Αραίωση στις φαβορίτες;;;

Chs

Μέλος του προσωπικού
vag25 είπε:

Diffuse Unpatterned Alopecia


somari είπε:
Εγώ ούτε καπνίζω, και τρέχω και μερα παρα μερα 6 κμ! :(


Για κάποιο λόγο τώρα είδα το ποστ του panoslydios....
Θα ξέρω αν παίζει τπτ με ανοσοοποιητικό όταν βγουν οι εξετάσεις, έχω κάνει και από αυτές


Δε ξερω αν φταει και η λιπαροτητα, εχω και σε εκεινο το σημειο πολλη



Η λιπαρότητα φυσικά παίζει ρόλο, αλλά είναι στη μέση το θέμα από τι προκαλέιται όλο αυτό.. Ελπίζω με τις εξετάσεις να βρεθεί η άκρη. Μπορεί να είναι κάτι που μπορείς να ρυθμίσεις και σιγά σιγά να ξανα γεμίσουν τα σημεία.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

panoslydios

New Member
ελπιζω να καταλαβαινετε οτι τελικα δεν ειναι η μονη αιτια τα ανδρογονα

Τεσπα αν ειχα εκει αραιωση που να με ενοχλουσε(αν και σου λεω οτι νορμαλ μου φαινεται εκινη η πλευρα)
θα εκανα μικροβελονισμο.Ναι ναι το ξερω το εχω πει χιλιαδες φορες αλλα για μενα νομιζω
ια ηταν αποτελεσματικο+το οτι θα σου εβγαζε τυχον νεκρο δερμα σε εκεινη την περιοχη.
(θα επιταχυνε τη διαδικασια ανανεωσης)
 

vag25

Well-Known Member
panoslydios είπε:
ελπιζω να καταλαβαινετε οτι τελικα δεν ειναι η μονη αιτια τα ανδρογονα

Τι μπορει να ειναι ομως?

Εμενα με εχει πατησει κατω η λιπαροτητα και η φαγουρα 10 χρονια και ακομα εχω μαλλι,αλλα ειμαι σε φαση Σομαρι.
χανω σε ολο το κεφαλι αλλα κυριως crown,πλαγια(ακριβως εκει που χανει και ο σομαρι).

Βαρεθηκα να γεμιζει ψηλα το κουτελο λιπαροτητα.Ειδικα η φαγουρα με εχει τσακισει.
 

panoslydios

New Member
vag25 είπε:
panoslydios είπε:
ελπιζω να καταλαβαινετε οτι τελικα δεν ειναι η μονη αιτια τα ανδρογονα

Τι μπορει να ειναι ομως?

Εμενα με εχει πατησει κατω η λιπαροτητα και η φαγουρα 10 χρονια και ακομα εχω μαλλι,αλλα ειμαι σε φαση Σομαρι.
χανω σε ολο το κεφαλι αλλα κυριως crown,πλαγια(ακριβως εκει που χανει και ο σομαρι).

Βαρεθηκα να γεμιζει ψηλα το κουτελο λιπαροτητα.Ειδικα η φαγουρα με εχει τσακισει.

τοτε παρε ενα roller με μικρες βελονες(derma roller λεγεται)
και αν δεν δεις αποτελεσματα στη φαγουρα ελα να με βρισεις..

Στο λεει ενα ατομα με φαγουρααπο την εκτηδημοτικου και ειμαι 22 τωρα(γι πρωτη φορα δεν εχω μετα απο τοσα χρονια.
 

vag25

Well-Known Member
Το εχω υποψη μου το roller.Ειχα δει το θεμα σου αλλα και το gomi με το βουρτσισμα.
To ερωτημα ειναι καθε ποτε θελει και ποσο λειτουργικο ειναι οταν εχεις μαλλι.
 

somari

Active Member
Άσχετο πάντως...επειδή το ανέφερες... το ζιρτεκ έχει αρχίσει να χάνει πολύ έδαφος... μόνο η φαγούρα δε με έχει πιάσει... κατα τ'άλλα τα θαύματα του πρώτου μήνα δεν επαναλαμβάνονται...
 

3746741

Member
somari είπε:
Άσχετο πάντως...επειδή το ανέφερες... το ζιρτεκ έχει αρχίσει να χάνει πολύ έδαφος... μόνο η φαγούρα δε με έχει πιάσει... κατα τ'άλλα τα θαύματα του πρώτου μήνα δεν επαναλαμβάνονται...

λοιπον εχω παρατηρησει αραιωση κ εγω στα σημεια πανω απο τα αυτια κ στον σβερκο.....τι συμβαινει????

ξερει κανεις πως μπορουμε να αντιμετωπισουμε το προβλημα σε αυτα τα σημεια κ απο τι προκαλειται????
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
3746741 είπε:
somari είπε:
Άσχετο πάντως...επειδή το ανέφερες... το ζιρτεκ έχει αρχίσει να χάνει πολύ έδαφος... μόνο η φαγούρα δε με έχει πιάσει... κατα τ'άλλα τα θαύματα του πρώτου μήνα δεν επαναλαμβάνονται...

λοιπον εχω παρατηρησει αραιωση κ εγω στα σημεια πανω απο τα αυτια κ στον σβερκο.....τι συμβαινει????

ξερει κανεις πως μπορουμε να αντιμετωπισουμε το προβλημα σε αυτα τα σημεια κ απο τι προκαλειται????

Γεια σου φίλε 3746741, η αλωπεκία εννοείται ότι χτυπάει και αυτά τα σημεία... άσχετα ότι πάντα θα μείνουν περισσότερες τρίχες στα σημεία που προανέφερες από ότι μπροστά, mid και vertex όπου γίνεται αεροδιάδρομος στην πορεία...

Λογικά μια από τις 2 πλευρες σου στα πλάγια είναι πιο πυκνή σωστά??


somari είπε:
Άσχετο πάντως...επειδή το ανέφερες... το ζιρτεκ έχει αρχίσει να χάνει πολύ έδαφος... μόνο η φαγούρα δε με έχει πιάσει... κατα τ'άλλα τα θαύματα του πρώτου μήνα δεν επαναλαμβάνονται...

Καλημέρα Somari, τις εξετάσεις θυρεοειδή κλπ τις έκανες? Αν ναι βρήκες άκρη?
 

3746741

Member
Chs είπε:
3746741 είπε:
somari είπε:
Άσχετο πάντως...επειδή το ανέφερες... το ζιρτεκ έχει αρχίσει να χάνει πολύ έδαφος... μόνο η φαγούρα δε με έχει πιάσει... κατα τ'άλλα τα θαύματα του πρώτου μήνα δεν επαναλαμβάνονται...

λοιπον εχω παρατηρησει αραιωση κ εγω στα σημεια πανω απο τα αυτια κ στον σβερκο.....τι συμβαινει????

ξερει κανεις πως μπορουμε να αντιμετωπισουμε το προβλημα σε αυτα τα σημεια κ απο τι προκαλειται????

Γεια σου φίλε 3746741, η αλωπεκία εννοείται ότι χτυπάει και αυτά τα σημεία... άσχετα ότι πάντα θα μείνουν περισσότερες τρίχες στα σημεία που προανέφερες από ότι μπροστά, mid και vertex όπου γίνεται αεροδιάδρομος στην πορεία...

Λογικά μια από τις 2 πλευρες σου στα πλάγια είναι πιο πυκνή σωστά??


somari είπε:
Άσχετο πάντως...επειδή το ανέφερες... το ζιρτεκ έχει αρχίσει να χάνει πολύ έδαφος... μόνο η φαγούρα δε με έχει πιάσει... κατα τ'άλλα τα θαύματα του πρώτου μήνα δεν επαναλαμβάνονται...

Καλημέρα Somari, τις εξετάσεις θυρεοειδή κλπ τις έκανες? Αν ναι βρήκες άκρη?



το αγχος μου ειναι μηπως μου αρχισει κ μου χαλαει η δοτρια σιγα σιγα κ δεν μπορω να κανω μεταμοσχευση στο μελλον.....
μπορει η αραιωση σε αυτες τις περιοχες να ειναι κατι αλλο εκτος απο αα?
 

Tharbobia

New Member
zovirax que es Elgin

Με συγχωρείτε για την κατηγορία επιλογή να αφήσει μια προσφορά για τους άνδρες σχετικά zithromax είναι ασφαλές για τα παιδιά
zithromax for kids side effects and zovirax unguent pret xerese vs zovirax Germany and zyprexa price comparison 30 mg zyprexa too much Ειδικά για την παρούσα δεν δημιουργούνται , αλλά και προς την κατεύθυνση αυτή είναι ενεργή έρευνες πραγματοποιούνται σήμερα . Περισσότερες πληροφορίες επίσης: Zithromax τιμή στην walgreens Ελλάδα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Chs

Μέλος του προσωπικού
σε περιοχές πίσω πλάγια κλπ αραιώσεις μπορεί να είναι και κάτι άλλο ναι, αλλά γενικά χτυπάει και εκεί η Α/Α. Το βάζω σαν + δλδ για τις αιτίες.
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
3746741 είπε:
Chs είπε:
σε περιοχές πίσω πλάγια κλπ αραιώσεις μπορεί να είναι και κάτι άλλο ναι, αλλά γενικά χτυπάει και εκεί η Α/Α. Το βάζω σαν + δλδ για τις αιτίες.

κ πως μπορω να το μαθω αν ειναι κατι αλλο?

Εξετασούλες να δεις αν όλα είναι οκ με μέταλλα, καθως και θυρεοειδή. Δλδ τουλάχιστον να σιγουρευτείς ότι όλα είναι οκ απο αυτά.
 

3746741

Member
Chs είπε:
3746741 είπε:
Chs είπε:
σε περιοχές πίσω πλάγια κλπ αραιώσεις μπορεί να είναι και κάτι άλλο ναι, αλλά γενικά χτυπάει και εκεί η Α/Α. Το βάζω σαν + δλδ για τις αιτίες.

κ πως μπορω να το μαθω αν ειναι κατι αλλο?

Εξετασούλες να δεις αν όλα είναι οκ με μέταλλα, καθως και θυρεοειδή. Δλδ τουλάχιστον να σιγουρευτείς ότι όλα είναι οκ απο αυτά.

συγνωμη αν σε κουραζω αλλα μηπως ξερεις πιο συγκεκριμενα τι να ζητησω οσον αφορα μεταλλα κ θυροειδη?
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Δεν με κουράζεις αδερφέ προς θεού.. Τώρα σε αυτό θα σε γελάσω.. έχω να κάνω 3 χρόνια.. δεν θυμάμαι ακριβώς, το μόνο που θυμάμαι είχα ζητήσει εξετάσεις για σίδηρο κλπ και θυροειδη. Καλύτερα να σου απαντήσει κάποιος σε αυτό που έκανε πρόσφατα και θυμάται τι και πως με ακρίβεια..
 

3746741

Member
somari τελικα εβγαλες καποιο συμπερασμα οσον αφορα την αραιωση που ειχες σε αυτες τις περιοχες???

εχω κ εγω σε αυτες οπως κ στον σβερκο κ δεν ξερω τι να κανω.....
 

somari

Active Member
oυ, εδω και πολυ καιρο... το χω γραψει (αλλου μαλλον)... ολα μια χαρα βγηκαν εκτος απο παραπανισια τεστο
 
Μπλουζα