Γιατί ο πατέρας μου δεν έχει μαλλιά;

miltos94

New Member
Καλησπέρα σε όλους,
Όπως αναφέρεται στο τίτλο ο πατέρας μου (60 χρονών) έχει χάσει μεγάλο μέρος των μαλλίων του. Συγκεκριμένα η αραίωση του ξεκίνησε κάπου στα 30. Ο λόγος που ρωτάω είναι διότι ΟΛΟΙ στην οικογένεια έχουν ΦΟΥΛ μαλλιά. Ακόμα και το hairline του παππού μου που είναι 93 χρονών ξεκινάει από τα φρύδια! Ο πατέρας μου είναι ο μόνος στο σοι ο οποίος έχασε τα μαλλιά του. Και από οτι φαίνεται το ίδιο μοτίβο πρόκειται να ακολουθήσω και εγώ και έχω ξενερώσει :p .
Συμβαίνει συχνά κάτι τέτοιο; Μπορεί κάποιος να το εξηγήσει; Ο πατέρας μου ισχυρίζεται ότι είχε ατύχημα με τη μηχανή και από εκεί ξεκίνησε η τριχόπτωση λόγω των μεταγγίσεων αίματος που έκανε. Εγώ δε συμφωνώ με αυτό.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Kαι σε μενα ετυχε.Εχω μπαμπα,θειο,6 αγορια πρωτα ξαδερφια με τουμπανο μαλλι αλλα εγω μαμηθηκα.
Οκ οι παππουδες ειχαν φαλακρα.
 

kyriakh

μανουλα
Τα παντα είναι κληρονομικο παιδιά εγώ αυτό πιστεύω... εγω χρησιμοποιώ. 2 χρόνια μινο..δεν έχω καμμια παρενεργεια μα καμμια...εμεινα έγκυος την σταμάτησα και τώρα βάζω το πρωί cg210 κ το βράδυ μινο..ειμαι μια χαρά και έχω μια καταπληκτική δερματολογο η οποία με κοιτάει ανά 4 μήνες..οσο για τα πλασμα μου είπε ότι ακόμα δεν έχει πολλά θετικά και.πιο καλό είναι το roller...χρησιμοποιώ σαμπουάν της morocconail και τώρα θα βάλω της vichi...το αλλαζω το σαμπουάν ανά τρεις μήνες...και βάζω botafex 5% παρόλο που είμαι κ γυναίκα..
 

miltos94

New Member
Αυτο το το κληρονομικο προσπαθω να εξηγησω και εγω... Πως γινεται ολοι οι παππουδες- προπαππουδες να ηταν φουλ μαλλια και ξαφνικα ο πατερας μου να μην έχει;
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
fuckin dna φιλε μου...γονιδια ειναι αυτα.Τα μπλε ματια τα πηρα απο την μανα μου.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

sven

Active Member
Εμενα ο πατέρας μου έχει μαλλιά , λίγο ανοιχτό μπιφτέκι έχει αλλα είναι και 64, σε εμενα η τριχόπτωση άρχισε από το λύκειο , στα 20 μου ο πατέρας μου είχε πιο πολλά από μένα, τι να λέμε τώρα, απλά γκαντεμόσαυρος.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Εμενα ο πατέρας μου έχει μαλλιά , λίγο ανοιχτό μπιφτέκι έχει αλλα είναι και 64, σε εμενα η τριχόπτωση άρχισε από το λύκειο , στα 20 μου ο πατέρας μου είχε πιο πολλά από μένα, τι να λέμε τώρα, απλά γκαντεμόσαυρος.


Kαμια φωτο θα βαλεις να σε δουμε?
 

sven

Active Member
Δεν ειμαι εγώ το θέμα της συζήτησης αλλά τέσπα.
 

Συνημμένα

  • vudg.PNG
    vudg.PNG
    325.2 KB · Προβολές: 431

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Δεν ειμαι εγώ το θέμα της συζήτησης αλλά τέσπα.

Αποτι βλεπω γενικα σε ολο το κεφαλι εχεις θεμα?
Τι ηλικια εισαι ρε φιλε sven? Oντως εισαι σε δυσκολη φαση. Ουτε με μεταμοσχευση δε μπορεις να κανεις πολλα νομιζω.
Εχεις και ριζες γερμανικες γιατι σε βλεπω ανοιχτοχρωμο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

sven

Active Member
Πάω 38 σύντομα, μμ θα κάνω όταν κλωνοποιήσουν τα grafts, δηλαδή έχουμε χρόνο για να μαζέψω τα λεφτά.
 

nine

Active Member
Καλησπέρα σε όλους,
Όπως αναφέρεται στο τίτλο ο πατέρας μου (60 χρονών) έχει χάσει μεγάλο μέρος των μαλλίων του. Συγκεκριμένα η αραίωση του ξεκίνησε κάπου στα 30. Ο λόγος που ρωτάω είναι διότι ΟΛΟΙ στην οικογένεια έχουν ΦΟΥΛ μαλλιά. Ακόμα και το hairline του παππού μου που είναι 93 χρονών ξεκινάει από τα φρύδια! Ο πατέρας μου είναι ο μόνος στο σοι ο οποίος έχασε τα μαλλιά του. Και από οτι φαίνεται το ίδιο μοτίβο πρόκειται να ακολουθήσω και εγώ και έχω ξενερώσει :p .
Συμβαίνει συχνά κάτι τέτοιο; Μπορεί κάποιος να το εξηγήσει; Ο πατέρας μου ισχυρίζεται ότι είχε ατύχημα με τη μηχανή και από εκεί ξεκίνησε η τριχόπτωση λόγω των μεταγγίσεων αίματος που έκανε. Εγώ δε συμφωνώ με αυτό.

αστο φιλε δεν βγαζεις ακρη. ειναι τελειως τυχη ποσο μαλλον που λενε κραταει 6-7 γενιες το γονιδιο. :p
..και ειπες ξεκινησε στα 30..τι να πουμε και εμεις οι 20κατι που αδειαζουμε απο τωρα.
πιστευω το γονιδιο μπορει να υπαρχει αλλα δεν ξεσπαει σε ολους το ιδιο και την ιδια ηλικια
 
Μπλουζα