Αποφαση ξυρισμα - ψαξιμο για scalp micropigmentation

Reve

Active Member
Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά! Σε συνέχεια του προηγούμενου μου ποστ θα ήθελα να αναφέρω ότι τελικά το πήρα απόφαση και έπεσε ξύρισμα με το μηδέν στην κουρευτική. Εδώ και καιρό ήμουν με τοπικ κλπ αλλα έρχεται μια μέρα που αγανακτείς!

Θα ήθελα να μοιραστώ μία τραγική εμπειρία μου μαζί με όλα τα μέλη. 1 μέρα πριν πάρω την μεγάλη απόφαση είχα επισκεφτεί τον αδερφό μου ο οποίος έχει ένα 8 μηνών αγοράκι. Την ώρα λοιπόν που έπαιζα με το παιδάκι πήγε να με αγκαλιάσει και έβαλε το στόμα του στο κεφάλι όπου ήταν το τοπικ! Περιττό να πω ότι γέμισε στο στόμα μαυρίλες παρά την ΛΑΚ ζελέ κλπ. Και είπα τέλος!

Θα ζητήσω άλλη μία φορά την βοήθεια σας στην νέα μου απόφαση. Σκεφτόμουν καιρό το scalp micropigmentation διότι και μου αρέσει και με βολεύει το ξυρισμένο. Ψάχτηκα λίγο με κάποιες κλινικές στην Αγγλία αλλά μου ζητάν 3500 λίρες για όλο το κεφάλι. Δηλαδή σχεδόν 4000 ευρώ χωρίς μεταφορικά διαμονή κλπ δλδ πάνω από 4500 συνολικά. Αν είναι να δώσω 5000 πάω και για μεταμόσχευση.

Εδώ χρειάζομαι την βοήθεια - σοφία σας. Γνωρίζετε αξιόπιστες κλινικές - tatooατζίδικα στην Ελλάδα που αναλαμβάνουν το hairtatoo? Και μην αναφέρετε την D*I γιατί έχουν τις ίδιες φωτογραφίες με 3 χρόνια πριν!

Ευχαριστώ πολύ σε όλους! Ζητώ συγνώμη για την περιστασιακή παρουσία μου στο φόρουμ. Κάθε βοήθεια δεκτή!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member
Αν είναι να δώσεις 5000 και μετα απο χρόνια να ξαναδωσεις λεφτά για να εχεις στο κεφάλι μια ζωγραφιά αχτενιστη μείνε με το ξυρισμένο καλυτερα,έτσι θα αποφύγεις κ όλες τις επιβλαβείς ουσίες που θα είναι ριζωμένες στα κρανιακά σου κύτταρα,αν εχεις την οικονομικη ευχέρεια κ πλήρεις και τις προϋποθέσεις για μμ τι το σκέφτεσαι? Εγώ θα είχα διακτινιστει σε κάποια κλινική μμ
 

dimitris50423

Well-Known Member
θα ηθελα να δω και εγω ενα αποτελεσμα με hair tattoo. εχω δει εξω στο δρομο κανα 2 φορες κατι παρομοιο αλλα ηταν το λιγοτερο αθλιο. εκανε μπαμ οτι ειναι ζωγραφισμενο. αν εχει κανενας λινκ απο αποτελεσματα βαλτε κανενα να δουμε.
reve πολλα τα χρηματα νομιζω για tatoo το οποιο σε καποια χρονια θα ξεθωριασει και θα θελει ξανα πατημα. ;)
 

hairlosscursed

Well-Known Member
Συνάδελφοι :
ΒΛΑΚΕΙΕΣ !!!
Εχω δει αρκετά και κανει μπαμ απο μακριά το αφύσικο του πράγματος.
Συμβουλή :ξεχνά το.
Ή ξύρισε τα να ησυχάσεις ή κανε μμ (που δεν ξερω αν θα ησυχάσεις).
Τα υπόλοιπα ειναι κανιβαλισμοι
 

Reve

Active Member
Στο εξωτερικο που εχω δει βιντεο φαινεται πολυ ωραιο αλλα εδω δεν εχω δει κατι για να ξερω.. 5000 ειναι πολλα οπως και να χει.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Reve

Active Member
Nw 3-4 αλλα παω χαλαρα για 5αρι. Το πως φαινεται στον καθενα εχει να κανει με τις προσδοκιες του. Εμενα πολυ ωραιο μ φανηκε το παραδειγμα σου adriano. Ο περισσοτερος κοσμος δεν κοιταει κ παρατηρει το αλλον στα μαλλια οπως οι περισσοτεροι μας εδω. Αν δεν ειναι μπλε η καταμαυρο θεωρω οτι θα ειναι οκ.. τωρα για το αποτελεσμα πρεπει νομιζω να ειμαστε ρεαλιστες, οπως κ στην μμ. Δεν γινεσαι Γιοκαρινης οπως και να το δεις.
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Επειδή πριν κάποιο καιρό ψάχτηκα και εγώ για το συγκεκριμένο θα σου πω την προσωπική μου γνώμη.
Αν το κεφάλι είναι σχετικά άδειο, θα συμφωνήσω με τον @hairlosscursed ότι δεν αξίζει τον κόπο. Αν τώρα είσαι μέχρι nw3 και πας απλά να γεμίσεις κάποια κενά ανάμεσα στα μαμα μαλλιά και όχι να καλύψεις εντελώς άδειες περιοχές, πχ κατέβασμα hairline, συμπλήρωμα κροτάφων κλπ, αξίζει μόνο αν βρεις να κάνουν 3d smp. Ελλάδα δεν είδα κάτι αξιόλογο στην συγκεκριμένη μέθοδο.
Κλινικές που μου άρεσαν ήταν Αγγλία, Ισπανία και κλασσικά Ιταλία. Το πρόβλημα εκτός του οικονομικού ήταν πως μετά από λίγο διάστημα έπρεπε να πας να στο ξανατσεκάρουν - διορθώσουν. Επίσης καλό θα ήταν να έχεις την άνεση να δοκιμάσεις το μελάνι για μια εβδομάδα σε κάποιο σημείο του σώματος ώστε να είσαι σίγουρος ότι σου ταιριάζει απόλυτα.
Οπότε αν βάλουμε και την όλη διαμονή και το σύντομο ρεκτιφιε το κόστος είναι υπέρογκο για κάτι που δεν θα είναι μόνιμο.
Επίσης υπήρχαν αρκετές αναφορές, ανεπιβεβαίωτες βέβαια για καρκίνους κλπ από κάποια μέλη. Δεν έδωσα μεγάλη βάση γιατί ήταν απλές συζητήσεις, αλλά κάποιο μέλος θυμάμαι ότι διαγνώστηκε 3 μήνες μετά το smp. (υπερβολή ίσως, αλλά....) Αν το αποφάσιζα πάντως να το κάνω, θα σιγουρευόμουν για τα μελάνια κλπ πριν, καθώς και για το κατά πόσο μπορεί στην πορεία να μου επηρεάσει τα ήδη υπάρχοντα μαλλιά. (π.χ τοξικότητα)
Σε γενικές γραμμές, αν το κόστος ήταν φυσιολογικό και μόνο από Ελλάδα για τους παραπάνω λόγους, υπό προϋποθέσεις θεωρώ πως για κάποιον που έχει σταθεροποιηθεί και του πάει το ξυρισμένο look, είναι μια καλή πατέντα για να τονώσει την αυτοπεποίθηση, αλλά για άλλη μια φορά, η Χώρα μας είναι πίσω και σε αυτό και απ ότι βλέπω, θα παραμείνει.
 

xk

Active Member
Για μενα μην ασχοληθεις φιλε ειναι πολλα τα λεφτα για κατι που θα βαρεθεις.Οπως βαρεθηκες το τοπικ ετσι θα βαρεθεις και την σχεδον καθημερινη ξουρα που απαιτειται για να φαινεται οκ το κεφαλι.

Αν θες την αποψη μου πες στον εαυτο σου οτι κουραστηκες και αστο να παει στο καλο.Αυτο σημαινει οτι παιρνεις την κουρευτικη κανεις ενα κοντο περιποιημενο κουρεματακι μια φορα το μηνα/διμηνο με οποια σκαλα προτιμας(για μενα απο 3 μεχρι 9) και απλα ριχνεις κρυφες ματιες μηπως βρεθει καποια θεραπεια.
 

hairlosscursed

Well-Known Member
Adriano άσε τα σχόλια περί μηδενισμού και απάντησε :ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΔΕΙ;;;
ΕΓΩ ΤΟ ΕΧΩ ΔΕΙ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΠΟΨΗ.
ΕΣΥ;
Εγω τουλαχιστον ειμαι μηδενιστής έχοντας δοκιμάσει τα παντα...
ΕΣΥ ΠΕΣ ΜΑΣ ΤΙ ΕΧΕΙΣ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΕΠΙ ΤΟΥ ΠΡΑΚΤΕΟΥ ΧΩΡΙΣ ΘΕΩΡΙΕΣ ΚΑΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΑΠΟ ΞΕΝΑ ΚΕΦΑΛΙΑ.
Στην τελική ο φιλος μας ζήτησε την γνώμη μας για το tatoo και οχι την ατομική σου αποψη για ενα μέλος του Φορουμ που τυγχάνει να ειμαι εγω ή οποιοσδηποτε άλλος.
Σημειωτέων πως εγω δεν εχω ποτε επιτεθεί σε μέλος,ουτε τσάμπα μαγκιά πουλάω.
ΥΓ: απο κατι τυπάκια σαν εσενα φθίνει το Φορουμ.δηλαδη τυπακια που αντί απλα να παραθέσουν την γνώμη τους στο θεμα αρχίζουν τις ατομικές συμπλεγματικές επιθέσεις χωρις λογο με αποτέλεσμα να αποφεύγει ο κοσμος να σπαταλάει τον χρονο του σε ανούσιες χωρις ουσία κουβέντες
 
Τελευταία επεξεργασία:

takishair

New Member
Ειχα διαβασει στο φορουμ αναλογο θρεντ ότι αναμενεται εντος του ετους φαρμακο που θα δινει οριστικη λυση στο πρόβλημα της α/α. Επισης αναμενεται από αντιστοιχη εταιρια αξιοπιστη στην παγκοσμια αγορα, λυση με θα προερχεται με κλωνοποιηση τριχοθυλακιων το 2020. Τελικα ισχυουν οσα γραψατε ή φαγαμε σανο παλι?

Συμφωνω με οσα εχουν αναφερθει για το tattoo στο σκαλπ, συν τις βλαβες που μπορουν να επελθουν στο δερμα από την ολη διαδικασια.
 

makakas

Member
Εγώ αυτό που κατάλαβα με το τατουάζ,επειδή με ενδιαφέρει σε περίπτωση που δεν δω ικανοποιητικά αποτελέσματα με το regaine,είναι πως αν το κάνεις στο πιο ξυρισμένο και καλά μέγεθος είναι απολύτως ρεαλιστικό και δεν καταλαβαίνετε καθόλου,σαν να έχεις ξυρίσει το κεφάλι σου με την πιο λεπτή σχάρα και το θετικό είναι πως μπορείς να επιλέξεις εσύ από ποιο σημείο του κούτελου και των κροτάφων θέλεις να ξεκινήσεις,κάτι που δεν γίνεται με την εμφύτευση,ας είμαστε ειλικρινής όσο καλή και να είναι η δότρια περιοχή πάλι ψηλόκαράφλας θα φαίνεσαι.Τώρα αν είσαι τενεκές και πας και το κάνεις στο ποιο χοντρό μέγεθος εννοείται πως θα φαίνεται σαν ζωγραφιά.Εγώ σκέφτομαι για his hair clinic νομίζω πως είναι οι καλύτεροι και αυτοί που ανακαλύψαν και την πατέντα,η τιμή πραγματικά είναι μεγάλη αλλά αν είναι να κάνεις εμφύτευση και να φαίνεσαι πάλι καράφλας τι το θέλεις?Λες και αν κάνει ο άλλος εμφύτευση δεν τον καταλαβαίνεις,άσε που λες,καλά αυτός έκανε εμφύτευση και πάλι καράφλας είναι.Πάντως ομολογώ πως ξενέρωσα όταν έμαθα πως ξεβάφει νόμιζα πως μένει για πάντα,δηλαδή τη φάση θα πρέπει κάθε τρία χρόνια να σκας πέντε χιλιάρικα?έλεος.Δείτε πώς ήταν και πως έγινε το παλικάρι,θα το καταλαβαίνατε αν τον βλέπατε από κοντά?τώρα αν πας και το κάνεις στη ψωροκώσταινα είσαι άξιος της μοίρας σου.
 

Reve

Active Member
Ευχαριστω για το ενδιαφερον κ απαντησεις σας παιδια. Ειχα στειλει εμαιλ στην his clinic κ μου απαντησαν οτι μετα απο 3 εως 5 χρονια θελει ξαναπατημα το οποιο αν θυμαμαι καλα κοστιζει 500-600 λιρες. Βεβαια αν βαλεις διαμονη κ εισητηρια θες 1.200-1.300 χαλαρα. Αρα τον χρονο πρεπει να αποταμιευεις μονπ γιναυτο 400 ευρω. Αν σκεφτεις οτι κοβεις εξοδα απ τα τοπικ μινοξιδιλες σαμπουαν ισως κ να βγαινουν αλλα κ παλι τα 4000-5000 αρχικα ειναι πολλα για μενα.

Τωρα στον φιλο xk ετσι κ αλλιως κ ετσι οπως τα χω ανα 2μερες τα παιρνω με την μηχανη αλλιως γινομαι για κλαμματα.

Gomi τα περι καρκινων δεν τα πιστευω. Ολα σημερα αν το σκεφτεις μπορει να προκαλεσουν καρκινο.

Τακη τα περι μονιμης θεραπειας μου ακουγονται τελειως γελοια πλεον. Πριν 5 χρονια οταν πρωτογραφτηκα στο φορουμ παλι τα ιδια λεγαμε. Θα βγει θεραπεια κ καλα. Παπας μεγαλος.

Hairlosscured καταρχην ρε φιλε μ αρεσει απιστευτα το nickname σου (δεν ειρωνευομαι μην παρεξηηξθω κολας). Μπορεις να μας πεις περισσοτερα για το πως φαινεται απο κοντα?ειναι φιλοι σου?γνωστοι?φαινεται μπλε μαυρο?ξερεις που το εκανα κ ποσο τους κοστισε?ειχαν ξυρισμενο κεφαλι η ειχαν κ μαμα μαλλια?

Σας ευχαριστω πολυ ολους
 
Μπλουζα