Απόφαση για μεταμόσχευση και απορίες

pantel

Active Member
Παιδια το μαλλι ειναι κατα 90% τουλαχιστον η ομορφια στο καθε ατομο. Το βλεπω απο εμενα. Πριν να χασω το μαλλι μου εβγαζα γυναικα με κλειστα τα ματια. Τωρα ουτε με αιτηση σε γραφειο συνικεσειων. Σιγουρα στην χεαρλαιν ειναι πιο σοβαρο το προβλημα στην εμφανιση καθως δυσκολα το καλυπτεις
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Ετσι ειναι...Τωρα θα πει ο αλλος το μπλα μπλα μετραει.Οκ και ο τσακωνας μπλα μπλα εχει και ισως μαμησε και πολλα μ@υνια αλλα αν δεν ηταν διασημος ουτε ψοφια γατα θα πηδουσε.
 

dimitris50423

Well-Known Member
η εμφανιση καλως η κακως μετραει στα παντα.. οχι μονο στις γυναικες. θα παιξει ρολο ακομη και στο αν θα παρεις μια δουλεια.
κυριως ομως ανεβαζει την αυτοπεποιθηση μας και αυτο βγαζει προς τα εξω τον καλυτερο μας εαυτο.
αν ετοιμαζεσαι να βγεις και βλεπεις τον εαυτο σου ωραιο ειναι εντελως διαφορετικο απο το να καθεσαι στον καθρεφτη και να λες γ*μω το μαλλι μου μεσα τι να καλυψω.
σε μικρες ηλικιες ειναι πολυ αγχωτικο. το εχω ζησει απο μικρη ηλικια. ειδικα αν εχεις καποιους φιλους μ*λακες που θα προσπαθησουν να κανουν πλακα με αυτο. :mad:
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Για για του λογού του αληθές φίλε Μακη,συγκρίνετε η φωτο του 2010 με 2016?
Και προς θεού δεν λέω ότι θα κάνεις μεταμόσχευση και θα γίνεις και εσύ έτσι γιατί άλλη ηλικία έχεις και διαφορετική αραίωση.



Page1.jpg
 

makis93

New Member
Για για του λογού του αληθές φίλε Μακη,συγκρίνετε η φωτο του 2010 με 2016?
Και προς θεού δεν λέω ότι θα κάνεις μεταμόσχευση και θα γίνεις και εσύ έτσι γιατί άλλη ηλικία έχεις και διαφορετική αραίωση.



Προβολή συνημμένου 14678
Οοοο φιλε ισε Θεός!!
 

makis93

New Member
Δεν ξέρω ρε παιδιά, διαβάζω εδώ και 2 μήνες το forum και δυσκολεύομαι να πάρω αποφάσεις. Σήμερα είπα ότι θα ξεκινήσω μινοξ, μόνο που βλέπω το κουτί με τρομάζει. Συγγνώμη αν σας έχω τρελάνει αλλά είναι μεγάλη η κοινωνική και ψυχολογική πίεση που κουβαλάω τους τελευταίους μήνες.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Οι φώτο και πάλι δεν είναι αντικειμενικες γιατι στις πίσω ζώνες δεν εχω αυτην την πυκνότητα.
Για να βγάζεις εύκολα συμπέρασμα πρέπει να βλέπεις τον άλλον από κοντά,πως ήταν πριν με φωτογραφίες και μετά ζωντανά.
Οπότε ναι , άλλαξε η εικόνα μου άλλα μην ενθουσιαζεσαι τόσο.
Είναι πολλοί οι παράγοντες σε ένα αποτέλεσμα κάλο η και μη.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Ξεκινά μινοξ εάν θες και μην τρομαζεις.
Δες πως θα πάει. Η φίνα να σε τρομάζει πιο πολύ.
 

nikosssss

Active Member
@John_John1 σε εκτιμώ παρα πολύ με αυτά που βλέπω οτι γράφεις μέσα στο forum, και δε θα σε παρεξηγήσω για το μνμα που απευθύνεσαι σε μένα κατα αυτό τον τρόπο.
Για τις φώτο που λες, αν είχες λίγο παρατηρητικότητα και δεν σε διακατείχε μόνο η παρόρμηση να με κράξεις, θα έμπαινες να δεις τα νήματα που έχω ανοίξει και ποσες φώτο έχω βάλει για το πως είμαι.
Δεν κατηγόρησα κανέναν και δεν είπα οτι δεν είναι φλέγον το ζήτημα. Το έγραψα και στο μνμα μου.
Απλώς ανέφερα οτι κάποιες φορές το θέμα ξεφεύγει κάπως υπερβολικά, περισσότερο απο οτι θα έπρεπε. Και όταν εννοώ περισσότερο εννοώ στο θέμα την παράνοιας δλδ να τρελαίνεται ο άλλος και να χάνει τη γη κάτω απο τα πόδια του, να μην έχει κανέναν νόημα στη ζωή του, να πέφτει σε κατάθλιψη, να κλείνετε σπίτι κτλπ κτλπ. Εκεί το θεωρώ υπερβολή δε ξέρω έτσι μου φαίνεται. Και το αιτιολόγησα λέγοντας οτι η ζωή είναι μικρή και αν είναι για τις τρίχες να χάσεις τις χαρές όλης της υπόλοιπης ζωής σου τότε καλύτερα δέσε μια πέτρα στο λαιμό αν είναι να ζείς ενα μαρτύριο....
Είμαι σε πολύ καλύτερη φάση απο πολλούς εδώ μέσα σίγουρα, αλλά δεν μιλάω εκ του ασφαλούς γιατί και εμένα με είχε επηρεάσει πολύ στην αρχή και θα με επηρεάσει ακόμα περισσότερο όταν θα αρχίσω να χάνω και τα υπόλοιπα. Απλά μετά απο κάποιο διάστημα κατάλαβα οτι χάνω πράγματα στη ζωή μου για αυτό το λόγο και το διαφοροποίησα στο μυαλό μου.
Με αυτά που έγραψα ηθελα να δώσω ένα κίνητρο σε κάποιους να το δουν ποιο θετικά όχι να γίνω ο κακός της υπόθεσης.
Anyway αυτή είναι και μια φώτο της κατάστασης για το λόγου το αληθές.

123.png 4.png

Kαι φυσικά τα πράγματα είναι χειρότερα απο κοντά. Στις φώτο δεν ανταποκρίνεται 100% το πρόβλημα
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Ελα Νίκο μην το παρεξηγης καθόλου έτσι πως σε μίλησα ουτε σε έκραξα,ξερεις ειναι το σπαστικό στυλακι που με πιάνει που και που.
Συγγνώμη αν σε πρόσβαλα.
Θα σχολιάσω αργότερα και πάλι τα λεγόμενα σου,έχω λίγη δουλίτσα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

nikosssss

Active Member
Γιάννη κανένα πρόβλημα φίλε, το ξέρω οτι είσαι πολύ μετρημένος και δεν σε παρεξήγησα σε καμία περίπτωση.
 

vag25

Well-Known Member
Ρε παιδια εχω παρατηρησει κατι(και δεν απευθυνομαι σε καποιον προσωπικα). Βγαινει καποιος να πει οτι θελει να ζησει και περα απο την τριχοπτωση, οτι εχει καταλαβει οτι η ζωη δεν ειναι μονο τριχες και οτι εχει μαθει ΛΙΓΟ να το κουμανταρει, να του δινει την ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ του διασταση και να ζει κανονικα...
και ακολουθουν μηνυματα που σκοπο εχουν μονο(εστω αθελα τους) να τον ριξουν ξανα στα ταρταρα, στο φαυλο κυκλο της κακιστης ψυχολογιας και καταθλιψης.
''δεν βρισκεις γκομενα ποτε χωρις μαλλια ''κ.α.

Aν μπορουσα να δειξω σε φωτο την κοπελα μου στα 21 με full head of hair, τζελ, γαμω τα κουρεματα και στρωσιμο φοβερο στο μαλλι και αυτη που εχω στα 35, θα ΓΕΛΑΓΕ ο κοσμος με την διαφορα. Αντικειμενικα.

Η διαφορα ειναι οτι τοτε πιστευα οτι θΑ καραφλιασω(επειδη ειχα μια ψιλοαραιωση που την εβλεπα μονο εγω) και κυριολεκτικα πολλες φορες δεν με επιανε υπνος(ή και εβαζα τα κλαμματα!), οποτε πιστευα οτι δεν αξιζω μια κοπελα που να μου αρεσει.
Και τωρα με τα μισα μαλλια στο crown και πιο ανοιγμενους κροταφους, που εχω βελτιωσει την ψυχολογια μου(δεν εχω λυσει το προβλημα της ψυχολογιας μου), νιωθω οτι μπορω να εχω πραγματικα οτι μου αρεσει.

Καταλαβαινω την ψυχολογια μας/σας πρωτος απο ολους. Ειδικα στα παιδια που εχουν μεγαλο προβλημα...
Το εχω πει ομως παλιοτερα και το ξαναλεω. Μην το κανετε αυτο στον εαυτο σας ή τουλαχιστον προσπαθειστε να μη το κανετε.
Ξερω ατομα που εχουν φυγει για αυτον τον λογο απο το φορουμ. Γιατι εγιναν χειροτερα ψυχολογικα, αντι για καλυτερα διαβαζοντας το.
Και αν δειτε καποιον που ξεφευγει λιγο απο την νοοτροποια της καταστροφης, οπως ο nikoosss, δωστε του συγχαρητηρια. Μην τον κανετε να νιωσει ασχημα που αισθανεται κααααπως καλυτερα πλεον με αυτη τη ψυχοκωλοαρρωστια. Τετοια ειναι.


Παρενθεση τα παραπανω. Συνεχιστε. Δεν θελω καποια απαντηση παρακαλω.
 

pantel

Active Member
Για για του λογού του αληθές φίλε Μακη,συγκρίνετε η φωτο του 2010 με 2016?
Και προς θεού δεν λέω ότι θα κάνεις μεταμόσχευση και θα γίνεις και εσύ έτσι γιατί άλλη ηλικία έχεις και διαφορετική αραίωση.



Προβολή συνημμένου 14678
φίλε το 2010 ειχες διαθεση με ετσι κατασταση να βγαζεις και φωτογραφίες? εγω εχω τρια χρονια να βαλω φωτογραφια στο φεισμπουκ σκεψου το κολο μαλλι τι μας κανει.
 

aeratos28

Just aeratos
Vag25 με τον ίδιο τρόπο μπορεί κάποιος να σου απαντήσει και να σου πει παρένθεση έκανα δεν θέλω να μου απαντήσεις ..δεν μπορείς να κρίνεις και να μας λες τι και πώς θα το λέμε και μετά να λες απλά μία παρένθεση έκανα και δεν θέλω να μου απαντήσει κανείς..δεν είναι σωστό,καταλαβες??anyway θα σου κάνω την χάρη να μην απαντήσω αρκεί να μην απαντήσεις για να δικαιολογησεις την παρένθεση σου
 

naruto

Well-Known Member
Παιδεια εγω για να μην παρεξηγηθω
καλα κανετε και μπραβο σας και το εχετε αποβαλλει αυτο το αγχος απο την ζωη σας .
Αλλα εξω απο το χωρο πολλα τραγουδια λετε.Αλλο το κραουν και αλλο η hairline και οι κροταφοι.Αν ω μη γενοιτο αρχισετε να αδειαζετε μπροστα, απο NW3 και πανω τοτε θελω να δω αν θα ειστε τοσο ανετοι,τοτε θα σας παραδεχτω,οχι τωρα.
Μακαρι να ημουν κομπλε μπροστα,και σς ειχα την αραιωση του νικου στο κραουν
Οσο για το θεμα περι σχεσεων,οι κοπελες πρωτα απο την εμφανιση,κοιτανε την αυτοπεποιθηση,την σιγουρια και τον αερα.Απλως υπαρχουν και μερικοι αντρες που για να τα εχουν αυτα θελουν να εχουν ομορφα μαλλια...
 

vag25

Well-Known Member
Vag25 με τον ίδιο τρόπο μπορεί κάποιος να σου απαντήσει και να σου πει παρένθεση έκανα δεν θέλω να μου απαντήσεις ..δεν μπορείς να κρίνεις και να μας λες τι και πώς θα το λέμε και μετά να λες απλά μία παρένθεση έκανα και δεν θέλω να μου απαντήσει κανείς..δεν είναι σωστό,καταλαβες??anyway θα σου κάνω την χάρη να μην απαντήσω αρκεί να μην απαντήσεις για να δικαιολογησεις την παρένθεση σου

Για 2 λογους παρακαλεσα(δεν το απαιτησα) να μην απαντησει κανεις. Δεν μπορω να το απαγορευσω ετσι και αλλιως.

1.Ειχα δεχτει επιθεση καποτε γιατι ανεφερα το αυτονοητο που κυριαρχει στον εξω κοσμο. Δηλαδη οτι δεν νοιαζεται κανεις για την καραφλα οσο εμεις εδω μεσα. Εδω μεσα ειμαστε μια μειοψηφια. Αυτη ειναι η αληθεια. Και εγω ειμαι μαζι σας εδω, δεν με βγαζω απεξω, οσο και αν προσπαθω να ''την δω'' διαφορετικα. Αλλο προσπαθω και αλλο το εχω πετυχει.

2. Ειναι εκτος θεματος αυτο που ειπα, οποτε δεν ηθελα να εκτροχιαστει το νημα.

Παιδεια εγω για να μην παρεξηγηθω
καλα κανετε και μπραβο σας και το εχετε αποβαλλει αυτο το αγχος απο την ζωη σας.
Αλλα εξω απο το χωρο πολλα τραγουδια λετε.Αλλο το κραουν και αλλο η hairline και οι κροταφοι.Αν ω μη γενοιτο αρχισετε να αδειαζετε μπροστα, απο NW3 και πανω τοτε θελω να δω αν θα ειστε τοσο ανετοι,τοτε θα σας παραδεχτω,οχι τωρα.
Μακαρι να ημουν κομπλε μπροστα,και σς ειχα την αραιωση του νικου στο κραουν
Οσο για το θεμα περι σχεσεων,οι κοπελες πρωτα απο την εμφανιση,κοιτανε την αυτοπεποιθηση,την σιγουρια και τον αερα.Απλως υπαρχουν και μερικοι αντρες που για να τα εχουν αυτα θελουν να εχουν ομορφα μαλλια...

Δεν το εχω αποβαλλει σε καμια περιπτωση. Αλλιως δεν θα ημουν εδω μεσα. Το εχω βελτιωσει αρκετα και προσπαθω να το αποβαλλω εντελως. Ουτε ο nikosss το εχει αποβαλλει.
Εχω δει την περιπτωση σου και πολλοι με το ιδιο προβλημα που εχεις δεν ασχολουνται καθολου και το ξερεις. Δεν κρινω το γιατι εσυ ασχολεισαι. Καλα κανεις.
Ειχες γραψει οτι τα μαλλια σου περα απο τους κροταφους εχουν σουπερ πυκνοτητα. Αν θυμαμαι εκανες εξεταση και το ειδες.
Εμενα παρόλο που εχω θεμα στο crown κυριως, στον καθρευτη φεγγιζει αρκετα πλεον ολο το NW6. Οποτε αν παω να ελεγξω την πυκνοτητα μου θα ειναι χειροτερη απο την δικη σου, εστω και αν μπροστα ''δειχνω'' οκ.

Κατανοω τον λογο που πεφτεις ψυχολογικα, γιατι και εγω το περναω. Σκοπος μου δεν ειναι να την πω σε καποιον, αλλα να αρχισουμε να συζηταμε την πραγματικη διασταση του προβληματος.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
φίλε το 2010 ειχες διαθεση με ετσι κατασταση να βγαζεις και φωτογραφίες? εγω εχω τρια χρονια να βαλω φωτογραφια στο φεισμπουκ σκεψου το κολο μαλλι τι μας κανει.

Έβγαινα φωτογραφίες με την κοπέλα μου σε εκδρομές που πηγαίναμε,πολλές φόρες φορούσα καπελάκι.
Δεν είχα διάθεση ούτε για καφέ να πηγαίνω και πουθενά ακόμη και με την κοπέλα μου που με καταλαβενε.
Με αρκετά μαλλιά με γνώρισε τα έχασα στην πορεία.
Μέτα 8 χρονιά σχέσης πριν κάνω μεταμόσχευση χωρίσαμε χαχαχα..Δεν πρόλαβε να με δει με το καινούργιο μου μαλλί γαμώτο.
 

pantel

Active Member
Έβγαινα φωτογραφίες με την κοπέλα μου σε εκδρομές που πηγαίναμε,πολλές φόρες φορούσα καπελάκι.
Δεν είχα διάθεση ούτε για καφέ να πηγαίνω και πουθενά ακόμη και με την κοπέλα μου που με καταλαβενε.
Με αρκετά μαλλιά με γνώρισε τα έχασα στην πορεία.
Μέτα 8 χρονιά σχέσης πριν κάνω μεταμόσχευση χωρίσαμε χαχαχα..Δεν πρόλαβε να με δει με το καινούργιο μου μαλλί γαμώτο.
Φιλε μια απο τα ιδια. Σαν και βλεπω τον εαυτο μου. Το καλο με εμενα ακομη να με χωρισει.
 

pantel

Active Member
Βλεπω τον εαυτο μου πριν 5-6 χρονια εντελως διαφορετικο απ´ οτι σημερα. Ημουν χαρουμενος, ευθυμος, εκανα ευκολα φιλους. Ημουν η μασκοτ της παρεας. Τωρα ακριβως το αντιθετο καταφερα και εδιωξα τους φιλους μου απο κοντα μου, αυτοκαταστροφικος γενικοτερα. Πως γινετε αυτο το γαμημενο το μαλλι να σε κανει ενα σκουπιδι;
 
Μπλουζα