Εκτιμηση, γνωμη, καθοδηγηση

tenten1908

Member
Tentet. Τα 2000 είναι πολύ λίγα για λόγους που έχουν αναλυθεί άπειρες φορές. Μην το αφήσεις το μαλλάκι γιατί δεν θα φαίνεται ωραίο. Άκου τα παιδιά. Δεν έχουν λάθος. Μην σκεφτείς την μεταμόσχευση με όρους budget μόνο. Προσπάθησε να τους πιέσεις να πάρουν περισσότερα grafts. Αλλιώς μην την κάνεις καθόλου. Δεν έχει νόημα. 2000 δεν φτάνουν ούτε για ζήτω.
Σε ευχαριστω για τη γνωμη σου. Το μαλλι θα το αφησω λιγο μονο κ μονο για να δειτε και αυτη την εκδοχη. Το ξυρισμενο κεφαλι μαζι με τη φωτο νομιζω με αδικει λιγο και μεγαλοποιει το προβλημα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Adriano

Well-Known Member
Σε ευχαριστω για τη γνωμη σου. Το μαλλι θα το αφησω λιγο μονο κ μονο για να δειτε και αυτη την εκδοχη. Το ξυρισμενο κεφαλι μαζι με τη φωτο νομιζω με αδικει λιγο και μεγαλοποιει το προβλημα.
Κοίτα. Εδώ είμαστε για να βοηθήσουμε. Από εκεί και πέρα κάνε ότι καταλαβαίνεις. Το πρόβλημα είναι μεγάλο. Και επειδή είναι δύσκολοι οι καιροί θέλουμε να σε σώσουμε από τυχόν αναποδιές που μπορούν να συμβούν. Θα απογοητευτείς με τα 2000 grafts σε αυτό το κεφάλι μόνο. Πάλι καραφλός θα είσαι. Για αυτό ψάξε το. Μην δένεσαι με μια τιμή. Δούλεψε ένα χρόνο παραπάνω και περίμενε ώστε να έχεις τα λεφτά να πας για μια καλή λύση. Με 2000 κάποιοι φτιάχνουν μόνο την hairline. Εσύ έχεις μεγάλο πρόβλημα. Στο λέω γιατί και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω, το έχω ψάξει πολύ και πάω για 4500 grafts.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
μπορεις να βαλεις 2000 αλλα μετα πρεπει να μπαινεις για πυκνωση και πιστευω ειναι μεγαλυτερη ταλαιπωρια.
 

naruto

Well-Known Member
Oπως σου ειπαν τα παιδεια 2000 δεν φθανουν ουτε για ζητω φιλε.Θα φαινετε πολυ αραιο και δεν θα εχει ομοιογενεια το αποτελεσμα σε σχεση με το υπολοιπο κεφαλι.Γενικα στην dhi ειναι πολυ μετριοπαθης στον αριθμο των απαιτουμενων grafts.
3000 ειναι το ελαχιστο που πρεπει να βαλεις,αν βαλεις λιγοτερα δεν θα αξιζει.Αν το οικονομικο ειναι θεμα τοτε πηγαινετε την πιο πισω ωστε να εισαι πιο ανετος
 

nikolakis

Well-Known Member
Εχω την εντύπωση οτι ο φίλος εχει αραιωση κ στο Κράουν. Χωρίς να ειμαι απόλυτος βέβαια, αν αφήσει τα μαλλάκια του κ μακρύνουν θα φανεί καθαρά με μια πανοραμική φωτογραφία.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Γιωργο συμφωνω και εγω. Για καλυψη μονο μπροστα χωρις να μπεις κορυφη που δεν φαινεται και καλα αν εχεις σημαντικη αραιωση θελεις το ελαχιστο 2500 μοσχευματα. Κοντα στις 3000 θα ελεγα ωστε αν η φυτρωση παιξει στο 90% περιπου να εχεις ενα αποδεκτο αποτελεσμα. Επισης για την καλυψη που θα μπορεσεις να πετυχεις παιζει ρολο και ποσες τριχες κατα μεσο ορο θα εχεις ανα τριχοθυλακιο.
Αν ειναι να κανεις μια συνεδρια εγω θα προτεινα να ασχοληθεις μονο με το μπροστα καθως εχεις καλη περιοχη για γεμισμα. Για 1500 αν βαλεις θα ειναι μια τριχα εδω και μια εκει
 

tenten1908

Member
Σας ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές & το ενδιαφέρον.

Επομενο στάδιο για μένα είναι να αφήσω το μαλλι για να το ανεβάσω παλι εδώ ετσι ώστε να έχετε μια πληρη εικόνα και να με συμβουλέψετε πάλι. Επίσης αναμένω να κλεισω και άλλο ραντεβου στη d..i για να μιλήσω με γιατρό.
Παρολαυτα θα συνεχίσω να ψάχνω και θα πάω και σε άλλο για εκτιμηση ραντεβού στον εναπομείναντα βεβαιως βεβαιως ''β..η''.

Νομίζω οτι σε ένα μήνα θα έχει μακρύνει αρκετά το μαλλί. Till then . . .
 

tenten1908

Member
Γιωργο συμφωνω και εγω. Για καλυψη μονο μπροστα χωρις να μπεις κορυφη που δεν φαινεται και καλα αν εχεις σημαντικη αραιωση θελεις το ελαχιστο 2500 μοσχευματα. Κοντα στις 3000 θα ελεγα ωστε αν η φυτρωση παιξει στο 90% περιπου να εχεις ενα αποδεκτο αποτελεσμα. Επισης για την καλυψη που θα μπορεσεις να πετυχεις παιζει ρολο και ποσες τριχες κατα μεσο ορο θα εχεις ανα τριχοθυλακιο.
Αν ειναι να κανεις μια συνεδρια εγω θα προτεινα να ασχοληθεις μονο με το μπροστα καθως εχεις καλη περιοχη για γεμισμα. Για 1500 αν βαλεις θα ειναι μια τριχα εδω και μια εκει

Καλησπέρα Dim και οι λοιποί.

Επισυνάπτω μια ακόμα φωτό που έχει αρχίσει το μαλλι και μεγαλώνει....( λέμε τώρα. Επισης τις βάζω και διπλα διπλα για να συγκρίνετε)

Εάν υπάρχει καμία περαιτέρω συμβουλή σχετικά με το πόσα τριχ. κτλ θα το εκτιμούσα.

Ευχαριστώ
 

Συνημμένα

  • Capture.PNG
    Capture.PNG
    786.6 KB · Προβολές: 125
  • Capture2.PNG
    Capture2.PNG
    720.8 KB · Προβολές: 125

Adriano

Well-Known Member
Μην μπερδεύεις την κάλυψη του κεφαλιού με το που υπάρχουν θύλακες. Να το πω πιο απλά. Φαίνεται λιγότερο καραφλή επιφάνεια γιατί έχεις ρίξει το μαλλί μπροστά. Προσπάθησε να δεις αντικειμενικά την κατάσταση και όχι όπως την φαντάζεσαι.
Αδερφέ στο ξαναλέω. Πρόσεχε πάρα πολύ τι θα κάνεις. Είσαι πολύ δύσκολη περίπτωση και με μια κακή στρατηγική μπορεί να χάσεις και πολλά χρήματα χωρίς λόγο.
 

tenten1908

Member
Μην μπερδεύεις την κάλυψη του κεφαλιού με το που υπάρχουν θύλακες. Να το πω πιο απλά. Φαίνεται λιγότερο καραφλή επιφάνεια γιατί έχεις ρίξει το μαλλί μπροστά. Προσπάθησε να δεις αντικειμενικά την κατάσταση και όχι όπως την φαντάζεσαι.
Αδερφέ στο ξαναλέω. Πρόσεχε πάρα πολύ τι θα κάνεις. Είσαι πολύ δύσκολη περίπτωση και με μια κακή στρατηγική μπορεί να χάσεις και πολλά χρήματα χωρίς λόγο.

Έχεις δίκιο, σε ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές.
 

tenten1908

Member
Καλησπέρα ξανα και από μένα. Ακουσα/διαβασα τις συμβουλές σας και θα πάω σε 2ο ραντεβού με D..I για έναν επανέλεγχο και να συζητήσω αυτά που μου προτείνατε. Επίσης επειδή έχω και κάποιο είδους ξηροδερμία (στο πάνω μερος μόνο) ζητησα από αυτους να με δει και ένας δερματολόγος και να μου γράψει και κάποια θεραπεία. Ανταποκρίθηκαν άμεσα και το κυριότερο χωρίς κόστος. Αυτό άλήθεια μου έκανε εντύπωση... Anyway. Από αρχές της επόμενης εβδομάδας θα επανέλθω με νεότερα για όποιος ενδιαφέρει.

Επίσης στο τέλος της εβδομάδας έχω κλείσει και ραντεβού στο Β..Η, επιτέλους ( μετα από 15 μέρες.Αναγκάστηκα 3 φορές να επικοινωνήσω μαζι τους... κατι κάνουν λάθος αυτές που κλείνουν τα ραντεβού. Ειχα στελει και ηλ. φορμα κτλ.)
Θα επανέλθω και για αυτό.

Και έτσι για το χιούμορ, ανεβάζω κατι
 

Συνημμένα

  • Capture.PNG
    Capture.PNG
    216.8 KB · Προβολές: 89

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

koumparos

Well-Known Member
Εαν εχεις δοτρια μικροτερη απο 8.000 κατσε στα αυγα σου και μην ασχοληθεις καν με μεταμοσχευσεις.Φιλικα.
 

tenten1908

Member
Εαν εχεις δοτρια μικροτερη απο 8.000 κατσε στα αυγα σου και μην ασχοληθεις καν με μεταμοσχευσεις.Φιλικα.

Καλημέρα

Θές να μου το αναλύσεις λίγο?
Νομίζω η δότρια μου είναι γύρω στις 11,5k ( αν θυμάμαι καλα). Θα το επαληθευσω όταν ξαναπάω και στις 2 κλινικές που έχω στο μυαλό μου.

Ευχαριστώ
 

tenten1908

Member
για μενα θελεις 3000 με οχι πολυ κατεβασμενη hairline
το ιδανικο θα ητανε 3000 μπροστα και 500-700 πισω
μηπως κ ξεμπερδεψεις μια κ εξω
ταπεινης αποψης

Καλημέρα

Οσο διαβάζω και μαθαίνω πραματάκια καταλήγω στο συμπερασμα ότι ιδανικά θα χρειαστώ όπως λές και εσύ 2500-3000 μπροστά (α,β ζώνη). Τώρα για το πίσω μάλλον δεν θα το πειράξω και λέω να πάω σε κάποια θεραπεία για να δυναμώσω τη τρίχα.
Μέχρι το Πάσχα που προγραμματίζω να έχω καταλήξει καπου και να προχωρήσω πολλά μπορει να έχουν συμβει, οποτε . .βλέπουμε

Ευχαριστώ πάντως
 

tenten1908

Member
γεια σου ρε φίλε.. καταρχήν για να φανεί το πραγματικό πρόβλημα ,πρέπει να τα αφήσεις λίγο τα μαλλιά να μακρίνουν και να βάλεις καλύτερες φωτό,πιο καθαρές.με σχεδόν ξυρισμένο κεφάλι δύσκολα βλέπεις τι ακριβώς συμβαίνει..από αυτά που φαίνονται όμως,προσωπικά εγώ βλέπω ένα κεφάλι με norwood 4 θα έλεγα,αλλά 4a όχι 4V που να έχεις άδειο το crown,το μπιφτέκι πισω..εισαι οκ εκει απο οτι βλεπω..μπροστα ειναι το προβλημα..έχεις χάσει και τα temple points..δηλαδή έχεις υποχώρηση και στα πλαϊνά..τα οποία σου χαλάνε την ισορροπία του προσώπου σου..δες το 2ο νήμα που έχει ανοίξει ο Cvial που έκανε επέμβαση σε αυτά τα σημεία +με α και β ζώνη..κάτι αντίστοιχο χρειάζεται και εσύ..για ένα πολύ καλό αποτέλεσμα με καλή πυκνότητα να υπολογισεις περίπου 4000grafts..όσο για strip κτλ ρε φίλε επειδή εκεί που πηγές δεν την κατέχουν την fue,σου είπαν για strip..άλλα με χρέωση απίστευτη όμως.!ούτε καν..fue και πάλι fue


Η επισυναπτόμενη σε βοηθάει?
 

Συνημμένα

  • xxx.PNG
    xxx.PNG
    900.8 KB · Προβολές: 71

aeratos28

Just aeratos
Φίλε βάλε καμιά en face φωτο και κρύψε στη ζωγραφική το πρόσωπο σου..βάλε μερικές ελφρως πλαϊνές για να σε δούμε και λίγο από το πλάι γιατί έχεις θέμα με τα temple points , ειδικά στο σημείο ένωσης με την hairline.τώρα για πιο πίσω σχετικά καλά είσαι..πολύ ψηλά οι γέφυρες είναι,κενό εντελώς δεν σε βλεπω..πιστεύω στο middle και crown με το πολύ 1500 grafts ,και πολλά λέω θα είσαι μία χαρά.μπροστά είναι το θεμα
 

tenten1908

Member
Φίλε βάλε καμιά en face φωτο και κρύψε στη ζωγραφική το πρόσωπο σου..βάλε μερικές ελφρως πλαϊνές για να σε δούμε και λίγο από το πλάι γιατί έχεις θέμα με τα temple points , ειδικά στο σημείο ένωσης με την hairline.τώρα για πιο πίσω σχετικά καλά είσαι..πολύ ψηλά οι γέφυρες είναι,κενό εντελώς δεν σε βλεπω..πιστεύω στο middle και crown με το πολύ 1500 grafts ,και πολλά λέω θα είσαι μία χαρά.μπροστά είναι το θεμα

Για ρίξε μια ματιά σε αυτές. Ε ναι μπροστα είναι το θέμα. α,β ζώνη. Εκει εστιάζω κυρίως. θα χρειαστω έτσι όπως το βλέπω το λιγότερο 2500grafts
 

Συνημμένα

  • χχχχχ.PNG
    χχχχχ.PNG
    577.1 KB · Προβολές: 79
  • χχχ.PNG
    χχχ.PNG
    626.5 KB · Προβολές: 76
  • ωωωω.png
    ωωωω.png
    249 KB · Προβολές: 77
Μπλουζα