Για όσους θέλουν να πάρουν Proscar....

FreeThinker

Well-Known Member
εδω ειναι το νημα μου φιλε λεα αν θες να ποσταρεις καποια ερευνα ή εμπειρια ή κατι συναφες

http://www.hairlossgr.com/threads/0-5-mg-φιναστερίδης.11343/

Δε λεω οτι εχω παρενεργειες. Απλα ισως εχει μειωσει πολυ ελαφρα τις ορμες μου. Θα δειξει. Πιο πολυ με αγχωνει το μαλλι που χανω αυτον τον καιρο παρα αν θα εμφανισω παρενεργειες
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

leas

Well-Known Member
Έπαιρνα 0.25 mg Propecia, κάθε μέρα και μέρα παρα μέρα. Άμα είναι να σε χτυπήσει, θα το κάνει με οποιαδήποτε δόση. Στο κάθε μέρα βεβαια είδα λίγο περισσότερα sides αλλα τώρα auto είναι πολύ γενικό, άνετα μπορεί να κάνω λάθος. Leas, auto που έψαξα είναι το Zinc μαζί με την χρήση Φίνας. Από μαρτυρίες πολλών, το zinc θα βοηθήσει παρα πολύ. 15 Αυγούστου ξεκινάω και θα ενημερώνω για το πως πάει (περιμένω να κάνω αιματολογικά κλπ πρώτα). Κατά την ταπεινή μου άποψη, μικρές δόσεις κάθε μέρα είναι το πιο σωστό. Απλά το χάπι όταν το κόβεις, η σκόνη είναι ελεύθερη, αναρωτιέμαι μήπως παίζει ρολο auto ή όχι.


Ψαξου αν μπορεις να παιρνεις ακομα πιο μικρη δοση.,το ζινκ τι ακριβως ειναι ?
 

leas

Well-Known Member
εδω ειναι το νημα μου φιλε λεα αν θες να ποσταρεις καποια ερευνα ή εμπειρια ή κατι συναφες

http://www.hairlossgr.com/threads/0-5-mg-φιναστερίδης.11343/

Δε λεω οτι εχω παρενεργειες. Απλα ισως εχει μειωσει πολυ ελαφρα τις ορμες μου. Θα δειξει. Πιο πολυ με αγχωνει το μαλλι που χανω αυτον τον καιρο παρα αν θα εμφανισω παρενεργειες

υπομονη κανε την δοκιμη σου ,σκεψου πως ειναι η πρωτη φορα που κανεις μια γερη θεραπεια για το μαλλι σου, θα το παρακολουθεις στενα και θα δειξει..ειχες κανει εξετασεις πριν η γενικα καποια επισκεψη σε γιατρο ?
 

FreeThinker

Well-Known Member
Zinc ειναι ο ψευδαργυρος. Ειχα μετρησει την dht μου πριν 2 χρονια και ηταν σε φυσιολογικα επιπεδα 747 με τιμες αναφορας 250-990. Δε νομιζω οτι θα χε αλλαξει ιδιαιτερα αυτος ο αριθμος μεχρι πριν να ξεκινησω
 
εδω ειναι το νημα μου φιλε λεα αν θες να ποσταρεις καποια ερευνα ή εμπειρια ή κατι συναφες

http://www.hairlossgr.com/threads/0-5-mg-φιναστερίδης.11343/

Δε λεω οτι εχω παρενεργειες. Απλα ισως εχει μειωσει πολυ ελαφρα τις ορμες μου. Θα δειξει. Πιο πολυ με αγχωνει το μαλλι που χανω αυτον τον καιρο παρα αν θα εμφανισω παρενεργειες
φίλε δώσε λίγο καιρό στην θεραπεία και με την πάροδο του χρόνου ίσως επιστρέψεις ακριβώς όπως ήσουν!
 

joker500

New Member
καλησπερα,
θα ηθελα να με ενημερωσεται που θα μπορουσα να αγορασω φινα και αν χρειαζεται συνταγογραφηση Η ειναι ελευθερη προσ αγορα.
ευχαριστω μανος
 

turnfiji123

Active Member
καλησπερα,
θα ηθελα να με ενημερωσεται που θα μπορουσα να αγορασω φινα και αν χρειαζεται συνταγογραφηση Η ειναι ελευθερη προσ αγορα.
ευχαριστω μανος

Από φαρμακείο την παίρνεις μονος σου, το Propecia (Merck) το κλασσικό υπάρχει.
 

joker500

New Member
ευχαριστω για την απαντηση.θα ηθελα να ρωτησω αν χρειαζεται συνταγη Η ειναι ελευθερο?υπαρχει καπου online?
 

leas

Well-Known Member
http://hairlosstests.com/

παιδια το πηρε το ματι μου σε μια συζητηση στο hairlosstalk...γνωριζει καποιος αν ειναι κατι σοβαρο η ειναι ακομη μια μαλακια..?δεν θα ηταν ασχημο αν καποιος ηξερε πως ειναι για παραδειγμα good responder στην φινα ας πουμε...
 

poetofthefall

New Member
Παιδιά να ρωτήσω κάτι. Με το proscar απλά διατηρείς τα μαλλιά μου έχεις ή βγαίνουν και καινούργια; Εγώ πχ έχω σχεδόν αδειάσει από μπροστά μέχρι την κορυφή και παραμένουν κάποιες αδύναμες τρίχες σε όλη την επιφάνεια αυτή. Με το proscar θα δυναμώσουν αυτές και θα βγουν και νέες ή τσάμπα ο κόπος; Regain δεν θέλω να πάρω γιατί έχει σημαντικές παρενέργειες, φαγούρες κλπ
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

joker500

New Member
καλησπέρα
θα ηθελα να ρωτησς αν εχετε καποιο siteδικιμασμενο που θα μπορουσα να αγορασω propercia η φινα.
στο φαρμακειο δεν μου πουλαν το φαρμακο και αποτι μου ειπε θελει συνταγη γιατρου.....
υπαρχει καποιος που να μπορει να μου προτεινει καποια εναλλακτικη οδο???
ευχαριστω
 

crossfire

Well-Known Member
καλησπέρα
θα ηθελα να ρωτησς αν εχετε καποιο siteδικιμασμενο που θα μπορουσα να αγορασω propercia η φινα.
στο φαρμακειο δεν μου πουλαν το φαρμακο και αποτι μου ειπε θελει συνταγη γιατρου.....
υπαρχει καποιος που να μπορει να μου προτεινει καποια εναλλακτικη οδο???
ευχαριστω

Να πας σε αλλο φαρμακείο.
Βρίσκεις όπου θες και όποτε θες
 

Sakis007

New Member
Καλησπέρα σας έχω παρατηρήσει ότι υπάρχουν και άλλες εμπορικές ονομασίες φιναστερίδης στην αγορά όπως το Fisterid 5MG, το Glopisine 5MG που έχουν τα διπλά χάπια από το proscar κάνουν την ίδια δουλειά ή όχι..;;;
 

FreeThinker

Well-Known Member
Καλησπέρα σας έχω παρατηρήσει ότι υπάρχουν και άλλες εμπορικές ονομασίες φιναστερίδης στην αγορά όπως το Fisterid 5MG, το Glopisine 5MG που έχουν τα διπλά χάπια από το proscar κάνουν την ίδια δουλειά ή όχι..;;;

ολα τα φαρμακα βγαινουν με διαφορετικες εμπορικες ονομασιες αφου δεν παρασκευαζονται αποκλειστικα απο μια εταιρεια. την ιδια δουλεια κανουν. σκεψου σα να αγοραζεις καφε απο το σουπερμαρκετ. ο νεσκαφε ειναι η πιο γνωστη εμπορικη ονομασια αλλα υπαρχουν κ αλλες εταιριες πιο φθηνες που παρασκευαζουν καφε. προφανως οσο καλυτερο ονομα εχεις στην αγορα τοσο πιο αξιοπιστος εισαι εξου και η διαφορα στις τιμες.
 

Sakis007

New Member
ολα τα φαρμακα βγαινουν με διαφορετικες εμπορικες ονομασιες αφου δεν παρασκευαζονται αποκλειστικα απο μια εταιρεια. την ιδια δουλεια κανουν. σκεψου σα να αγοραζεις καφε απο το σουπερμαρκετ. ο νεσκαφε ειναι η πιο γνωστη εμπορικη ονομασια αλλα υπαρχουν κ αλλες εταιριες πιο φθηνες που παρασκευαζουν καφε. προφανως οσο καλυτερο ονομα εχεις στην αγορα τοσο πιο αξιοπιστος εισαι εξου και η διαφορα στις τιμες.

Σε ευχαριστώ για την απάντηση το ίδιο συμβαίνει και με άλλα προιόντα πχ. το regaine. Σημασία έχει και αυτά που δεν είναι τόσο γνωστά να κάνουν ότι κάνει και το γνωστό προιόν..!!!
 

turnfiji123

Active Member
Σε ευχαριστώ για την απάντηση το ίδιο συμβαίνει και με άλλα προιόντα πχ. το regaine. Σημασία έχει και αυτά που δεν είναι τόσο γνωστά να κάνουν ότι κάνει και το γνωστό προιόν..!!!

Η φιναστεριδη μια είναι η κλασική της μερκ. Πολλά από τα υπόλοιπα είναι generic και καλύτερα να τα αποφεύγεις. Η φίνα έχει γύρω στο 40ευρο αλλά χαλάλι αν σε πιάσει. Το προσκαρ είναι πάμφθηνο. Το ίδιο και το αβονταρτ. Η μινοξιδιλη είναι άλλο, πολλές εταιρείες έχουν καλής ποιότητας και καλές τιμές. Από προσωπική εμπειρία με το αν λόγω φάρμακο σου προτείνω να το αποφύγεις.
 

Sakis007

New Member
Η φιναστεριδη μια είναι η κλασική της μερκ. Πολλά από τα υπόλοιπα είναι generic και καλύτερα να τα αποφεύγεις. Η φίνα έχει γύρω στο 40ευρο αλλά χαλάλι αν σε πιάσει. Το προσκαρ είναι πάμφθηνο. Το ίδιο και το αβονταρτ. Η μινοξιδιλη είναι άλλο, πολλές εταιρείες έχουν καλής ποιότητας και καλές τιμές. Από προσωπική εμπειρία με το αν λόγω φάρμακο σου προτείνω να το αποφύγεις.

Βρήκα το RAFUSTER 0.5MG το ξέρεις..;;; Όσο για το regaine να το αποφύγω εντελώς και στη θέση του τι προτείνεις..;;;
 

DoctorWho

Well-Known Member
Δεν αξιζει το propecia 40€ το μηνα. Εγω το proscar το παιρνω 7-8€ και εχει ποσοτητα που κραταει 2 μηνες σχεδον..
 

turnfiji123

Active Member
Δεν αξιζει το propecia 40€ το μηνα. Εγω το proscar το παιρνω 7-8€ και εχει ποσοτητα που κραταει 2 μηνες σχεδον..

40 έχει σε φαρμακεία στην Θεσσαλονίκη. Το προσκαρ είπαμε ότι είναι πάμφθηνο σε σχέση με το Propecia εάν ο φίλος θέλει κάτι πιο οικονομικό.
 
Μπλουζα