Γνώμες για τιμή για μμ

lopate

New Member
Καλησπέρα παιδιά. Επισκέφθηκα την d*i για να με εξετάσουν και μου είπαν ότι χρειάζομαι 2 μέρες session (γύρω στις 5000-5500 τρίχες μου είπαν) και η τιμή που μου ζητάνε είναι 5200€. Γενικά απ' ότι βλέπω εκεί παίζουν οι τιμές αλλά είπα να ρωτήσω και σας που το χετε ψάξει να μου πείτε αν είναι καλή η τιμή για την συγκεκριμένη εταιρία. Δεν θέλω να πετάξω λεφτά οπότε το σκέφτομαι.
 

Συνημμένα

  • IMG_20170529_204835.jpg
    IMG_20170529_204835.jpg
    933.3 KB · Προβολές: 67
  • IMG_20170529_204948.jpg
    IMG_20170529_204948.jpg
    986 KB · Προβολές: 77

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

athenian

Well-Known Member
Οι 5000 τριχες χοντρικα ειναι 2000 μοσχευματα,αντε οπως στα λενε να βαλεις 2300.Ακριβα ειναι.
 

lopate

New Member
Έκανα update το ποστ με 2 φωτό... Ακριβά ε; Το θέμα είναι ότι οι τιμές είναι για Ελλάδα αλλά επειδή μένω εξωτερικό εδώ είναι πολύ ακριβά και δεν θα έχω τόσο πολύ καιρό όταν κατέβω να πάω να το ψάξω εκεί οπότε πήγα στο γραφείο τους εδώ και αυτό μου πρότειναν για Ελλάδα. Σκέφτομαι ότι ίσως παίρνουν κάποια προμήθεια και από δω και γι αυτό ανεβαίνει και η τιμή
 

crossfire

Well-Known Member
Καλησπέρα παιδιά. Επισκέφθηκα την d*i για να με εξετάσουν και μου είπαν ότι χρειάζομαι 2 μέρες session (γύρω στις 5000-5500 τρίχες μου είπαν) και η τιμή που μου ζητάνε είναι 5200€. Γενικά απ' ότι βλέπω εκεί παίζουν οι τιμές αλλά είπα να ρωτήσω και σας που το χετε ψάξει να μου πείτε αν είναι καλή η τιμή για την συγκεκριμένη εταιρία. Δεν θέλω να πετάξω λεφτά οπότε το σκέφτομαι.

Το να μιλάς με τρίχες και όχι με grafts αποσκοπεί ακριβώς σε αυτό που βλέπουμε στο post του φίλου μας.....
Να μπερδεύονται τα παιδιά και να νομίζουν ότι οι τρίχες είναι grafts και οι τιμές είναι φυσιολογικές.
Μιλάμε για 2000 grafts φίλε....... μπες στα νήματα όλων των παιδιών που έκαναν μεταμόσχευση εκεί και κοίτα τι λεφτα έδωσαν .
Με λίγα λόγια είναι πανάκριβα για Ελλάδα
 

lopate

New Member
Το να μιλάς με τρίχες και όχι με grafts αποσκοπεί ακριβώς σε αυτό που βλέπουμε στο post του φίλου μας.....
Να μπερδεύονται τα παιδιά και να νομίζουν ότι οι τρίχες είναι grafts και οι τιμές είναι φυσιολογικές.
Μιλάμε για 2000 grafts φίλε....... μπες στα νήματα όλων των παιδιών που έκαναν μεταμόσχευση εκεί και κοίτα τι λεφτα έδωσαν .
Με λίγα λόγια είναι πανάκριβα για Ελλάδα
Κοίτα η αλήθεια είναι ότι ούτε με τρίχες μίλησαν ούτε με grafts. Απλά μου είπαν αυτό θέλει 2 μέρες κλπ και μετά τους ρώτησα να μου πουν σε τρίχες ή grafts για να μπορέσω να συγκρίνω. Αυτό που μου έλεγαν είναι ότι δεν δίνουμε τιμή ανα graft ή τρίχα
 

crossfire

Well-Known Member
Κοίτα η αλήθεια είναι ότι ούτε με τρίχες μίλησαν ούτε με grafts. Απλά μου είπαν αυτό θέλει 2 μέρες κλπ και μετά τους ρώτησα να μου πουν σε τρίχες ή grafts για να μπορέσω να συγκρίνω. Αυτό που μου έλεγαν είναι ότι δεν δίνουμε τιμή ανα graft ή τρίχα

Έχω καταμπερδευτει.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Το εχουν ξεφτιλισει στη d*i. οσο βλεπουμε τετοια φαινομενα εγω θα τα λεω.
Φιλε μου ειναι πολυ ακριβα και οι 5000 τριχες ειναι πολυ λιγες για την περιπτωση σου. Δεν φτανουν για καλυψη. Αν θες να σου πω για τριχες θελεις 9500-10000 τριχες για να μεινεις ικανοποιημενος η 4500 grafts. Για Ελλαδα με 5000-5500ε μπορεις να τα βαλεις στην advanc*d hair clin*c. Και για κυπρο αν πας να βαλεις αυτες τις τριχες που σου ειπαν στη d*i θα πληρωσεις το ιδιο.
Αν θες να δεις αποτελεσμα μην βαλεις κατω απο 4500 μοσχευματα μιλωντας για ολο το κεφαλι. Αφου ειχες την τυχη να μπεις εδω δες αποτελεσματα του φορουμ μαθε καποια πραγματα και επελεξε οτι κρινεις καλυτερο.

Αυτο ειναι ενα παραδειγμα που οπως ειχα πει μπερδευονται οι ενδιαφερομενοι με τις τριχες. Ακουν 5000 τριχες και λενε ειναι πολλες.
 
Τελευταία επεξεργασία:

lopate

New Member
Έχω καταμπερδευτει.
Ναι σόρι το μπέρδεψα λίγο. Αυτοί δεν μου είπαν τιμή ανά graft ή τρίχα, μου έδωσαν μια τιμή για ένα "Giga Session" όπως το αποκαλούν και όταν ζήτησα να μου πουν για πόσες τρίχες ή grafts μιλάμε (για να έχω μέτρο σύγκρισης) μου είπαν 5000-5500
 

lopate

New Member
Το εχουν ξεφτιλισει στη d*i. οσο βλεπουμε τετοια φαινομενα εγω θα τα λεω.
Φιλε μου ειναι πολυ ακριβα και οι 5000 τριχες ειναι πολυ λιγες για την περιπτωση σου. Δεν φτανουν για καλυψη. Αν θες να σου πω για τριχες θελεις 9500-10000 τριχες για να μεινεις ικανοποιημενος η 4500 grafts. Για Ελλαδα με 5000-5500ε μπορεις να τα βαλεις στην advanc*d hair clin*c. Και για κυπρο αν πας να βαλεις αυτες τις τριχες που σου ειπαν στη d*i θα πληρωσεις το ιδιο.
Αν θες να δεις αποτελεσμα μην βαλεις κατω απο 4500 μοσχευματα μιλωντας για ολο το κεφαλι. Αφου ειχες την τυχη να μπεις εδω δες αποτελεσματα του φορουμ μαθε καποια πραγματα και επελεξε οτι κρινεις καλυτερο.

Αυτο ειναι ενα παραδειγμα που οπως ειχα πει μπερδευονται οι ενδιαφερομενοι με τις τριχες. Ακουν 5000 τριχες και λενε ειναι πολλες.
Έχω στείλει ένα email και στην AHC αλλά όπως είπα δυστυχώς δεν μπορώ να επισκευτώ κλινική για να με δουν (και αυτό ίσως να είναι και πρόβλημα για μετά που πρέπει να εξετάζουν ανά κάποια διαστήματα). Θα κατέβω για 4 βδομάδες το καλοκαίρι αλλά δεν ξέρω αν μου φτάνει ο χρόνος για να πάω να εξεταστώ και να το κανονίσω κλπ
 

crossfire

Well-Known Member
Ναι σόρι το μπέρδεψα λίγο. Αυτοί δεν μου είπαν τιμή ανά graft ή τρίχα, μου έδωσαν μια τιμή για ένα "Giga Session" όπως το αποκαλούν και όταν ζήτησα να μου πουν για πόσες τρίχες ή grafts μιλάμε (για να έχω μέτρο σύγκρισης) μου είπαν 5000-5500

Μην ανησυχείς.......το κατάλαβα.
Έτσι δουλεύουν , με giga session κτλ.
Είναι πανάκριβα
 

aeratos28

Just aeratos
Μιας που έκανε εγγραφή η dhi στο φόρουμ,είναι και σωστό να απαντήσει η ίδια εδώ για ποιο λόγο χρεώνουν τον φίλο εδω τιμές εξωτερικού ..για 5000-5500 τρίχες ,χονδρικά περίπου στα 2200-2300grafts δηλαδη και ζητάνε σχεδόν 2.5 € το μόσχευμα.είναι δυνατόν??τοσα χρεωνουν στην κυπρο,η μία εταιρεία ,γιατί η άλλη πλέον παίρνεις και 2€ το μοσχευμα και σου βαζουν αεροπορικα εισιτηρια και το που θα μεινεις αυτες τις 3-4 μερες.αν υπολογισουμε οτι δουλευουν με ανεση σιγουρα πανω απο 55grafts ανα τετρ.εκατοστο,το οποιο σημαινει διπλη πυκνοτητα με την μια τοτε σε συγκριση με εδω ,δουλευουν τσαμπα εξω και ειναι πολυ πιο συμφερουσα η προσφορα των κυπριων..αν γίνεται μία ειλικρινή απάντηση και μόνο..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

crossfire

Well-Known Member
Έκανα update το ποστ με 2 φωτό... Ακριβά ε; Το θέμα είναι ότι οι τιμές είναι για Ελλάδα αλλά επειδή μένω εξωτερικό εδώ είναι πολύ ακριβά και δεν θα έχω τόσο πολύ καιρό όταν κατέβω να πάω να το ψάξω εκεί οπότε πήγα στο γραφείο τους εδώ και αυτό μου πρότειναν για Ελλάδα. Σκέφτομαι ότι ίσως παίρνουν κάποια προμήθεια και από δω και γι αυτό ανεβαίνει και η τιμή

Τώρα το είδα αυτό το post.....
Την τιμή δηλαδή στην έδωσε d@i εξωτερικού;
Τότε αλλάζει το πράγμα.
Τζάμπα τους κατηγορησαμε......

Κατά τα άλλα έχει δίκιο ο αερατος αλλά δεν ξέρω κατά πόσο επιτρέπεται από τους κανόνες να συμμετέχουν στον διάλογο ή είναι μόνο για να κάνουν προσφορές ή ανακοινώσεις σε συγκεκριμένο νήμα.
 

P70

Active Member
Κι εμενα τοσα μου ζητουσαν για αυτα τα λεφτα. Παραλογο κοστος και ειδικα στον φιλο δεν προκειται να πιασουν τοπο, θελει παραπανω μοσχευματα. Βλεπεις αποτελεσματα οπως του firecaptain στην Κυπρο και ερχονται να ζητησουν αυτα τα λεφτα εδω απο DHI; τι να πω....
 

aeratos28

Just aeratos
Να βρουν κάποιο τρόπο οι mods ώστε να απαντήσουν σε τέτοιου είδους ερωτήσεις οι κλινικές ,χωρίς να γίνονται παρεξηγησεις ,τσακωμοι οι να βριζει κάποιος..απαντήσεις σε εύλογες ερωτήσεις θέλουμε..πελάτες είμαστε και έχουμε αποριες
αλλά δεν ξέρω κατά πόσο επιτρέπεται από τους κανόνες να συμμετέχουν στον διάλογο ή είναι μόνο για να κάνουν προσφορές ή ανακοινώσεις σε συγκεκριμένο νήμα.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Παιδια για τις τιμες τι να απαντησει μια κλινικη; να δικαιολογηθει γιατι ζηταει τοσα;
Δεν συμφωνω με τις τιμες αυτες το εχω πει αλλα δεν νομιζω οτι μπορει να ζητησει καποιος το λογο. Ειναι η στρατηγικη της καθε κλινικης. Μπορει να συνεχιζουν να εχουν τον κοσμο τους και σε σχεση με τις τιμες που ειχαν πριν να εχουν διπλασιασει τζιρο η να τον εχουν αυξησει σημαντικα.

Lopate ευτυχως η δοτρια σου ειναι αρκετα καλη. Νομιζω θα σου δωσει τα μοσχευματα που χρειαζεσαι.
 

lopate

New Member
Τώρα το είδα αυτό το post.....
Την τιμή δηλαδή στην έδωσε d@i εξωτερικού;
Τότε αλλάζει το πράγμα.
Τζάμπα τους κατηγορησαμε......

Κατά τα άλλα έχει δίκιο ο αερατος αλλά δεν ξέρω κατά πόσο επιτρέπεται από τους κανόνες να συμμετέχουν στον διάλογο ή είναι μόνο για να κάνουν προσφορές ή ανακοινώσεις σε συγκεκριμένο νήμα.

Από το εξωτερικό μου την έδωσαν αλλά για να γίνει η επέμβαση στην Ελλάδα όχι εδώ. Εδώ είναι πολύ παραπάνω

Αγγλια μενεις?Απο που σε εδωσαν αυτην την τιμη?

Ναι Αγγλία
 
Μπλουζα