Απόφαση για μεταμόσχευση και απορίες

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Καλά έχεις ακόμη κοπέλα πιστεύω να σε καταλαβαίνει.
Ίσως να μην τους έδιωξε λόγο μαλλιού άλλα λόγο σχέσης γιατί λίγο ξεχνάμε φιλαράκια εάν έχουμε σχέση και όσο μεγαλώνουμε χανόμαστε γιατί ο καθένας παίρνει τον δρόμο του.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

pantel

Active Member
Οχι φιλε ειναι καθαρα λογω του μαλλιου. Δεν τα μπερδεψα καθολου αυτα τα δυο. Υπαρχουν και ορια φιλε να σε καταλαβει ενα χρονο ,δυο χρονια, 3 χρονια ,στην πρωτη μεταμοσχευση στην δευτερη. Δεν γινετε επειδη εγω επαθα καταθλιψη να με ανεχεται
 

naruto

Well-Known Member
Φίλε @vag25
Εννοείτε ότι υπάρχουν κ χειρότερα απο μένα.Κολλητός φιλος μέσα σε 2 Χρόνια απο μαλλιας έγινε Norwood 7,στα 20 του .Ο καθένας στην ζωή του βάζει κάποιες προτεραιότητες,αυτός συεναχωρηθικε λίγο στην αρχή αλλά το ξεπέρασε αμεσως ,εγώ αν ήμουν στην θέση του φίλου μου δεν ξέρω πως θα είχα αντιδράσει ,ίσως κ να το έπαιρνα απόφαση πιο εύκολα ...
Αυτο που με ενοχλεί,κ τους υπόλοιπους πιστεύω ,είναι ότι δεν εχω λογο για κάτι τόσο σημαντικό για μένα .Τα υπόλοιπα ,σωμα-καριερα-σχεσεις κλπ τα διαμορφωνεις εσυ όπως θες .Τα μαλλιά ή είσαι απο τους τυχερούς ή δεν είσαι,έχει αποφασίσει κάποιος άλλος για σένα ...
Μια φιλη ψυχολόγος λέει " αποδεξου κ αγαπησε όσα δεν μπορείς να αλλάξεις ,και βαλε τα δυνατά σου να αλλάξεις όσα είναι στο χέρι σου να αλλάξεις "
Εύκολο να το λες δύσκολο να το κάνεις ...
 

dimitris50423

Well-Known Member
Naruto πλεον και το μαλλι μπορεις να το αλλαξεις. Εγω ειμαι αυτης της αποψης. Αν σε χαλαει διορθωσε το εχει προχωρησει η μμ μαλλιων και δινει λυσεις.
Δεν ειναι καλο να μας κραταει πισω αυτο το θεμα αν μπορουμε να το διορθωσουμε. Κοστιζει βεβαια αλλα για μενα αξιζει. Σκεψου ποσα χρηματα σε προιοντα πεταμε που ποτε δεν θα σου δωσουν δυνατες τριχες και καλη εικονα στο μαλλι
 

naruto

Well-Known Member
Naruto πλεον και το μαλλι μπορεις να το αλλαξεις. Εγω ειμαι αυτης της αποψης. Αν σε χαλαει διορθωσε το εχει προχωρησει η μμ μαλλιων και δινει λυσεις.
Δεν ειναι καλο να μας κραταει πισω αυτο το θεμα αν μπορουμε να το διορθωσουμε. Κοστιζει βεβαια αλλα για μενα αξιζει. Σκεψου ποσα χρηματα σε προιοντα πεταμε που ποτε δεν θα σου δωσουν δυνατες τριχες και καλη εικονα στο μαλλι
Το αλλάζεις υπο προϋποθέσεις ομως.
Θέμα οικονομικό δεν εχω όπως εχω ξαναπεί .Το πρόβλημα είναι πως έχω στους κροταφους αραίωση μονο,και αν τους γεμίσω κ μετα αραιωσει το τσουλουφι στη μέση τον ήπια πανηγυρικα.
Το ιδανικό θα ήταν να ήμουν σαν εσένα Μήτσο Norwod 3-4A,να πήγαινα να πετάξω 3500 grafts και να ξεχνιαζα με Α ζώνη .Αύριο κιόλας έκλεινα μεταμόσχευση έτσι ...
Τώρα όμως κολωνω...είδαμε τι έγινε με τον Σαλονικιο δυστυχώς .Αυτο ακριβώς φοβάμαι κ εγώ
 

dimitris50423

Well-Known Member
Το αλλάζεις υπο προϋποθέσεις ομως.
Θέμα οικονομικό δεν εχω όπως εχω ξαναπεί .Το πρόβλημα είναι πως έχω στους κροταφους αραίωση μονο,και αν τους γεμίσω κ μετα αραιωσει το τσουλουφι στη μέση τον ήπια πανηγυρικα.
Το ιδανικό θα ήταν να ήμουν σαν εσένα Μήτσο Norwod 3-4A,να πήγαινα να πετάξω 3500 grafts και να ξεχνιαζα με Α ζώνη .Αύριο κιόλας έκλεινα μεταμόσχευση έτσι ...
Τώρα όμως κολωνω...

Συμφωνω φιλε. Δεν ξερω ποσο ετων εισαι ακομη και μονο για κροταφους αν ενοχλει καποιον και δεν ειναι κατω των 30 ετων θα του προτεινα να το κανει. Συνδυαστικα με μινοξιδιλη ωστε να κρατησει καποια χρονια και αν χρειαστει αλλη μια στο μελλον συμπληρωματικη. Γενικα θελει σκεψη και μελετη για το ποτε ειναι η καταλληλη στιγμη για καποιον. Εγω εκανα στα 30 χωρις καμια προηγουμενη θεραπεια. Παρθενο κεφαλι. Πλεον συντηρηση με μινοξιδιλη 1 τη μερα και ειναι σε αριστη κατασταση συνολικα. Θα κανω και μια ανανεωση τωρα που το σκεφτομαι. Εκλεισα 2 χρονια.
 
Τελευταία επεξεργασία:

naruto

Well-Known Member
Συμφωνω φιλε. Δεν ξερω ποσο ετων εισαι ακομη και μονο για κροταφους αν ενοχλει καποιον και δεν ειναι κατω των 30 ετων θα του προτεινα να το κανει αν τον ενοχλει. Συνδυαστικα με μινοξιδιλη ωστε να κρατησει καποια χρονια και αν χρειαστει αλλη μια στο μελλον συμπληρωματικη. Γενικα θελει σκεψη και μελετη για το ποτε ειναι η καταλληλη στιγμη για καποιον. Εγω εκανα στα 30 χωρις καμια προηγουμενη θεραπεια. Παρθενο κεφαλι. Πκεον συντηρηση με μινοξιδιλη 1 τη μερα και ειναι σε αριστη κατασταση συνολικα. Θα κανω και μια ανανεωση τωρα που υο σκεφτομαι. Εκλεισα 2 χρονια.
Κοντεύω 28 κ σκοπεύω μέχρι τα 30-31 να εχω κάνει μεταμόσχευση όπως κ να χει .
Περιμένω να κλείσω 18 μηνο φίνα - μινοξ μήπως φιλοτιμηθεί η θεραπεία και δώσει λίγη επανεκφυση,αλλά δεν το βλέπω γιατί είναι το πιο δύσκολο σημείο οι κροταφοι.Κ μετά παω μεταμόσχευση .
Εσύ είσαι τυχερός στην ατυχία γιατί είχες άδεια κ οριοθετημένη περιοχή ,το πιο ευκολο σενάριο δηλαδή .Κ εγώ αν ήμουν έτσι θα το είχα ήδη κάνει κ θα έπαιζα μετά θεραπείες για συντήρηση όσο πιο πολυ γινετε.
 

pantel

Active Member
Κοντεύω 28 κ σκοπεύω μέχρι τα 30-31 να εχω κάνει μεταμόσχευση όπως κ να χει .
Περιμένω να κλείσω 18 μηνο φίνα - μινοξ μήπως φιλοτιμηθεί η θεραπεία και δώσει λίγη επανεκφυση,αλλά δεν το βλέπω γιατί είναι το πιο δύσκολο σημείο οι κροταφοι.Κ μετά παω μεταμόσχευση .
Εσύ είσαι τυχερός στην ατυχία γιατί είχες άδεια κ οριοθετημένη περιοχή ,το πιο ευκολο σενάριο δηλαδή .Κ εγώ αν ήμουν έτσι θα το είχα ήδη κάνει κ θα έπαιζα μετά θεραπείες για συντήρηση όσο πιο πολυ γινετε.
Φιλε σου εκατσε η θεραπεια;
 

naruto

Well-Known Member
Φιλε σου εκατσε η θεραπεια;
6 μήνες φίνα 0,5 mg και 9 μήνες μηνοξ στους κροταφους.
Λίγα πράγματα ,ο ένας κροταφος έχει βελτιωθεί λίγο κ με βολεύει αυτο στο styling .
ο άλλος που ήταν εξ αρχής πιο αραιωμενος είναι στα ίδια .Γενικά για ενα απαιδευτο ματι είμαι στα ίδια .
Τα υπόλοιπα μαλλιά είναι ντουρα απο μόνα τους έτσι κ αλλιώς
 

piros75

Well-Known Member
Περίμενε το 18μηνο για τη θεραπεία. Απλά πρέπει όλοι να ξέρουμε ότι θεραπεία=καλά αποτελέσματα μόνο όταν γίνεται διαρκώς, μόλις κάνεις ότι την κόβεις, σε λίγους μήνες σε παίρνει η κάτω βόλτα και μάλιστα κουτρουβαλόντας.
 
Μπλουζα