Γνωμη μια μεταμοσχευση

Kostas99

Member
Παιδια γεια σας κι απο μενα
Προσφατα μπηκα πρωτη φορα στο φορουμ και κολλησα....μπρα βο για την προσπαθεια
Λοιπον....επειδη οι φωτο προηγουνται...τι λετε?
Πρωτα φωτο με βρεγμενο
Θελω πολυ δουλεια?
 

Συνημμένα

  • P_20160812_231833_BF_1.jpg
    P_20160812_231833_BF_1.jpg
    138.7 KB · Προβολές: 207
  • P_20160812_231649_BF_1.jpg
    P_20160812_231649_BF_1.jpg
    125.9 KB · Προβολές: 199
  • P_20160812_231559_BF_1.jpg
    P_20160812_231559_BF_1.jpg
    213.7 KB · Προβολές: 205

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimitris50423

Well-Known Member
Ουτε κροταφους δεν εχεις αδειους. Που να το βαλεις και στεγνο το μαλλι. Δεν νομιζω να φαινεται δερμα. Παρε κανενα καλο σαμπουαν.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Τι ηλικια εισαι? Κληρονομικο πως παει?
Εσυ εχεις κολησει με ζελεδες το μαλλια και το κανει αρκετα αραιο,στεγνος με λιγη λακ η αφρο με εξυπνο χτενισμα και λιγο τοππικ θα εισαι σουπερ.
Πες μας ηλικια πρωτα και αναμενε για μεταμοσχευση εχεις ακομη δρομο.
 

Utopia

Active Member
Το pattern το έχει... Πριν σου πω την γνώμη μου για μεταμόσχευση αν και δεν έχω πολύ εμπειρία σε σχέση με άλλους... Κάνεις κάποια θεραπεία ή έκανες; Γιατί ενδεχομένως με τα αποτελέσματα που θα πάρεις από μινοξιδήλη και φιναστερίδη θα ξεχάσεις την μεταμόσχευση τουλάχιστον για κάποια χρόνια...
 

Utopia

Active Member
Το μόνο σίγουρο είναι ότι άμα πας για μεταμόσχευση είσαι πολύ επιρεπής για shock loss... γιατί έχεις αρκετό μαλλί....
 

Kostas99

Member
38 ειμαι. Κληρονομικοτητα απο πατερα φουλ ολοι καραφλοι απο εκει. Απο μητερα - θειους παπουδες δλδ κτλ - λιγες αραιωσεις.
Δεν εχω βαλει τζελ στη φωτο ειναι μετα το λουσιμο ακριβως κ γενικα μονο λακ βαζω.Στεγνα ειναι οντως καλυτερα αν και crown εχει αραιωμα εντονο. Το toppik - beaver κτλ οντως κανει θαυματα....αλλα οκ εχει και τα μειον του...
Κολλητος μου παιρνει proscar (μενει USA) απο 20 χρονων και δεν εχει χασει τριχα χωρις παρενεργειες σε libido και γενικα στο θεμα σεξ
Επιμενει οτι και μμ να κανω παλι proscar θα θελω μετα για παντα
Προσθετω κι αλλες φωτο με μαλλι λαδωμενο προ λουσιματος κ επιτηδες "ανοιχτο να φανουν κενα" και μετα φουντωμενο με πιστολαλι
 

Συνημμένα

  • P_20160812_225449_BF_1.jpg
    P_20160812_225449_BF_1.jpg
    129.1 KB · Προβολές: 177
  • P_20160812_225513_BF_1.jpg
    P_20160812_225513_BF_1.jpg
    102.3 KB · Προβολές: 171
  • P_20160812_232001_BF_1.jpg
    P_20160812_232001_BF_1.jpg
    158.2 KB · Προβολές: 181
  • P_20160812_224929_BF_1.jpg
    P_20160812_224929_BF_1.jpg
    204.9 KB · Προβολές: 199

Utopia

Active Member
Κωλόφαρδος ο φίλος σου και ξεμπέρδεψε... μια χαρά... ναι δυστηχώς και οι γιατροί για proscar θα σου πουν γιατί η τριχόπτωση ενδεχομένως θα προχωρήσει και το μόνο που σου εξασφαλίζει τα υπόλοιπα μαλλάκια είναι αυτό... + το shock loss που είναι στανταράκι σε σένα... οπότε ένας λόγος παραπάνω να πάρεις... βέβαια όπως έχω ξαναπεί είναι κολοφάρμακο και δεν το συνειστώ σε κανέναν γιατί ποτέ δεν ξέρεις τι του επιφυλλάσει του καθενός, αλλά δεν έχουμε την πολυτέλεια της επιλογής... Μπορείς βέβαια άμα είσαι διατεθειμένος να αρχίσεις φιναστερίδη, να περιμένεις προς το παρών, να προσθέσεις και μινοξιδήλη να δεις τι μπορει να σου προσφέρει από επανέκφυση. Άμα σε πιάσουν καλά αυτά τα δύο το αποτέλεσμα μπορεί να ισοδυναμεί με 2-3 μεταμοσχεύσεις χωρίς υπερβολές γιατί το έχω δει με τα ίδια μου τα μάτια. Το κακό όμως είναι ότι τα φάρμακα αυτά τα δεσμεύεσαι και άμα τα σταματήσεις μέσα σε 3-4 μήνες χάνεις όποια αποτελέσματα κέρδισες...
 

Kostas99

Member
Ο φιλος μου παιρνει proscar και το κοβει στα 4 η 5 κομματια...(!!!) γτ ετσι βγαινει πιο φτηνο απο το propecia ...ετσι κανουν εκει ολοι τλπ.
Τυχερος ναι...παιρνουν κι αλλοι φιλοι του...επισης χωρις συμπτωματα μου χει πει...who knows
Εδω Ελλαδα που το βρισκουμε?
 

andy.k

Active member
Φιλε η τελευταια φωτο δειχνει οτι εχεις θεμα. Στις αλλες δε φαινεται τοσο. Εφοσον ομως εστω κ σε μια φαινεται το προβλημα, αυτο σημαινει οτι υπαρχει... Απο την τελευταια φωτο εγω κρινω οτι θες περιπου 3000gts. Μου θυμιζει τη δικη μου κατασταση σε λιγο καλυτερο(λιγο πιο γεματοι κροταφοι). Shock loss δε νομιζω να εχεις, αν ειναι σωστος ο γιατρος...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

nikosssss

Active Member
Εντομεταξυ οι 2 τελευταίες φώτο είναι τελείως αντιφατικές. Τις άνοιξα και τις δυο μαζί δίπλα δίπλα και δεν μπορώ να καταλάβω πως απο φούντα γίνεσαι όπως στην τελευταία? Μάλιστα φαίνεται σαν να αποκτάς και hairline καλύτερη χωρίς υποχώρηση στους κροτάφους στην προτελευταία. Πως το κανες αυτό ρε αδερφε?? Μήπως να μας κάνεις κανα σεμινάριο?? :p:p
Εννοείται αστειεύομαι μη παρεξηγηθείς!!;):)
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
και εδω ερχομαστε και βλεπουμε πως μπορουν να παραπλανησουν οι φωτο.
Το 80% εδω μεσα οι φωτο παραπλανουν και πολλοι βαζουν κολακευτικες.
Φανταστητε να εβαζε την ξεγυμνωτικη φωτο ο κωστας πρωτα που δειχνει μαυρο χαλι και μετα την αμεσως επομενη και να ελεγε εκανε μεταμοσχευση τι σχολιο θα γινοντουσαν...πωωωω πως εγινες φιλε τουμπανο,φοβερη δουλεια κτλ.κτλ.
Ωραιος ο kostas99 για τα νεουδια του φορουμ αλλα οχι μονο για να μαθενουν τα τρικ του αποτελεσματος και χωρις να εχει κανει μεταμοσχευση ο φιλος...Γωνιες ληψεις παιζουν μεγαλο ρολο.
ΕΥΓΕ!!!!
 

Kostas99

Member
Επιτηδες την εβαλα παιδια....οκ ειναι και η χειροτερη που εχω βγαλει ποτε...αφου τρομαξα. Ειναι με λαδωμενο μαλλι φουλ το οποιο εχω χτενισει με λεπτη κοφτη τσατσαρα δεξια κ αριστερα. Αλλα θελω να φαινονται ολα. Οντως οταν τα φτιαχνω γινονται 100% αλλιως...φταιει η υφη του μαλλιου..πολυ σγουρο στη βαση.
Δειτε μια με beaver -απο χθες- μετα απο υπνο χωρις να χω λουστει ακομα...
 

Συνημμένα

  • P_20160813_174120_BF_1.jpg
    P_20160813_174120_BF_1.jpg
    195.2 KB · Προβολές: 159
  • P_20160813_174146_BF_1.jpg
    P_20160813_174146_BF_1.jpg
    186 KB · Προβολές: 155

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
εχεις πολυ καλη ηλικια φιλαρακι για μεταμοσχευση αλλα ακομη μπορεις να καλυπτεσαι.
Γνωμη μου αν σε ενοχλει καποια αραιωση βαζε τοππικκαι κομπλε.και για αργοτερα αν αδειασεις προχωρα.
 

Kostas99

Member
Λες ρε φιλε...? Πραγματικα ενω ειναι φασεις που λεω δε γ...ται αστο, ειναι αλλες φασεις που λεω γαμωτο θα παω να κανω. Με εχει ριξει λιγο ψυχολογικα. Καθαρα για μενα και την ψυχολογια μου το σκεφτομαι
Παντρεμενος με παιδι ειμαι - για να προλαβω οσους ισως πουν το θελω για τα ραντεβου κτλ, τη γυναικα δε τη νοιαζει ( απ οσο λεει...χαχα)
Εχω πολυ αργη αραιωση..ξεκινησε φανταρος στα 25 περιπου φανταστειτε.
Αν κανω με προβληματιζει το θεμα αναρρωσης-εμφανισης λογω δουλειας σε γραφειο με κοινο...και μετα λιγο το θεμα του proscar ( αληθεια κανα link αγορας?)
 

Serifis

Active Member
Βλέποντας τον φίλο που θέλει μμ μου ήρθε μια ερώτηση. Απο την στιγμή που έχει πολλά μαμά μαλλιά υπάρχει κίνδυνος shock loss, εάν όμως πες θέλει να κάνει μμ μόνο μπροστά και σε κροτάφους(πχ κροτάφους έχει μικρά άδεια σημεία) έχει τις ίδιες πιθανότητες για sock loss; Παίζει δηλαδή ρόλο και η περιοχή;
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
ασε βρε τα προσκαρ σαυτην την ηλικια τα πουλανε χυμα στα φαρμακεια και ειναι και φθηνα...για να κανεις μεταμοσχευση πρεπει να φοβασε το σοκλος.θες καλο γιατρο με χερι και επιδεξιοτητα,στους κροταφους σε αδεια περιοχη δεν ειναι τοσο επυκινδυνο.
Ξερουμε οτι δεν ψαχνεις γκομενες για σενα και την γυναικα σου το κανεις οπως και οι γυναικες τις αρεσει να φτιαχνονται να δειχνουν πιο ομορφες στους αντρες τους.
 

Kostas99

Member
Την "ζημια" μου την εκανε το toppik...χαχα και εξηγουμαι : Μου λεει ο κουρεας μια φορα " να σου βαλω λιγο απο αυτο? " ...και βαζει, το βλεπω και λεω ωχ...θαμνος το μαλλι. Βγαινω για καφε...αλλος ανθρωπος ενιωθα... Κοιτα ρε παιχνιδια το μυαλο λεω...
Τλπ ..το proscar λοιπον ή κοινως -φινα οπως αναφερεται εδω - το σκεφτομαι για να παγωσω την επερχομενη περεταιρω τριχοπτωση κι αν πω κανω μμ...κανω σε αυτο το κομματι που χω θεμα τωρα. Γι αυτο ρωτησα τι παιζει αν το παιρνετε που το αγοραζουμε κτλ...
 
Μπλουζα