Εγκυμοσυνη και μινοξιδιλη

Sandy

Active Member
Κορίτσια γέννησα πρόσφατα. Έκοψα τη μινοξιδιλη με την εγκυμοσύνη...μεγάλη πτώση...τώρα μετά από 10 μήνες θηλασμού ξανάρχισα θεραπεία. Έχει περάσει ένας μήνας και κοντεύω να μείνω φαλακρή τελείως...είναι λογικό; Αντί να καλυτερεύσω πέφτει επί 10 φορές σχεδόν το μαλλί...πόσο θα κρατήσει αυτό; Αντίστοιχη εμπειρία; Έχει δει καμία βελτίωση με μινοξιδιλη; Θλίβομαι για τα μαλλιά μου και για το γεγονός ότι ούτε να το σκέφτομαι το δεύτερο...κρίμα...ήθελα να του κάνω αδερφάκι αλλά δε με παίρνει...

Καλησπερα μην ανησυχείς ειναι σεντινγκ κανε υπομονή θα ξαναβγούν πιο γερές ,αυτο σημαίνει ότι δουλεύει η μινοξ.Μετα που γέννησες είχε τριχοπτωση ;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Katerpap

New Member
Καλησπερα μην ανησυχείς ειναι σεντινγκ κανε υπομονή θα ξαναβγούν πιο γερές ,αυτο σημαίνει ότι δουλεύει η μινοξ.Μετα που γέννησες είχε τριχοπτωση ;
Ναι δυστυχώς...ειχα χάσει ήδη πολλές...ειμαι πολύ στεναχωρημένη..1,5 μήνα τώρα κάνω θεραπεία και το κρανίο μου γυαλίζει αρκετά πια...θα ξαναβγούν; δεν βλεπω φύτρες...δε θα έπρεπε να φαίνονται νέα μαλλιά; Συνήθως ποσο κρατάει η τριχόπτωση..;έχω καταρακωθει ψυχολογικά και δε μπορώ να χαρώ το μωρο μου...
 

tasos33

Well-Known Member
Αν θηλαζεις καλό είναι να μην βάζεις μινοξ, κυρίως για την προπυλενογλυκολη και το οινόπνευμα που περιεχει
 

Katerpap

New Member
Σταματησα το θηλασμο για να αρχισω θεραπεια...προπυλενογλυκολη δεν εβαλε στο σκευασμα γιατι στο παρελθον μου προκαλουσε ευαισθησια...
 

Sandy

Active Member
Σταματησα το θηλασμο για να αρχισω θεραπεια...προπυλενογλυκολη δεν εβαλε στο σκευασμα γιατι στο παρελθον μου προκαλουσε ευαισθησια...

Δεν θέλω να στεναχωριέσαι υπάρχουν λύσεις. Για να τα βάλουμε όλα σε μια σειρά.
Έπαιρνες μινοξ πριν την εγκυμοσύνη για πόσο καιρό?Και γιατί είχες διαγνωσθεί με αα?
Μετά την εγκυμοσύνη σου εμφανίστηκε τριχόπτωση μετά από Πόσο καιρό?ξανάρχισε μινοξ κ βλέπεις σου φεύγουν περισσότερες τρίχες,άμα με την μινοξ βλέπεις ότι σου φεύγουν περισσότερες τρίχες αυτό είναι σεντιγκ κ δεν θα πρέπει να το σταματήσεις,το σεντιγκ δεν ξέρουμε πόσο κραταει σε άλλους 5 μέρες σε άλλους 3 βδομάδες η μπορεί κ 2-3 μήνες....
Η επανέκφυση αργή να γίνει δεν γίνεται μέσα σε πχ 2 βδομάδες.
 

Katerpap

New Member
Λοιπον επειδη εχει η μαμα μου αραιωση εγω απο μικρο φοβομουν πολυ...και οι φοβοι μου επιβεβαιωθηκαν...σε οσους ηιαττους εχω παει μου εχουν πει για ΑΑ...Το στρες μου εχει χτυπησει κοκκινο...μου εχει γινει εμμονη δυστυχως...εχω αρχισει κ ντρεπομαι...εκανα θεραπεια με μινοξ πριν την εγκυμοσυνη χωρις ιδιαιτερα αποτελεσματα. Ενδεχομενως ομως να μην την εκανα σωστα...περιπου 3 χρονια..αλλα μια την εβαζα, μετα με πςιραξε και την εβαζα σε πιο αραια διαστηματα κτλ. Ειπα λοιπον αφου γεννησα και αφου μετα απο 6 περιπου μηνες ξεκινησε η τριχοπτωση αντε να ξεκινησω παλι σοβαρα γιατι μου ανεφεραν οτι αν θελω μαλλια δεν εχω και αλλη επιλογη...βεβαια και το να εχω συνεχως λιγα και πολυ λαδωμενα μαλλια δε μου πολυαρεσει αλλα ειπα οκ θαα λουζομαι αναγκαστικα καθε δυο μερες...εχω εδω και εναμιση μηνα λοιπον που ξεκινησα τη λοσιον και τα μαλλια δε σταματουν ...συνεχεια η μπλουζα μου γεματη, καλα οταν λουζομαι απιστευτη κατασταση...ξεβουλωνω σιφωνια...νομιζω οτι ουτως η αλλως θ καταληξω σε περουκα αλλα ειμαι μονο 32 ακομη...θελω να μπορω να υρεξω, να ιδρωνω να κανω δραστηριοτητες με το γιο μου και να μη φοβαμαι μη φυσηξει το αερακι και μου παρει το μαλλι...μπορειτε να μου εξηγησετε τι ειναι το σεντινγκ και ποτε θα πρεπει να δω θετικα αποτελεσματα; δεν βλεπω φυτρες...
 

Sandy

Active Member
Καταλαβα Αρα απο μικρή έχανες λίγα μαλλιά χωρίς να εχεις ιδιαίτερη τριχοπτωση απλα τωρα παρατήρησε περισσότερη τριχοπτωση λόγο μινοξ οκ;
σεντινγκ απο την μινοξ σημαίνει ότι σου διώχνει οοοόλες τις τρίχες που ειναι αδύναμες τις περισσότερες βασικά ώστε μετα να σου βγουν πιο δυνατές ,αυτο οπως σου ειπα μπορει να κρατήσει απο λίγες μέρες έως και μήνες ανάλογα το άτομο.μετα θα έρθει η επανεκφυση η οποια και αυτη διαφέρει χρονικά απο άτομο σε άτομο.βασικα θα πρέπει πανω κατω να δεις διαφορά στο 6 μηνό περίπου .θα πρέπει ομως να ακολουθείς σωστά την θεραπεία σου και υπεύθυνα .
Επίσης δεν χρειάζεσαι περούκα ,οι περούκες ειναι για τις κοπέλες που έχουν τεράστιο πρόβλημα και ειναι σχεδόν γυμνές απο πανω ,υπάρχουν τα topper που φοράνε τωρα ακόμα κ οι διάσημες ειναι πιο βολικά και πιο όμορφα ,αυτα τα βρίσκεις μόνο Αμερική γτ Δυςτηχως η Ελλάδα σε αυτα ειναι πολυ πισω .αμα θες σου στελνω λινκ για να τα δεις κ πίστεψε μ θα σου φτιάξουν την διάθεση ,άμα πατήσεις στο google topper for hair θα δεις πολλά .
Λοιπόν ακόλουθα την θεραπεία σ υπεύθυνα πάρε βιταμίνες οπως πχ b5 b6 ψευδάργυρο λυσινη και χρησιμοποίησε 2-3 φορες την εβδομάδα Οχι παραπάνω το σαμπουάν κετοκοναζολη που θεωρείται καλο και για το σμηγμα και αφοπλησου με υπομονή .
Ερώτηση στην εγκυμοσύνη σου πως ηταν τα μαλλιά σου!;
 

Katerpap

New Member
Και τοτε ειχα τριχοπτωση εντονη για 2_3 μηνες γιατι σταματησα τη μινοξιδιλη μαλλον...ειναι ενας γολγοθας....εσυ χρησιμοποιεις τετοια λοσιον; σκεφτομαι και αν πανε ολα καλα και ξαναρχισει η επανεκφυση δε θα τη συνηθισει το κεφαλι μου καποια στιγμη; δε θα ξαναρχισουν να πεφτουν;
 

Sandy

Active Member
Και τοτε ειχα τριχοπτωση εντονη για 2_3 μηνες γιατι σταματησα τη μινοξιδιλη μαλλον...ειναι ενας γολγοθας....εσυ χρησιμοποιεις τετοια λοσιον; σκεφτομαι και αν πανε ολα καλα και ξαναρχισει η επανεκφυση δε θα τη συνηθισει το κεφαλι μου καποια στιγμη; δε θα ξαναρχισουν να πεφτουν;

Εννοείς άμα χρησιμοποιώ μινοξ?
Ναι θα την συνηθίσει αυτό είναι προδιαγεγραμμένο να γίνει κάποια στιγμή όπως συμβαίνει σε όλους. Θα σου δώσει μια τρελή ώθηση στην αρχή θα βγάλεις φυτρες αλλά μετά θα πιάσει ένα πλατό κ απλά θα κάνεις συντήρηση μέχρι που κάποια στιγμή στο μέλλον σε 3-5 η 10 χρόνια δεν θα κάνει μάλλον τίποτα ανάλογα πάντα με το άτομο.
 

Katerpap

New Member
Εννοείς άμα χρησιμοποιώ μινοξ?
Ναι θα την συνηθίσει αυτό είναι προδιαγεγραμμένο να γίνει κάποια στιγμή όπως συμβαίνει σε όλους. Θα σου δώσει μια τρελή ώθηση στην αρχή θα βγάλεις φυτρες αλλά μετά θα πιάσει ένα πλατό κ απλά θα κάνεις συντήρηση μέχρι που κάποια στιγμή στο μέλλον σε 3-5 η 10 χρόνια δεν θα κάνει μάλλον τίποτα ανάλογα πάντα με το άτομο.
Εσύ αν επιτρέπεται σε τι φάση βρίσκεσαι; ποσα χρονια χρησιμοποιεις; έχει τελικά νόημα όλο αυτό;μήπως επιτεινουμε το πρόβλημα;δλδ η μαμα μου που δεν έβαζε τίποτα σταθερά , μονο φυσικές μεθόδους έχει καταφέρει τουλάχιστον να μη φοράει ξένα μαλλιά..τα έχει κοντά, τα χτενίζει και βάζει και λίγο σκονη να μη γυαλίζει το δέρμα πολύ και βολεύεται...εμένα με φοβίζει πολύ το μέλλον...ηδη πιάνω τον εαυτο μου να μη θέλω να βγω έξω γιατί ντρέπομαι...εσυ τι σκέφτεσαι..;με ενδιαφέρει και με βοηθάει πολύ που ανταλασσω μαζί σου απόψεις πάντως. Σε ευχαριστώ...
 

Sandy

Active Member
Εσύ αν επιτρέπεται σε τι φάση βρίσκεσαι; ποσα χρονια χρησιμοποιεις; έχει τελικά νόημα όλο αυτό;μήπως επιτεινουμε το πρόβλημα;δλδ η μαμα μου που δεν έβαζε τίποτα σταθερά , μονο φυσικές μεθόδους έχει καταφέρει τουλάχιστον να μη φοράει ξένα μαλλιά..τα έχει κοντά, τα χτενίζει και βάζει και λίγο σκονη να μη γυαλίζει το δέρμα πολύ και βολεύεται...εμένα με φοβίζει πολύ το μέλλον...ηδη πιάνω τον εαυτο μου να μη θέλω να βγω έξω γιατί ντρέπομαι...εσυ τι σκέφτεσαι..;με ενδιαφέρει και με βοηθάει πολύ που ανταλασσω μαζί σου απόψεις πάντως. Σε ευχαριστώ...

Και εγώ χαίρομαι που μιλάμε...
Λοιπόν εμένα η τριχόπτωση μ ξεκίνησε όταν ήμουν 28 ξεκιμησε μετά από διακοπή αντισσυλιπτικων για 2 χρόνια δεν πήρα τίποτα ούτε μινοξ τίποτα,κακώς γτ πήγαινα από το κακο στο χειρότερο ώσπου ξεκίνησα στα 3ο μινοξ ,είδα τρελή μα τρελή επανέκφυση κ τώρα απλά προχωράω σταθερά είμαι 31 ,δεν βλέπω πλέον αυτήν την επανέκφυση που είδα εξαρχής γτ νομίζω τώρα απλά κάνω συντήρηση .ρε συ και αραιωση να έχεις σκέψου αυτό που σου είπα υπάρχουν τα τοππερ που είναι φανταστικά μπορείς να τα πάρεις κ τώρα είναι άνετα κ επίσης μπορεί να τα φορέσει κ η μαμά σου.εγω έχω ινσταγκραμ κ μπαίνω κ βλέπω στο gardareux wig κ ψάξε για τοππερ θα τρελαθείς κ πρόβλημα να μην έχει κάποια είναι τελεια .Μην σε παίρνει από κάτω.
Να σε ρωτήσω η μαμά σ είχε τριχόπτωση από μικρή?αραιώνε από μικρή?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Katerpap

New Member
Ξέρεις τι φοβάμαι με τα τοππερ;ότι δεν αναπνέει το κεφάλι και γίνεται χειρότερη ζημια...ασε που εμένα και η τρέσα που έβαλα πρόσφατα σε βαφτίσια κτλ που είχαμε με ενοχλούσε αφάνταστα...αυτα τα κλιπς σε φαγουριζουν συνέχεια και τραβάν και τις υπόλοιπες τρίχες...σιγουρα σε κατι τέτοιο θα προσφυγω κάποια στιγμή αλλά έλεγα να το καθυστερησω...ναι αραιωνε από μικρή, όχι όσο εγώ βέβαια γιατί είχε τη φαηνη ιδέα να παντρευτεί εξίσου φαλακρό άντρα....χιχιχι...οποτε βαλομαι από παντού...και βέβαια το άγχος μου εμένα χειροτερεύει πολύ...γιατι δεν ξαναρχιζεις αντισυλληπτικά. Εμένα μου το πρότεινε η δερματολογος...Οικογενεια, παιδάκια έχεις κάνει;
 

Sandy

Active Member
Ξέρεις τι φοβάμαι με τα τοππερ;ότι δεν αναπνέει το κεφάλι και γίνεται χειρότερη ζημια...ασε που εμένα και η τρέσα που έβαλα πρόσφατα σε βαφτίσια κτλ που είχαμε με ενοχλούσε αφάνταστα...αυτα τα κλιπς σε φαγουριζουν συνέχεια και τραβάν και τις υπόλοιπες τρίχες...σιγουρα σε κατι τέτοιο θα προσφυγω κάποια στιγμή αλλά έλεγα να το καθυστερησω...ναι αραιωνε από μικρή, όχι όσο εγώ βέβαια γιατί είχε τη φαηνη ιδέα να παντρευτεί εξίσου φαλακρό άντρα....χιχιχι...οποτε βαλομαι από παντού...και βέβαια το άγχος μου εμένα χειροτερεύει πολύ...γιατι δεν ξαναρχιζεις αντισυλληπτικά. Εμένα μου το πρότεινε η δερματολογος...Οικογενεια, παιδάκια έχεις κάνει;

Αντισσυλιπτικα δεν θέλω να ξαναρχίσω,άμα ξεκινούσα κάτι για τα μαλλιά θα δοκίμαζα ένα αντιαδρογονο πχ σπιρολακτονη η φίνα.Σκεφρομαι τώρα για παιδί μέσα στους επόμενους 5 μήνες να αρχίσω προσπάθεια αλλά φοβάμαι ότι όταν σταματήσω την μινοξ κλαφτα. Κ επίσης φοβαμαι κ το μετά. Εμένα η μάνα μ έχει μια αραιωσουλα Όχι κάτι τρομερό αλλά κάτω από ήλιο φαίνεται γυαλιζει λίγο,είχε τριχόπτωση στα 28 μετά από άγχος κ μετά έχασε στην εμμηνόπαυση πολλά. Ό πατέρας Μ είναι κανονικός δεν έχει ίχνος φαλακρας .Σκέφτομαι κάποια στιγμή μάλλον μετά τ παιδί να ξεκινήσω μινοξ και φίνα η τοπικά κ οραλ . Πάντως τώρα εσύ παίρνεις τίποτα όπως αντισσυλιπτικα η σπιρολακτονη?
 

Sandy

Active Member
Για τα τοππερ που λες δεν έχει καμία σχέση με τρέσα γτ η τρέσα φέρνει φαγουρα είναι πιο βαριά από τα τοπερ κ έχει μεγαλύτερα κλιπς .Πάντως το ότι μπορεί λίγο να σου τραβάει τις τρίχες μπορεί Αλλά σε ξένα φορουμ δεν διάβασα να έχουν τέτοιο θέμα με τα τοππερ τι να πω. Τι κεφάλι σ θα αναπνέει πίστεψε μ γτ δεν κουμπωνει τελείως στο κεφάλι αυτό είναι το κακο .....παντως από την περούκα που έλεγες που είναι χειρότερη επιλογή τα τοπερ είναι κορυφή
 

Katerpap

New Member
Τα τοπερ δεν είναι τα λεγόμενα ποστίς; Εγώ δειμκαινσε ελληνικά sites..,αν κατεφευγα αργότερα σε κάτι τέτοιο θα ήθελα να πάω κάπου να μετρήσουμε περίμετρο κεφαλιού κτλ να δω τις επιλογές να μου το εξηγήσουν για να καταλήξω σε κάτι φυσικό που δε θα ενοχλεί καθόλου το κεφάλι...τώρα για την εγκυμοσύνη που λες, ένα θα σου πω . Δεν υπάρχει πιομμεγαλο δώρο και θα θυσίαζαν τα πάντα για αυτό το παιδί...είναι δύσκολα, θέλει κάποιος να σε στηρίζει αρκετα, να μη σαφήνεια να πέφτεις όσο γίνεται. Ευτυχώς ο άντρας μου είναι δίπλα μου γερό θεμέλιο και ουσιαστικά αυτός και το παιδί μου μου δίνουν δύναμη, γιατί δε σου κρύβω ότι βιώνω ένα είδος κατάθλιψης εξαιτίας αυτής της κατάστασης. Δε μπορώ βασικά να το αποδεχτώ ακόμη...εσύ όμως απ'ότι κατάλαβα δεν έχεις πρόβλημα όπως εγώ ούτε ιδιαίτερη κληρονομικότητα...οπότε στη θέση σου, θα εμένα έγκυος, θα έπαιρνα τις βιταμίνες μου, καμιά φυτική λοσιόν η λαδακια και μη σου πω ότι δε θα ξανάβαζα τίποτα από φαρμακαβστο κεφάλι μου. Αφού είναι τόσα παροδικά τα αποτελέσματα που φέρει δεν νομίζω να αξίζει αυτός ο αγώνας. Εγώ αύριο έχω π.χ δύο βαφτίσεις...μία το μεσημέρι και μια το απόγευμα...πότε να βάλω λοσιόν πότε να λουστω , να κάνω όλα όσα χρειάζεται το μωρό , και να ετοιμαστώ να νιώσω λίγο όμορφα με τον εαυτό μου...τα μαλλιά μου συνέχεια λαδωμένα...εσύ κάθε πότε λουζεσαι;
 

Sandy

Active Member
Τα τοπερ δεν είναι τα λεγόμενα ποστίς; Εγώ δειμκαινσε ελληνικά sites..,αν κατεφευγα αργότερα σε κάτι τέτοιο θα ήθελα να πάω κάπου να μετρήσουμε περίμετρο κεφαλιού κτλ να δω τις επιλογές να μου το εξηγήσουν για να καταλήξω σε κάτι φυσικό που δε θα ενοχλεί καθόλου το κεφάλι...τώρα για την εγκυμοσύνη που λες, ένα θα σου πω . Δεν υπάρχει πιομμεγαλο δώρο και θα θυσίαζαν τα πάντα για αυτό το παιδί...είναι δύσκολα, θέλει κάποιος να σε στηρίζει αρκετα, να μη σαφήνεια να πέφτεις όσο γίνεται. Ευτυχώς ο άντρας μου είναι δίπλα μου γερό θεμέλιο και ουσιαστικά αυτός και το παιδί μου μου δίνουν δύναμη, γιατί δε σου κρύβω ότι βιώνω ένα είδος κατάθλιψης εξαιτίας αυτής της κατάστασης. Δε μπορώ βασικά να το αποδεχτώ ακόμη...εσύ όμως απ'ότι κατάλαβα δεν έχεις πρόβλημα όπως εγώ ούτε ιδιαίτερη κληρονομικότητα...οπότε στη θέση σου, θα εμένα έγκυος, θα έπαιρνα τις βιταμίνες μου, καμιά φυτική λοσιόν η λαδακια και μη σου πω ότι δε θα ξανάβαζα τίποτα από φαρμακαβστο κεφάλι μου. Αφού είναι τόσα παροδικά τα αποτελέσματα που φέρει δεν νομίζω να αξίζει αυτός ο αγώνας. Εγώ αύριο έχω π.χ δύο βαφτίσεις...μία το μεσημέρι και μια το απόγευμα...πότε να βάλω λοσιόν πότε να λουστω , να κάνω όλα όσα χρειάζεται το μωρό , και να ετοιμαστώ να νιώσω λίγο όμορφα με τον εαυτό μου...τα μαλλιά μου συνέχεια λαδωμένα...εσύ κάθε πότε λουζεσαι;

Κατερίνα μου δεν ξέρω πώς είναι τα ποστις πάτα στο ινσταγκραμ εκεί που σου είπα κ θα καταλάβεις. Μην δεις τις περούκες ψάξε την κοπέλα που δείχνει τα τοπερ δες κάποια βίντεο που έχει με αυτά.
Εγώ είχα θέμα είχα λίγη αραιωσει αλλά με έσωσε η μινοξ απίστευτα. Κάνε υπομονή θα βγουν αλλά θέλει υπομονή. Αλλά αν δεν βάλεις μια μέρα δεν πειράζει ρε συ μην αγχώνεσαι γτ δεν βάζεις το βραδυ μετά την δεύτερη βάφτιση? Εγώ πάντα βράδυ βάζω κ κοιμάμαι.Αν μετά από 3 μήνες δεν δεις επανέκφυση στείλε μνμ να δούμε τι μπορεί να κάνεις. Βασικά εγώ μαζί με μινοξ βάζω κ τρικομιν κ λουζομαι με κετοκοναζολη που βοηθάει κ παίρνω κ τις βιταμίνες μ.Παρε κ εσύ το σαμπουάν οπωσδήποτε .
Άμα θες στείλε καμία φωτο σ να δούμε το μέγεθος του προβλήματος που λες (άμα δεν ντρεπεσαι).
Και δεν θέλω να αγχώνεσαι υπάρχουν πολύ σοβαρότερα θέματα Αλήθεια.
 

kyriakh

μανουλα
Κορίτσια γέννησα πρόσφατα. Έκοψα τη μινοξιδιλη με την εγκυμοσύνη...μεγάλη πτώση...τώρα μετά από 10 μήνες θηλασμού ξανάρχισα θεραπεία. Έχει περάσει ένας μήνας και κοντεύω να μείνω φαλακρή τελείως...είναι λογικό; Αντί να καλυτερεύσω πέφτει επί 10 φορές σχεδόν το μαλλί...πόσο θα κρατήσει αυτό; Αντίστοιχη εμπειρία; Έχει δει καμία βελτίωση με μινοξιδιλη; Θλίβομαι για τα μαλλιά μου και για το γεγονός ότι ούτε να το σκέφτομαι το δεύτερο...κρίμα...ήθελα να του κάνω αδερφάκι αλλά δε με παίρνει...
Δύο χρόνια κάνει ν συνέλθει το μαλλι
 

Katerpap

New Member
Απο τις 15 Ιουλιου που ξεκινησα θεραπεια μεχρι σημερα, η κατασταση ειναι τραγικη...μου ερχεται να τα πεταξω ολα...εχω χειροτερεψει πολυ...δε βλεπω φως...οι κοπελες της παρεας που εχουν εντονο προβλημα βαζουν 1 η 2 φορες τη μερα μινοξοδιλη; και τη βαζουν σε ολο το κεφαλι η μονο μπροστα; εγω παρατηρω οτι βγαινουν παρα πολλες και απο πισω τριχες..ειναι δλδ διαχυτη. Εχω απογοητευτει ρε κοριτσια..δε μου αρεσω ξαθολου πια και ζηλευω οποια γυναικα κυκλοφορει στο δρομο...καμια συμβουλη;
 

Rosi

New Member
Εγώ μετά απο 2 χρόνια χρήση μινοξ 2% και Yasmin, τώρα εδώ και 2 μήνες έχασα ότι είχα, κυρίως απο πάνω και hairline. Ενώ είχε σταματήσει λίγο η τριχόπτωση αλλά μάλλον αυτό ήτανε :((( χωρίς να έχω σταματήσει να τα χρησιμοποιώ..
 
Μπλουζα