρια εγω. Ωραια τις λεω, θα δουμε την δοτρια? Μου απανταει την ειδα και ειναι πολυ καλη. Ωραια της λεω, το κοστος αυτου? Μου λεει σε αυτα που σου ειπα θα κοστισει μαζι με το pmp 3600.
Ξεχασα να πω οτι ολη η διαδικαδια του χειρουργειου θα τρεξει απο την ομαδα και ο β..ς απλα θα επιβλεπει. Αποψη μου? ΟΧΙ ΡΕ ΑΔΕΡΦΕ. χειρουργειο και ο γιατρος δεν ακουμπαει χερι? ΠΟΤΕ.
Αυτα...

Και εδω που εφτασα να σας αναφερω κλεινοντας το κυκλο των επισκεψεων μου σε κλινικες μμ οτι εχω σχηματισει μια αποψη και για τις 3. Να επισημάνω οτι στις 2 απο τις 3 πηγα συστημενος απο γιατρο φιλο χωρις να με καθοθηγησει ουτε συμβουλεψει αφηνοντας με να σχηματισω την αποψη μου μονος μου. Πριν απο λιγο τον πηρα τηλ.και του τα ειπα. Το κλεισιμο της κουβεντας μας οποιος θελει μπορω να του το πω σε inbox για ευνοητους λογους.

Παντως d..i σιγουρα πιο μπροστα απο τους αλλους. Σκοπος μου τωρα ειναι να δω και στη Κυπρο τι μπορω να κανω και ποσο θα κοστισει. Δεν το εχω ψαξει καθολου οποτε θελω τη βοηθεια σας. Πως θα κανω επαφη, ποιος να με δει. Ξερω οτι παιζει η Η..C και καποιος Γ....υ.

Ευχαριστω

ΥΓ: αν τα εχω γραψει λιγο ακαταλαβιστικα να με συμπαθατε. Εχω τον μικρο και με καβαλει για να παιξουμε. και μια μπεμπα που κλαει. ( που εχει παει αυτη η γυναικα οταν την χρειαζεσαι)
 

tasos33

Well-Known Member
αλλα τα ματια του λαγου και αλλα της κουκουβαγιας αγαπητε, προφανως η κοπελα που δεν ηταν καν γιατρος η νοσοκομα(ισως καθαριστρια, η μοντελο, η pr, η περαστικη) εχει αυτα της κουκουβαγιας αφου καταφερε και μετρησε την δοτρια με το ματι, επρεπε να την ρωτησεις και για το παχος της τριχας.
Οποτε επειδη εχει και εμπειρια και μπορει με το αετισιο ματι της να υπολγισει την δοτρια σου λειι...ας πουμε 2000 και αμα δε φτασουν πεταμε και αλλα τρια πουλακια καθοταν...

ten ten οι επιλογες που εχεις κατα την δικη μου γνωνη ειναι δυο, επειδη εισαι κ δυσκολη περιπτωση..
η πας dhi και παιρνεις ενα φυσικο αραιο αποτελεσμα σχετικα οικονομικα
η βαζεις το χερι στην τσεπη και πας για κατι πολυ καλυτερο στην κυπρο..


για να παρεις γνωμη απο τις hdc και Georgiou θα πρπει να περιμενεις μερικους μηνες ακομα να ερθουν εδω
οι εκπροσωποι τους ωστε να σε δουν,οσον αφορα το κοστος στη hdc υπολογιζεις 2,5ε/grafts ενω στον γεωργιου μπορει να παρεις και καλυτερη τιμη

και να εχεις κατα νου πως θα χρειαστεις τουλαχιστον δυο μμ, αρα ελλαδα περιπου 7000-8000ε και στην κυπρο
12000+++


Καλησπερα παιδια

Μολις γυρισα απο Β..η. οι εντυπωσεις αντικειμενικα κ χωρις υπερβολες καθολου καλες. Ωραια οργανωση παρολαυτα σαν κλινικη, ωραια κοριτσακια που πανε και ερχονται (ανοιγει το ματι σου) και αρκετος επαγγελματισμος.
Παμε τωρα στην ουσια γιατι ωραια και η φεραρι αλλα στον αγωνα ποιος την οδηγαει μετραει.
Μπαινω στο γραφειο με μια δερματολογο Τ....α. με βλεπει μου εξηγει τα παντα καθως και θεραπειες και για πριν κ μετα. Εχω και μια ξηροδερμια που παρα πολυ ωραια με συμβουλεψε για σαμπουαν. Και ξαφνου μπαινει μεσα μια Λ...η υπευθυνη και αρχισει να με βλεπει. Αντικειμενικα σωστα αυτα που ειπε διοτι τα ιδια μου ειπαν και οι υπολοιποι που εχω επισκεφθει παλαιοτερα με τη διαφορα οτι ηταν γιατροι.
Ολοκληρωνει τη μακρας διαρκεια κουβεντα της-διαγνωση της( που by the way γιατρος δεν ειναι γιατι την ρωτησα και ψιλοστραβωμενη μου απαντησε αρνητικα). Και με ρωταει: ερωτησεις? Την ρωταω ποσα τριχ/και θα χρειαστω? Μου απανταει 2000 το λιγοτερο με 3000 το περισσοτερο για να πετυχουμε καλυτερη πυκνωση. Η δοτρια σου μου λεει ειναι παρα πολυ καλη. Ωραια της λεω, για να δουμε τι θα δειξει και η καμερα και τι εχω ανα cm2. Μου απανταει: δεν χρειαζεται εχω εμπειρια εγω. Ωραια τις λεω, θα δουμε την δοτρια? Μου απανταει την ειδα και ειναι πολυ καλη. Ωραια της λεω, το κοστος αυτου? Μου λεει σε αυτα που σου ειπα θα κοστισει μαζι με το pmp 3600.
Ξεχασα να πω οτι ολη η διαδικαδια του χειρουργειου θα τρεξει απο την ομαδα και ο β..ς απλα θα επιβλεπει. Αποψη μου? ΟΧΙ ΡΕ ΑΔΕΡΦΕ. χειρουργειο και ο γιατρος δεν ακουμπαει χερι? ΠΟΤΕ.
Αυτα...

Και εδω που εφτασα να σας αναφερω κλεινοντας το κυκλο των επισκεψεων μου σε κλινικες μμ οτι εχω σχηματισει μια αποψη και για τις 3. Να επισημάνω οτι στις 2 απο τις 3 πηγα συστημενος απο γιατρο φιλο χωρις να με καθοθηγησει ουτε συμβουλεψει αφηνοντας με να σχηματισω την αποψη μου μονος μου. Πριν απο λιγο τον πηρα τηλ.και του τα ειπα. Το κλεισιμο της κουβεντας μας οποιος θελει μπορω να του το πω σε inbox για ευνοητους λογους.

Παντως d..i σιγουρα πιο μπροστα απο τους αλλους. Σκοπος μου τωρα ειναι να δω και στη Κυπρο τι μπορω να κανω και ποσο θα κοστισει. Δεν το εχω ψαξει καθολου οποτε θελω τη βοηθεια σας. Πως θα κανω επαφη, ποιος να με δει. Ξερω οτι παιζει η Η..C και καποιος Γ....υ.

Ευχαριστω

ΥΓ: αν τα εχω γραψει λιγο ακαταλαβιστικα να με συμπαθατε. Εχω τον μικρο και με καβαλει για να παιξουμε. και μια μπεμπα που κλαει. ( που εχει παει αυτη η γυναικα οταν την χρειαζεσαι)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tenten1908

Member
αλλα τα ματια του λαγου και αλλα της κουκουβαγιας αγαπητε, προφανως η κοπελα που δεν ηταν καν γιατρος η νοσοκομα(ισως καθαριστρια, η μοντελο, η pr, η περαστικη) εχει αυτα της κουκουβαγιας αφου καταφερε και μετρησε την δοτρια με το ματι, επρεπε να την ρωτησεις και για το παχος της τριχας.
Οποτε επειδη εχει και εμπειρια και μπορει με το αετισιο ματι της να υπολγισει την δοτρια σου λειι...ας πουμε 2000 και αμα δε φτασουν πεταμε και αλλα τρια πουλακια καθοταν...

ten ten οι επιλογες που εχεις κατα την δικη μου γνωνη ειναι δυο, επειδη εισαι κ δυσκολη περιπτωση..
η πας dhi και παιρνεις ενα φυσικο αραιο αποτελεσμα σχετικα οικονομικα
η βαζεις το χερι στην τσεπη και πας για κατι πολυ καλυτερο στην κυπρο..


για να παρεις γνωμη απο τις hdc και Georgiou θα πρπει να περιμενεις μερικους μηνες ακομα να ερθουν εδω
οι εκπροσωποι τους ωστε να σε δουν,οσον αφορα το κοστος στη hdc υπολογιζεις 2,5ε/grafts ενω στον γεωργιου μπορει να παρεις και καλυτερη τιμη

και να εχεις κατα νου πως θα χρειαστεις τουλαχιστον δυο μμ, αρα ελλαδα περιπου 7000-8000ε και στην κυπρο
12000+++
Ελλας το μεγαλειο σου. Αντι να μιλανε οι επιστημονες εχουμε τα αποφοιτα λυκειου να προσπαθουν να το παιξουν ειδημονες μονο κ μονο επειδη ειναι στο χωρο καποια χρονια παραγκωνιζοντας τους επιστημονες. Ελλαδαραααα.
 

mikegad

Well-Known Member
Ακριβώς μα ακριβώς τα ίδια μου είχαν πει και εμένα στου Βέκρη.
Πρέπει να κάτσω και να γράψω την συνάντηση που είχα κάνει στο νήμα μου ,αλλά βαριέμαι τώρα.
Να μου λένε πρέπει να κάνεις prp θα δεις τρομερά αποτελέσματα ,να τους λέω δείξτε μου ΕΝΑΝ ασθενή σας που να χε αποτέλεσμα.
Πόσα έχω δότρια ρωτούσα και ξαναρωτούσα ,έχεις "καταπληκτική" δότρια να μου λέει αυτή και βγάζει άνετα 3 επεμβάσεις
Εντωμεταξύ η δότρια μου να είναι κάτω του μετρίου
 

tenten1908

Member
Ακριβώς μα ακριβώς τα ίδια μου είχαν πει και εμένα στου Βέκρη.
Πρέπει να κάτσω και να γράψω την συνάντηση που είχα κάνει στο νήμα μου ,αλλά βαριέμαι τώρα.
Να μου λένε πρέπει να κάνεις prp θα δεις τρομερά αποτελέσματα ,να τους λέω δείξτε μου ΕΝΑΝ ασθενή σας που να χε αποτέλεσμα.
Πόσα έχω δότρια ρωτούσα και ξαναρωτούσα ,έχεις "καταπληκτική" δότρια να μου λέει αυτή και βγάζει άνετα 3 επεμβάσεις
Εντωμεταξύ η δότρια μου να είναι κάτω του μετρίου
Χαχαχαχα και εμενα αυτο που ειπε. 3 βγαζεις ανετα. Ασε που το επαιζε λες και εχει παρει νομπελ στη πλαστικη. Ουστττ

Εμενα αυτο που μου ειπε ο φιλος μου ειναι το εξης: δινεις τοσα χιλιαρικα και δεν σε χειρουργρι ο γιατρος? Ε οχι, ε οχι.
Ο γιατρος αντικειμενικα και απο τους κυκλους μου εχω μαθει οτι ειναι καλος. Ειδικα αν πας και αρκετα συστημενος. Η στρατηγικη να αναλαμβανουν τα χειρουργια ολοι οι υπολοιποι εκτος του γιατρου θα οδηγησει μακροπροθεμα σιγουρα τη κλινικη σε αδιεδοξοδο καποια στιγμη. Θα αρχισει να ακουγεται αρκετα σε λιγο καιρο.
Και για να λεμε και τα καλα η τ...η αφηνει καλες εντυπωσεις.
 

tenten1908

Member
Γιατρος που με ειδε αλλα η κακομοιρα δεν μπορεσε να πει και πολλα αφου η αλλη δεν την αφγσε να κανει κ τη δουλεια της
 

dimitris50423

Well-Known Member
αν δεν κανω λαθος που δεν κανω ο dimitris 50423 πηγε συστημενος και ο γιατρος συμμετειχε αρκετα στην περιπτωση του.
η τ,,,η τι ειναι τεν τεν

taso δεν κανεις λαθος.. ειχα δει γνωστο μου που ειχε εντυπωσιακο αποτελεσμα και ετσι επελεξα να κανω στο β*κρη. χωρις πολλα πολλα.. μαλλον εψαχνα μια αφορμη. ηθελα να δω καποιον απο κοντα πριν κανω μμ. το να δω φωτογραφιες κλινικων απλα, εμενα δεν μου λεει τιποτα.
το μεγαλυτερο κομματι το εκανε η Αντωνια οπως εχω ξαναπει. ο βεκρης σχεδιασε hairline εκανε τεστ στην εξαγωγη εβγαλε καποια μοσχευματα τοποθετησε και μετα συνεχισε η Αντωνια. ηρθε καποιες φορες και εβλεπε πως παμε.

tenten απο τη φωτογραφια σου την πανοραμικη ειχα προσεξει και εγω οτι εχεις εντονη ξηροδερμια.. τι σαμπουαν βαζεις? ειχες ποτε σμηγματορροικη δερματιτιδα?
 

tenten1908

Member
Δεν ειχα χρησιμοποιησει ποτε τιποτα. Μονο ενυδατικες κρεμες. Δεν υην ξερω τη παυηση που λες. Παντως εκει μου ειπαν να παρω το climbazole. 2 φορες τη βδομαδα λουσιμο για ενα μηνα και με το περας του μηνος 1 φορα τη βδομαδα. Προσπαθησαν να πουλησουν εκεινη τη στιγμη. Θα παω και σε αλλο και αν μου συστησει το ιδιο θα το παρω. Το γνωριζεται υο σαμπουαν? Εχετε κατι να μου προτεινετε?
 

dimitris50423

Well-Known Member
εγω για λιπαρη πυτιριδα καθαρισα με h&shoulders βλεποντας το νημα του ΚΑΠΑ που εδινε πληροφοριες. εχω ακουσει οτι δερματολογοι προτεινουν και το oliprox.
εσυ ομως αν μπορω να καταλαβω απο τη φωτο πρεπει να εχεις ξηροδερμια οχι λιπαροτητα. σωστα?
ρωτα και για αυτο που σου προτειναν απο την κλινικη.. καλο θα ειναι οταν θα ερθει η ωρα της μεταμοσχευσης το κεφαλι σου να ειναι σε καλη κατασταση.
 
Μπλουζα