Γνωμη μια μεταμοσχευση

makis25

Well-Known Member
Κοιτα , δε με αφορα ο τονος που χρησιμοποιει ο αναστασακης , αλλα η ουσια . Σε αυτον χρησιμοποιησαν 0,9 εργαλεια . Δε ξερω αν ηταν εντελως ανικανοι αυτοι που του καναν εξαγωγη , ισως επρεπε να διαλεξει πιο προσεκτικα . Ωστοσο την τελευταια του μεταμοσχευση την εκανε το 11-12 , οχι και τοσο παλια . Και η εξαγωγη και η τοποθετηση που του καναν δε μου αρεσει . Χαλια μου φαινεται . Ωστοσο ξερουμε πως και τωρα 0,9 χρησιμοποιειται μια χαρα . Προσφατα ειδα dhi να βαζει μεχρι 1,2 . Θα το πω καθαρα . Τα αποτελεσματα που χω δει απο ελληνικες κλινικες που κανουν Fue ,απο πλευρας φυτρωσης/πυκνοτητας και ενιωτε φυσικοτητας μου φαινονται εως το πολυ μετρια . Το στριπ αυτο που προσφερει ειναι μεγαλυτερη συνεπεια στα αποτελεσματα . Ειναι πιο πιθανο να δεις αρκετα πετυχημενα στριπ . Τωρα τα στατιστικα τα ξερω , τα εψαξα τα διαβασα . Οταν ο hasson ,που εκπεδευτηκε απο Erdogan , λεει πως σε Fue το τρανσεξιον ειναι απο 2-6% κατι ξερει . δηλαδη στα 5000 γραφτς που θα παρεις , μεχρι και 300 θα ναι σκαρτα . Τρομερη σπαταλη μου φαινεται . Αυτο δε μπορω να αντεξω . Το ποσοστο φυτρωσης ειναι αλλο , ασχετο του τρανσεκτιον .Εκανες 5000 τρυπες , πηρες 4700 καλα , απο τα 4700 φυτρωνουν 85% εχεις 4000. Οχι φιλε μου το fue δεν δινει με συνεπεια 100% φυτρωση . Δεν υπαρχει συνεπεια στα αποτελεσματα . Εγω εκανα ενα μικρο στριπ των 400 γραφτς πριν 13 χρονια το 2004 Στους 4 μηνες μετρησα 2 γραφτς που δε φυτρωσαν . 99,5%! . Ξερω πως με στριπ εχω την μεγαλυτερη πιθανοτητα για Μεγαλη φυτρωση αλλα και λιγοτερη σπαταλη με λιγοτερα γραφτσ χαλασμενα στα σκουπιδια . Τοσο καιρο , κανενας εδω δε το συζηταει αυτο σοβαρα . Το Ποσο σημαντικό ειναι το τρανσεξιον . Πολυ ωραια η Fue , αλλα σε κανενα εδω δε περισσεουν τριχες με κομμενους βολβους για τα σκουπιδια , μονο και μονο για την ιδεα πως δεν μπορουν να κοψουν κοντο το μαλλι . Εγω με ουλη , μικρη βεβαια , το μαη τα χα στη δευτερη σκαλα 6,5 χιλιοστα . Και πιστευω πως αν ο cvial ειχε παει hasson wong , που τα 5500 γραφτς στη τελικη μαλλον θα του εβγαιναν και φθηνοτερα εκει , θα ειχε παρει τουλαχιστον το ιδιο αποτελεσμα , πιθανον καλυτερο , και με μια επεμβαση αντι για δυο .
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimitris50423

Well-Known Member
maki πως εξηγεις το οτι με 2300gr καλυψα αυτη την αδεια περιοχη που ειχα; ποια ειναι η σπαταλη; γιατι εγω νιωθω οτι ειμαι μια χαρα και εχω αποθεμα στη δοτρια οτι και να γινει.
Καποιος μπορει να πει σου εκατσε ησουν τυχερος αλλα εγω βλεπω συνεχως και αλλα αποτελεσματα με fue και κανενα με στριπ.
Η στριπ θα εγκαταλειφθει εντελως με τα χρονια. Εκει οδευουμε.
Επιμενουν στο στριπ οσοι ιατροι δεν γνωριζουν την fue. Εκτος ισως απο καποια ονοματα του εξωτερικου που την πιστευουν και την εχουν εξελιξει. Και αυτοι ομως σκεψου ποσο δυσκολο ειναι να την εγκαταλειψουν και να μαθουν fue. Ειναι τελειως διαφορετικη.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Δεν θελω να σου πω οτι εχω την τοπ πυκνοτητα αλλα αν απο αυτα που εβαλα χανονταν τα ποσοστα που λες θα ηταν μια τριχα εχω μια εκει.
Ο cvial καλυψε ολο το κεφαλι. Ο nikolas που εκανε κυπρο και ποσοι αλλοι. Οπως ειπωθηκε αν τα λεγαμε αυτα το 2006 θα ειχες ενα δικιο γιατι η fue ηταν σε πρωιμο σταδιο.
 

makis25

Well-Known Member
Δημητρη , δεν το λεω εγω . Δεν ειναι δικη μου γνωμη το ποσοστο τρανσεξιον και το ποσοστο φυτρωσης . Δεν ειναι καν γνωμη . Υπαρχουν μελετες και δημοσιευμενα στοιχεια . καλα στριπ με haber spreader στην εξαγωγη ή αντιστοιχη τεχνικη , εχει απο μηδεν , εως 1,3% τρανσεξιον . fue απο διπλασιο εως 6πλασιο και βαλε .

Επισης ειπα πως δεν υπαρχει η ιδια συνεπεια στα αποτελεσματα . Φυτρωσαν αρκετα σε εσενα ,διχως να μπορουμε να μετρησουμε . Αλλιως θα επρεπε να παρουμε μια φωτο υψηλης αναλυσης αμεσως μετα τη μεταμοσχευση . Μια φωτο τωρα κουρεμενα με τη μηχανη στο 1 χιλιοστο και να μετρησουμε. Επισης αν κουρευαμε τη δοτρια σου και μετρουσαμε τις λευκες οπες σου υποσχομαι πως θα ειναι περισσοτερες απο 2300 επειδη καποια βγαινουν πετσοκομενα και πανε σκουπιδια . Αν εν γνωση τους φυτευουν πετσοκομενα γραφτς τοτε ειναι ανηθικοι γιατι και δε φυτρωνουν αυτα και προκαλουν και μικροφλεγμονες . Ωστοσο σχετικα με τη συνεπεια . Πες εσυ πηρες αποτελεσμα που σε ικανοποιησε . Πανε μετα αλλα 2-3 παιδια με μετρια η κατω του μετριου αποτελεσματα. οπως το αλλο παιδι , που χε βαλει καμια 2500 , βγηκαν σκατα , σχεδον τιποτα , και κατακρεουργηθηκε πισω δοτρια . Επισης στο σαιτ της advanced hair clinic ειδα ενα τραγικο , που το χαν ποσταρει και εδω . Υπαρχουν πολλοι που εξαφανιστηκαν .
Οπως και να χει Αναρωτηθηκες ποτε , ποσες απόπειρες χρειαστηκαν για να βγουν 2300 μοσχευματα? χρειαστικαν 2350? 2500? Αν ηταν για παραδειγμα 2400 , καταλαβαινεις πως τα υπολοιπα πηγαν σκουπιδια? Και λυπαμαι αλλα η advanced οπως φαινεται αυτο που κυριως κανει με συνεπεια ειναι να τετραγωνίζει δοτριες . Εκει ειναι συνεπης .
 

tasos33

Well-Known Member
Κοιτα , δε με αφορα ο τονος που χρησιμοποιει ο αναστασακης , αλλα η ουσια . Σε αυτον χρησιμοποιησαν 0,9 εργαλεια . Δε ξερω αν ηταν εντελως ανικανοι αυτοι που του καναν εξαγωγη , ισως επρεπε να διαλεξει πιο προσεκτικα . Ωστοσο την τελευταια του μεταμοσχευση την εκανε το 11-12 , οχι και τοσο παλια . Και η εξαγωγη και η τοποθετηση που του καναν δε μου αρεσει . Χαλια μου φαινεται . Ωστοσο ξερουμε πως και τωρα 0,9 χρησιμοποιειται μια χαρα . Προσφατα ειδα dhi να βαζει μεχρι 1,2 . Θα το πω καθαρα . Τα αποτελεσματα που χω δει απο ελληνικες κλινικες που κανουν Fue ,απο πλευρας φυτρωσης/πυκνοτητας και ενιωτε φυσικοτητας μου φαινονται εως το πολυ μετρια . Το στριπ αυτο που προσφερει ειναι μεγαλυτερη συνεπεια στα αποτελεσματα . Ειναι πιο πιθανο να δεις αρκετα πετυχημενα στριπ . Τωρα τα στατιστικα τα ξερω , τα εψαξα τα διαβασα . Οταν ο hasson ,που εκπεδευτηκε απο Erdogan , λεει πως σε Fue το τρανσεξιον ειναι απο 2-6% κατι ξερει . δηλαδη στα 5000 γραφτς που θα παρεις , μεχρι και 300 θα ναι σκαρτα . Τρομερη σπαταλη μου φαινεται . Αυτο δε μπορω να αντεξω . Το ποσοστο φυτρωσης ειναι αλλο , ασχετο του τρανσεκτιον .Εκανες 5000 τρυπες , πηρες 4700 καλα , απο τα 4700 φυτρωνουν 85% εχεις 4000. Οχι φιλε μου το fue δεν δινει με συνεπεια 100% φυτρωση . Δεν υπαρχει συνεπεια στα αποτελεσματα . Εγω εκανα ενα μικρο στριπ των 400 γραφτς πριν 13 χρονια το 2004 Στους 4 μηνες μετρησα 2 γραφτς που δε φυτρωσαν . 99,5%! . Ξερω πως με στριπ εχω την μεγαλυτερη πιθανοτητα για Μεγαλη φυτρωση αλλα και λιγοτερη σπαταλη με λιγοτερα γραφτσ χαλασμενα στα σκουπιδια . Τοσο καιρο , κανενας εδω δε το συζηταει αυτο σοβαρα . Το Ποσο σημαντικό ειναι το τρανσεξιον . Πολυ ωραια η Fue , αλλα σε κανενα εδω δε περισσεουν τριχες με κομμενους βολβους για τα σκουπιδια , μονο και μονο για την ιδεα πως δεν μπορουν να κοψουν κοντο το μαλλι . Εγω με ουλη , μικρη βεβαια , το μαη τα χα στη δευτερη σκαλα 6,5 χιλιοστα . Και πιστευω πως αν ο cvial ειχε παει hasson wong , που τα 5500 γραφτς στη τελικη μαλλον θα του εβγαιναν και φθηνοτερα εκει , θα ειχε παρει τουλαχιστον το ιδιο αποτελεσμα , πιθανον καλυτερο , και με μια επεμβαση αντι για δυο .
Προσωπικά δε διαφωνω σε τίποτα από όσα λες, υπαρχουν κορυφαίοι γιατροί που δίνουν εξαιρετικά αποτελεσματα ειτε με.fue ειτε με strip, αν βάλεις τους μεν να εφαρμόσουν την τεχνική των δε και αντιστρόφως πιθανών να πάψουν να είναι κορυφαίοι.

Αλλά στη προκειμένη ο Αναστασάκης δεν αναφέρει τα αρνητικά μιας τεχνικής αλλά την ακυρώνει.

Ο δε Αναστασάκης ο οποίος τόσο πολύ πιστεύει σε αυτό που κανει και που τόσο ωραία πλασσαρει τον επαγγελματισμό του, αν ψαξεις να βρεις ενα αποτέλεσμα του της προκοπής με σωστη παρουσίαση του πριν και μετα με στοιχεια και φωτο δε θα βρεις. Αυτά που έχει στο site είναι για ανευ σχολιασμού, τα περισσότερα τουλαχιστον.

Επίσης όλα τα στοιχεία που αναφέρει πιο πανω εξαρτώνται και απο τον γιατρο και μπορεί να διαφοροποιουνται σε μεγαλο ποσοστο, οcvial έπιασε στην πρωτη 100% , σε φυτρωση, για transaction δε ξέρω,η fue και τα εργαλεία της εξελίσσονται και σε λιγα χρόνια οι γιατροί με στριπ πιστεύω θα είναι δυσευρετοι
 

dimitris50423

Well-Known Member
Παιζει ρολο και απο ποιον ειναι οι μελετες μακη. Δεν ειπα οτι τα βγαζεις απο το μυαλο σου.
Κεφαλι να κουρεψεις και να μετρησεις φυτρωση ακομη δεν το εχω δει. Μονο ο tasmania τα ειχε κουρεψει πολυ κοντα. Ισως ο μονος. Τα αποτελεσματα σε φυσιολογικες συνθηκες αξιολογουμε συνηθως. Και για το μεγαλυτερο ποσοστο αυτο ενδιαφερει.
Οπως και να εχει για εμενα δεν αξιζει να εχεις τομη απο το ενα αυτι μεχρι το αλλο για κανενα λογο.
Οσο για τα dots και στο στριπ υπαρχει πιθανοτητα να κανεις φαρδια ουλη και να ψαχνεσαι. Παιζει ρολο κ ο οργανισμος.
Φυσικα για καποιον που εχει κανει 1 στριπ πιο ευκολα παιρνει την αποφαση να κανει παλι.
Οσο περνανε τα χρονια τοσο λιγοτεροι θα κανουν. Ολοι οι νεοι ιατροι/κλινικες στην fue πιστευω θα εκπαιδευονται
 

makis25

Well-Known Member
sadel η fue σου κοβει παραπανω νευρα σε μεγαλυτερη επιφανεια . Υπαρχουν περιπτωσεις νευροπαθειας ειτε για λιγους μηνες ειτε μόνιμης με πονους και καουρες . Ολα αυτα σε ξενα σαιτ γραφονται τα βρισκεις πιο ευκολα , εδω δε γραφεται τιποτα . εδω ειναι κατα βαση fue forum και κατα βαση dhi + ahc forum

Τασο εγραψα για συνεπεια στα αποτελεσματα .Ο cvial ειναι ενας . Αν ειχαμε αλλες δεκα εμπειριες στο φορουμ ιδιες η αντιστοιχες θα μετριαζοταν ο προβληματισμος μου ωστοσο η φυση της fue ειναι αυτη . Επειδη ο cvial ειχε 100% φυτρωση στο πρωτο χειρουργειο δε σημαινει πως θα εχουν και οι επομενοι πελατες για παντα. Ωστοσο με αρκετη ασφαλεια μπορουμε να πουμε πως για παραδειγμα αν ειχε παει σε hasson wong , θα ειχε πιθανοτατα με στριπ λιγοτερο τρανσεξιον , δηλαδη λιγοτερα πεταμενα γραφτς. Ολοι οσοι κανουν μεταμοσχευση , εχουν και κομματιασμενα γραφτς. Οτι και να κανουν οι γιατροι . Οποιοι και να ειναι οι γιατροι ασχετου τεχνικης!. Απλα με Fue ειναι απο λιγα εως πολλα παραπανω . Πρεπει ολοι να το καταλαβουν αυτο . Οφειλουμε ολοι να ειμαστε προσεκτικοι και καχυποπτοι . Προκειται για τα κεφαλια μας και ειναι μετρημενες οι τριχες!! Οσο αφορα τον αναστασακη , Ισως τελη καλοκαιριου ισως απο φθηνοπορο , θα παω να τον γνωρισω γιατι ειδα και βιντεο , ειδα και τις ομιλίες του , και εχω περιεργεια . Οταν τον επισκεφτω θα του κανω τις ιδιες ερωτησεις που εκανα στους αλλους και θα γραψω εδω την εμπειρια μου .
 

ItsAllGone

Active Member
Στο εξωτερικο και ειδικα στην Αμερικη το στριπ ειναι πολυ διαδεδομενο.Ολοι οι κορυφαιοι γιατροι στην Αμερικη το κανουν ακομα και δεν προκειται να εξαφανιστει.Η αποψη που επικτατει εδω οτι ειναι ξεπερασμενο ειναι λαθος, ειναι παντα αναλογα με την περιπτωση δεν υπαρχει ανωτερη και κατωτερη μεθοδος, για πολλους το στριπ ειναι πιο καταλληλη μεθοδος και σε μερικες περιπτωσεις μονοδρομος για ενα αξιοπρεπες αποτελεσμα.
 

tasos33

Well-Known Member
Στο εξωτερικο και ειδικα στην Αμερικη το στριπ ειναι πολυ διαδεδομενο.Ολοι οι κορυφαιοι γιατροι στην Αμερικη το κανουν ακομα και δεν προκειται να εξαφανιστει.Η αποψη που επικτατει εδω οτι ειναι ξεπερασμενο ειναι λαθος, ειναι παντα αναλογα με την περιπτωση δεν υπαρχει ανωτερη και κατωτερη μεθοδος, για πολλους το στριπ ειναι πιο καταλληλη μεθοδος και σε μερικες περιπτωσεις μονοδρομος για ενα αξιοπρεπες αποτελεσμα.
Ουδείς διαφώνησε σς αυτό, υπάρχουν συν και όλη για όλες τις μεθόδους.

Η όλη κουβέντα ξεκίνησε απο ενα κείμενο - προσωπική εμπειρία του Αναστασάκης ο οποίος το μονο που δε μας είπε είναι οτι θα κινηθεί νομικά σε όσους γιατρούς κανουν fue.
 

makis25

Well-Known Member
Ρε συ τασο αφου ο Αναστασακης κανει και fue . Κανει και combi fue+fut . Αυτο που λεει ειναι πως για αυτον ηταν λαθος επιλογη και πως για καποιους ειναι . σιγα το συγκλονιστικο που λεει δηλαδη .
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member
μπορει να λεει οτι κανει, το θεμα ειναι ποια τεχνικη εφαρμοζει στους ασθενης στου, πιστευω πως μονο στριπ θα κανει

Ρε συ τασο αφου ο Αναστασακης κανει και fue . Κανει και combi fue+fut . Αυτο που λεει ειναι πως για αυτον ηταν λαθος επιλογη και πως για καποιους ειναι . σιγα το συγκλονιστικο που λεει δηλαδη .
 

Kostas99

Member
Είναι με τέτοιο τρόπο και ύφος γραμμένο το κείμενο που σε βάζει όντως να κάνεις δεύτερες σκέψεις σε κάτι που ως τώρα σου φαινόταν δεδομένο...όταν μάλιστα βλέπεις ότι οι κορυφαίοι παγκοσμίως ασχολούνται πια μόνο με fue.
Σίγουρα ξέρουν να κάνουν και fut....εξάλλου είναι γενική παραδοχή ότι είναι πιο " εύκολη" διαδικασία γιατρούς και πιο " safe " στο να πάρεις πολλά grafts και για μεγάλα session.
Αλλα ρε παιδιά όσο και να το ωραίο ποιεί κάποιος....έχει ΟΥΛΗ
Μια ωραιότατη μεγάλη χαμογελαστή ουλή από αυτί σε αυτί.....
Αυτό ΠΩΣ να το παραβλέψεις δλδ....
 

dimitris50423

Well-Known Member
Ο Αναστασακης μεχρι το 2013 επελεξε για τον εαυτο του fue. Και απο οτι βλεπω μια χαρα εγινε αν δεν βοηθαει και το τοπικ. Μετα απο 3 fue και αφου εφτιαξε το κεφαλι του προτεινει στριπ.
Εφοσον λεει οτι στο 90% των περιπτωσεων προτεινει strip δεν θα ειναι κανενας καταλληλος για fue σε αυτον.
Του εκανε και τη χαζομαρα αυτος που του εκανε την ακουρευτη που του κουρεψε δυο λωριδες και πηρε μονο απο εκει και εφτιαξε σχεδιο.
Ακουρευτη εγω θεωρω οτι πρεπει να ειναι μονο για τα πανω μαλλια ωστε στη δοτρια να υπαρχει εικονα για την εξαγωγη.
Μια χαρα τον εφτιαξε η fue. ;)
 
Μπλουζα