Αποφαση για μμ

felaini

Active Member
Καλησπερα..εχω ζεσταθει τερμα για μμ..ειμαι 40 οτι θεραπεια εκανα την εκανα οποτε εχω μπει στο τρυπακι της μμ..εχοντας διαβασει σχεδον τα παντα σ αυτο το ομολογουμενως φοβερο σαιτ εβγαλα ορισμενα συμπερασματα..μια καλη μμ εξαρταται κυριως απ την εμπειρια του πλαστικου ιατρου την κ την τεχνογνωσια μια κλινικης μαλλιων..τελος παντων για να μην κουραζω ποσταρω φωτο και θελω αποψεις..με γνωστη κλινικη της κυπρου με ομολουγωμενος παρα πολυ καλα αποτελεσματα μου ειπαν για περιπου 3000gr σε ζωνη α κ β..κ μετα απο ενα ευλογο χρονικο διαστημα υπαρχει δυνατοτητα κ για crown.. σε μια κλινικη εδω αθηνα γνωστη κ αυτη μου μιλησαν για αριθμο τριχων(δεν μου ειπαν νουμερο)τριχες κ μεγα συνεδρια κ ετσι.. πολυ καλες εντυπωσεις κ απ τις δυο κλινικες! Κλεινω προς την πρωτη..
 

Συνημμένα

  • IMG_2195.JPG
    IMG_2195.JPG
    2.3 MB · Προβολές: 155
  • IMG_2171.JPG
    IMG_2171.JPG
    1.2 MB · Προβολές: 138
  • IMG_2027.JPG
    IMG_2027.JPG
    1.8 MB · Προβολές: 146

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Καλημερα καλως ηρθες! Με θυμηζεις το κεφαλι μου και την αραιωση που ειχα ακομη και στο crown.
Eαν πας κυπρο σιγουρα θα σε βαλουν εως 3500 grafts. hairline, α'β΄ ζωνη οπως εκανα και σε μενα.
Βλεπω να εχεις λιγο περισσοτερα μαλακια μπροστα αλλα ισως να παραπλανουμε.
Εφοσον πας καλα θα εχεις ενα πολυ καλο αποτελεσμα. Εισαι σε καλη Ηλικια.Προχωρα. Εγω τωρα ειμαι 38 και εκανα στα 33 μισο.
Παρε γνωμες,διαβασε τα νηματα καλα,μιλα με κλινικες και αποφασισε.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Φιλε θελεις αρκετα μοσχευματα για ολο το κεφαλι. Βλεπω με το χτενισμα το καμουφλαρεις οπως κανουμε ολοι οσοι εχουμε προβλημα με τα μαλλια.
Εχεις κανει ξανα μεταμοσχευση;
Για ενα καλο αποτελεσμα σε ολο το κεφαλι πιστευω οτι θες 4500 μοσχευματα που βγαζουν περιπου διπλασιες τριχες.
Τι χρηματα εχεις σκοπο να ξοδεψεις για το μαλλι; για να σου πουμε γνωμες.
 

felaini

Active Member
Νομιζω καπου στα 6000 μπορω να ξοδεψω.. σημερα χαθηκα στη μεταφραση κυριολεκτικα διαβαζοντας για μεταμοσχευσεις..εβγαλα ορισμενα συμπερασματα: γιατι ο ενας την λεει στον αλλον για διαφορα θρεντ;; ολοι σχεδον το ιδιο θεμα δεν εχουμε για τα μαλλια μας;; το που θα κανει ο καθενας μμ ειναι αποκλειστικα δικο του θεμα.. βλεπω πως οποιος ποσταρει αποτελεσματα παιζει με το ρισκο της ψυχολογιας διοτι κρινεται το αποτελεσμα του το οποιο οντως μπορει να μην τον κολακαιυει αλλα γαμιεται η ψυχολογια του μ αυτα που γραφονται..ειναι ενα σαιτ το οποιο βοηθαει κ το πιστευω..εμαθα πολλα για κλινικες ιατρους κτλ..αλλα ονλιγο ασικο ως προς τος κριτικες μετα...κ επισης η μμ ειναι μεγαλο ρισκο διοτι κανεις δεν σου εγγυατε κολακευτικο αυνολικο αποτελεσμα.. τες πα ειδα απο φωτο πολυ καλα αποτελεσματα κ μη καλα αποτελεσματα κ κιγο προβληματιστικα διοτι μαζευουμε αυτα τα λεφτα με κοπο κ σε κανεναν δεν περισσευουν...
 

felaini

Active Member
Τωρα για μενα νομιζω πως επειδη εχω ισια τριχα δεν ξερω πως θα δειχνει το μαλλι αν μπουν μοσχευματα..νομιζω απ οτι καταλαβα διαβαζωντας πως την καλη φυσικη μεταμοσχευςη την ευνοει αν σγουραινει λιγο το μαλλι..κ δεν ξερω τελικα αν τα 3000γκρ φτανουν για καλο αποτελεσμα α κ β ζωνη.. να σημειωθει πως ειχα θεμα με θυρωηδει κ αρτηριακης πιεσης κ απο τοτε που παιρνω χαπι η τριχοπτωση ως θαυματος σταματησε!
 

athenian

Well-Known Member
Γιαυτο ολοι ψαχνομαστε και κοιταμε να παμε σε οσο καλυτερη κλινικη μπορουμε,συμφωνα με το μπατζετ μας παντα.Παντως για σενα 3000 μοσχευματα θεωρω πως ειναι λιγα,χωρις να σημαινει οτι αν τα βαλεις δεν θα δεις αισθητη διαφορα στην εικονα σου.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Για να καλυψεις και να διορθωσεις ολη την αραιωση κρινοντας απο αλλα περιστατικα που εχουμε δει πιστευω οτι θελεις 4500 μοσχευματα.
Με 6000ευρω για να ξερεις που παιζεις στη h*c κυπρο βαζεις 2400 μοσχευματα κοστος graft 2,50ε.
Στην Ελλαδα θα χρειαστεις γυρω στα 5000-5500 ευρω για να βαλεις 4500 μοσχευματα. Εδω πας η στην advanc*d hair clin*c, η στη d*i. Δες αποτελεσματα στο φορουμ και βλεπεις πως θα προχωρησεις.
Για το θεμα της καλης μμ που λες πρεπει να πιασεις καλη φυτρωση να εχει φυσικοτητα η hairline και να μην επηρεαστουν τα υπολοιπα μαλλια σου. Τα τελευταια χρονια ευτυχως βλεπουμε ολο και καλυτερα αποτελεσματα. Καλη επιτυχια σε οτι αποφασισεις
 

felaini

Active Member
Για να καλυψεις και να διορθωσεις ολη την αραιωση κρινοντας απο αλλα περιστατικα που εχουμε δει πιστευω οτι θελεις 4500 μοσχευματα.
Με 6000ευρω για να ξερεις που παιζεις στη h*c κυπρο βαζεις 2400 μοσχευματα κοστος graft 2,50ε.
Στην Ελλαδα θα χρειαστεις γυρω στα 5000-5500 ευρω για να βαλεις 4500 μοσχευματα. Εδω πας η στην advanc*d hair clin*c, η στη d*i. Δες αποτελεσματα στο φορουμ και βλεπεις πως θα προχωρησεις.
Για το θεμα της καλης μμ που λες πρεπει να πιασεις καλη φυτρωση να εχει φυσικοτητα η hairline και να μην επηρεαστουν τα υπολοιπα μαλλια σου. Τα τελευταια χρονια ευτυχως βλεπουμε ολο και καλυτερα αποτελεσματα. Καλη επιτυχια σε οτι αποφασισεις
Δημητρη ειδα την δικη αου περιπτωση κ ομολογουμενος εντυπωσιαστικα!! Θα επισκεφθω κ την συγκεκριμενη κλινικη που ειναι κ αθηνα... ξερεις εαν μπορει να βαλει 4500gr για ολο το κεφαλι? Εαν ισχυουν οι τιμες που διαβαζω στις κλινικες ειναι η μερα με την νυχτα!!!! Εαν σε ελληνικη καλη κλινικη θελεις γυρω στα 5500€ για 4500gr.. κ στο εξωτερικο η μαλλον στην κυπρο θες για τα ιδια grafts 10000€ ε ειναι φαρμακειο! Εγω ειδα τελεια δουλεια ς εσενα!
 

dimitris50423

Well-Known Member
εχουν βαλει κοντα σε αυτα τα μοσχευματα 4000-4500 και σε παιδια που εκαναν παρουσιαση εδω.
η δικη σου περιπτωση με 2000 και 3000 δεν διορθωνεται επαρκως. πρεπει να βαλεις το λιγοτερο 4000 για την αραιωση που μπορω να δω. αυτο σημαινει το λιγοτερο 2 συνεδριες σε οποια κλινικη και να κανεις.
κανε τις επισκεψεις σου σε κλινικες να εχεις εικονα τι μπορουν να σου προσφερουν και σε τι τιμη. ;)
 

koumparos

Well-Known Member
Συμφωνω με το δημητρη σε γενικες γραμμες.Εκει που δε συμφωνω ειναι να βαλεις με την μια 4000-4500 μοσχ.Θα κανεις μια βαρβατη α,β ζωνη 3000 μοσχ και μετα θα κανεις αλλη μια κραουν 1000-1500 και καθαρισες.Εχεις και μαλια μπροστα θα εχεις πολυ δυνατη hairline.Βεβαια το ενδεχομενο shocklos ειναι ενα ζητημα στα μαμα μαλια αλλα εαν σε καιει δεν μπορεις να μην ρισκαρεις.Ζυγισε το καλα μελετησε και αποφασισε.Φανταζομαι θεραπεια κανεις.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Koumparos νομιζω οτι αν βαλει μια φυσιολογικη πυκνοτητα παντου παει πιο safe για υψηλη φυτρωση και ισως αποφυγει και το shockloss.
Για δυνατες πυκνοτητες θα συμφωνουσα για ατομα που εχουν περιορισμενη αραιωση οχι μεγαλη και μπορουν να πιασουν το απολυτο. Εδω ο φιλος αν βαλει τα μοσχευματα που λεμε οχι με επιθετικη πυκνοτητα που ετσι κι αλλιως Ελλαδα δεν θα γινοταν και πιασει υψηλη φυτρωση θα γινει αλλος ανθρωπος. Κατι σαν τον laroiso ο οποιος δεν επιασε τοπ πυκνοτητα αλλα ειχε φυτρωση παντου και πετυχε καλυψη. Φυσικα ειναι και αυτο που λες μια στρατηγικη. Αναλογως τι θελει να πετυχει καποιος και ποσο θελει να το κυνηγησει με τις μμ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

koumparos

Well-Known Member
Ναι ειναι και αυτο που λες μια στρατηγικη απλα εγω θα προτιμουσα πρωτα να φτιαξω το μπροστινο μισο οσο ποιο πυκνο γινεται και μετα θα ασχολιομουν με το κραουν το οποιο ειναι πολυ απαιτητικο και κακα τα ψεμματα σε μεγαλες αραιωσεις η επαναφορα ειναι πολυ δυσκολη και θελει μεγαλο αριθμο μοσχευματων.
 

felaini

Active Member
Δημητρη κ κουμπαρε στην ελληνικη εταιρια μιλανε για μια μμ σ ολο το κεφαλι οσα χρειαστουν ενω στην κυπριακη μιλανε για α κ β ζωνη 3000gr οριακα μου ειπαν με δυνατοτητα ομως κ αλλης ληψης μοσχευματων αργοτερα για μια δευτερη μμ... η στρατηγικη της κυπριακης μ αρεσε πολυ αλλα πολλα λεφτα ρε παιδια.. θεραπεια κανω φρεζιντεμ χεαρ φορς κ κατι λοσιον ομως οπως ανεφερα ανακαλυψα αργα πως ειχα αυξημενη κατα πολη την tsh κ αρτηριακη πιεση... οποτε πριν ενα χρονο που ξεκινησα χαπι θυροξινη κ πιεσης δεν πεφτει τριχα! Με το χαπι πιεσης δε ενισχυθηκε παρα πολυ το κυκλοφορικο οποτε η τριχα εγινε υγιης μαυρη κ μεγαλονει το μαλι αρκετα πιο γρηγορα απ οτι πριν... θεωρω πολυς κοσμος να παει να κοιταζει την πιεση του κ τον θυρωιδη αδενα διοτι τυχον θεματα δημιουργουν προβλημα στην τριχα.. ξεκαθαρα! οι γιατροι μου ειπαν πως επαιξε ρολο που τα χασες κ κληρονομικοτητα να ειχες δεν θα χες χασει τοσα!
 

piros75

Well-Known Member
Κατ΄ αρχάς να την κάνεις. Για μένα τα 3000 που σου είπαν αφήνοντας την κορυφή απ' έξω νομίζω ότι θα σου δώσουν ένα καλό αποτέλεσμα και σε δεύτερη φάση που θα προχωρήσεις για την κορυφή (για μένα εκεί θες τουλάχιστον 1500 μοσχ) βλέπεις αν θα πυκνώσεις και λίγο μπροστά.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Κάτι φαίνεται να έγινε άλλα οι φώτο ίσως είναι λίγο πιο σκοτεινές και σε διαφορετική γωνιά.
Ας περιμένουμε το 6μηνο να μιλήσουμε με πιο ασφαλή συμπεράσματα.
 
Μπλουζα