Αναζητωντας λυση αν υπαρχει

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Πηρες το κλασικο φαρμακο roaccutane.
Πριν δοκιμασεις οτιδηποτε δοκιμασε συμπληρωμα βιοτινης που πολεμαει τις παρενεργειες του συγκεκριμενου φαρμακου αν δεν δεις προκοπη τοτε εχεις την κλασικη ΑΑ
 

naruto

Well-Known Member
Μπορεις να βαλεις και τοπικ σε κοντα μαλλια.Το προβλημα πιο ειναι δε καταλαβαινω...?

Τωρα για τα αλλα που λες διαφωνω οριζοντιως κ καθετως.Το σημαντικοτερο για μενα ειναι να αρεσεις και να τα εχεις καλα με τον εαυτο σου.Χεστηκαμε τι θα πουν οι αλλοι.
Εγω και ο τελευταιος ανθρωπος του κοσμου να ημουν παλι θα μου διελυε την ψυχολογια η τριχοπτωση.
 
Τελευταία επεξεργασία:

mistakemaker

New Member
Ακριβως φιλε μου το roaccutane ειχα παρει.Πανε βεβαια 8 χρονια απο τοτε που το πηρα.Το ΑΑ τι ειναι?Συγγνωμη ειμαι λιγο νουμπ.

Naruto φιλε μου θα ηθελα να εξωτερικευσω το πως νιωθω,οπως και προσπαθησα στο ποστ μου αλλα ειναι πολυ δυσκολο.
Οσο για το τοπικ,φανταζομαι δεν επιτρεπεται στο στρατο και δεν μπορω να αφησω κανεναν να με υποτιμησει.Ψαχνω λυσεις...Σας παρακαλω βοηθηστε με....
 

koumparos

Well-Known Member
Ποσο σε καταλαβαινω φιλτατε naruto σε αυτο που λες στην τελευταια προταση!!!!!!
Τυχεροι αυτοι που δεν ασχολουνται και δεν τους καθηλωνει το προβλημα στη ζωη τους.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Πηρες το κλασικο φαρμακο roaccutane.
Πριν δοκιμασεις οτιδηποτε δοκιμασε συμπληρωμα βιοτινης που πολεμαει τις παρενεργειες του συγκεκριμενου φαρμακου αν δεν δεις προκοπη τοτε εχεις την κλασικη ΑΑ

kapa και εγω το ειχα παρει αυτο το φαρμακο για ακμη πριν καμια 15ετια. αν προκαλεσει τριχοπτωση λογικα δεν ειναι αναστρεψιμη? μπορει να ειναι μονιμη? επισης προκαλουσε ξηροδερμια και ξηροτητα στα χειλη. τη δουλεια του την εκανε παντως με καθαρισε απο την ακμη.

mistakemaker καταρχην οταν θα μπεις φανταρος θα ειναι ολοι κουρεμενοι δεν θα εισαι ο μονος. και στο πολυ κοντο μαλλι η αραιωση δεν φαινεται καν.
επισης στο στρατο κανεις δεν ασχολειται με τα μαλλια των αλλων. στην αρχη στο κεντρο θα γινετε μια παρεα και θα ασχολειστε με αλλα πραγματα. καμια σχεση με το μαλλι.
υπαρχει διαφορετικο stress οταν μπαινεις στο στρατο.. και εγω οταν ηταν να μπω τοτε ειχα καλο ανοιγμα μονο κροταφους και σκεφτομουν οτι αν τα κουρεψω δεν θα εχω καλυψη.
με το που μπηκα στρατο σταματησα να σκεφτομαι για το μαλλι.
κοιτα να περασεις οσο γινεται καλα μετα αρχιζουν τα δυσκολα.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Ακριβως φιλε μου το roaccutane ειχα παρει.Πανε βεβαια 8 χρονια απο τοτε που το πηρα.Το ΑΑ τι ειναι?Συγγνωμη ειμαι λιγο νουμπ.

Naruto φιλε μου θα ηθελα να εξωτερικευσω το πως νιωθω,οπως και προσπαθησα στο ποστ μου αλλα ειναι πολυ δυσκολο.
Οσο για το τοπικ,φανταζομαι δεν επιτρεπεται στο στρατο και δεν μπορω να αφησω κανεναν να με υποτιμησει.Ψαχνω λυσεις...Σας παρακαλω βοηθηστε με....
kapa και εγω το ειχα παρει αυτο το φαρμακο για ακμη πριν καμια 15ετια. αν προκαλεσει τριχοπτωση λογικα δεν ειναι αναστρεψιμη? μπορει να ειναι μονιμη? επισης προκαλουσε ξηροδερμια και ξηροτητα στα χειλη. τη δουλεια του την εκανε παντως με καθαρισε απο την ακμη.

mistakemaker καταρχην οταν θα μπεις φανταρος θα ειναι ολοι κουρεμενοι δεν θα εισαι ο μονος. και στο πολυ κοντο μαλλι η αραιωση δεν φαινεται καν.
επισης στο στρατο κανεις δεν ασχολειται με τα μαλλια των αλλων. στην αρχη στο κεντρο θα γινετε μια παρεα και θα ασχολειστε με αλλα πραγματα. καμια σχεση με το μαλλι.
υπαρχει διαφορετικο stress οταν μπαινεις στο στρατο.. και εγω οταν ηταν να μπω τοτε ειχα καλο ανοιγμα μονο κροταφους και σκεφτομουν οτι αν τα κουρεψω δεν θα εχω καλυψη.
με το που μπηκα στρατο σταματησα να σκεφτομαι για το μαλλι.
κοιτα να περασεις οσο γινεται καλα μετα αρχιζουν τα δυσκολα.
κοιταξτε....το roaccutane ξεραινει τον θυλακα ατροφει στους σμηγματογονους αδενες με αποτελεσμα αραιωση.
δηλαδη μπορει απο μονο του να προκαλεσει αραιωση η μπορει απλα να επηταχυνει την διαδηκασια.
οποτε το μονο που εχετε να κανεται για να αντιστρεψετε την αραιωση ειναι βιοτινη
επειδη εχω πολλα χρονια που το εψαχνα με το συγγεκριμενο συμπληρωμα δεν θυμαμαι δοσολογιες
οποτε πληκτρολογιστε accutane hairloss biotin και θα βρειτε περιπτωσεις ατομων που ηταν χρηστες του φαρμακου και ειδανε προκοπη μονο με βιοτινη.
αξιζει μια δοκιμη πριν στραφουμε σε τοπικα
 

johnysblue

Active Member
Kapa δηλαδη λες οτι μπορει να προκαλεσει α/α?επειδη κ γω το παιρνα το φαρμακο πριν 8 χρονια κ οταν το σταματησα το μαλλι μου ηταν ακομα τουμπανο
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Kapa δηλαδη λες οτι μπορει να προκαλεσει α/α?επειδη κ γω το παιρνα το φαρμακο πριν 8 χρονια κ οταν το σταματησα το μαλλι μου ηταν ακομα τουμπανο
ναι αυτο το φαρμα κο μπορει να προκαλεσει αραιωση,η να επηταχυνει την αραιωση
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Παντως το μαλλι μου ειναι τερμα λαδερο απο τοτε που σταματησα το roaccutane
εγω προσφατα εκανα αφαιρεση λιπωματος,λιπωμα = φραξη σμηγαμτος,το ποσο σχετιζεται αυτο με την λαδιλα θα το δουμε τα επομενα χρονια,βαζω στοιχηματακι οτι εχουν αμεση σχεση.
ολη μου την ζωη ειχα πολυ λιπαρο δερμα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

naruto

Well-Known Member
εγω προσφατα εκανα αφαιρεση λιπωματος,λιπωμα = φραξη σμηγαμτος,το ποσο σχετιζεται αυτο με την λαδιλα θα το δουμε τα επομενα χρονια,βαζω στοιχηματακι οτι εχουν αμεση σχεση.
ολη μου την ζωη ειχα πολυ λιπαρο δερμα
Παντως η λαδιλα στο μαλλι κ γενικα στο προσωπο κατι πρεπει να σημαινει.
Πιτσιρικας εφηβος δεν ειχα καθολου λαδερο μαλλι-προσωπο.Λουζομουν 1-2 φορες την εβδομαδα κ ημουν κομπλε
Με την ενηλικιωση 18-20 που αρχισαν να κλωτσανε οι ορμονες κ να ξεκιναει η ΑΑ τοτε ξεκινισε το λιπαρο μαλλι-δερμα.Πλεον 24 ωρες μετα το λουσιμο ειμαι λες κ εχω βουτηξει με το κεφαλι σε γρασσο.Δεν υπαρχει αυτη η λαδιλα.Κ εχω δοκιμασει κ καμμια δεκαρια σαμπουαν χωρις αποτελεσμα
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Παντως η λαδιλα στο μαλλι κ γενικα στο προσωπο κατι πρεπει να σημαινει.
Πιτσιρικας εφηβος δεν ειχα καθολου λαδερο μαλλι-προσωπο.Λουζομουν 1-2 φορες την εβδομαδα κ ημουν κομπλε
Με την ενηλικιωση 18-20 που αρχισαν να κλωτσανε οι ορμονες κ να ξεκιναει η ΑΑ τοτε ξεκινισε το λιπαρο μαλλι-δερμα.Πλεον 24 ωρες μετα το λουσιμο ειμαι λες κ εχω βουτηξει με το κεφαλι σε γρασσο.Δεν υπαρχει αυτη η λαδιλα.Κ εχω δοκιμασει κ καμμια δεκαρια σαμπουαν χωρις αποτελεσμα
αυτο το θεμα το ψιλο αντιμετωπισα με head and shoulders,διωχνει το σμηγμα σε καποιον βαθμο,εχω χρονια τωρα που δεν το σκεφτομαι καν για αλαγη σαμπου
 

naruto

Well-Known Member
αυτο το θεμα το ψιλο αντιμετωπισα με head and shoulders,διωχνει το σμηγμα σε καποιον βαθμο,εχω χρονια τωρα που δεν το σκεφτομαι καν για αλαγη σαμπου
Το χω δει το θεμα με το head n shoulders
το δοκιμασα αλλα δεν ειδα καποια διαφορα στη λαδιλα.
Ενας δερματολογος μου προτεινε ενα φαρμακευτικο σαμπουαν για το σμηγμα κ οντως δουλεψε σε πολυ μεγαλο βαθμο,σχεδον εξαφανιστηκε το σμηγμα.
Η λαδιλα παλι οχι.Τι να σου κανει κ το σαμπουαν ομως οταν ακομα κ στο προσωπο βγαζεις λαδι.Οσο καλα κ να καθαρισει το σαμπουαν σε 10-15 ωρες παραγει το δερμα λαδι κ μου ξαναλαδωνει τα μαλλια.
Τραγικη φαση να λουζεσε το πρωι κ να πηγαινεις για δουλεια με καστανα μαλλια και το βραδυ πριν πεσεις για υπνο τα μαλλια να χουν γινει καταμαυρα απο τη λαδιλα:p
 

johnysblue

Active Member
εγω προσφατα εκανα αφαιρεση λιπωματος,λιπωμα = φραξη σμηγαμτος,το ποσο σχετιζεται αυτο με την λαδιλα θα το δουμε τα επομενα χρονια,βαζω στοιχηματακι οτι εχουν αμεση σχεση.
ολη μου την ζωη ειχα πολυ λιπαρο δερμα

Φιλε, το πιστευω αυτο που λες.κ γω λουζομαι καμια 6αρια χρονια με head&shoulders.ειχα δοκιμασει σχεδον ολα τα σαμπουαν αλλα αυτο κανει θαυματα.εχω σδ απτο 2011 κ θυμαμαι ειχα βγαλει κατι κιτρινα κομματια στη hairline κ με το που ξεκινησα head&shoulders εχω ξεχασει πως ειναι πλεον :p
Kapa καμια διαφορα μεχρι τωρα ειδες στη τριχοπτωση με την αφαιρεση λιπωματος?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Φιλε, το πιστευω αυτο που λες.κ γω λουζομαι καμια 6αρια χρονια με head&shoulders.ειχα δοκιμασει σχεδον ολα τα σαμπουαν αλλα αυτο κανει θαυματα.εχω σδ απτο 2011 κ θυμαμαι ειχα βγαλει κατι κιτρινα κομματια στη hairline κ με το που ξεκινησα head&shoulders εχω ξεχασει πως ειναι πλεον :p
Kapa καμια διαφορα μεχρι τωρα ειδες στη τριχοπτωση με την αφαιρεση λιπωματος?
σε καπιους κανει θαυματα,και σε εμενα δουλεψε πολυ καλα.ειναι σημαντικο το οτι κανω καθε μερα μπανιο με αυτο που βοηθαει ακομα ποιο πολυ
αν ηθελα ας εκανα και αλλιως να σταζει λαδια το κεφαλι:p
ειναι πολυ προσφατη η επεμβαση,προχθες εβγαλα τα ραμματα,το λιπωμα αυτο το ειχα τουλαχιστον 4 χρονια που το θυμαμαι,και ενω φαινοταν ενα μικρο σπυρακι εξωτερικα,τελικα ηταν 4cm
 

johnysblue

Active Member
σε καπιους κανει θαυματα,και σε εμενα δουλεψε πολυ καλα.ειναι σημαντικο το οτι κανω καθε μερα μπανιο με αυτο που βοηθαει ακομα ποιο πολυ
αν ηθελα ας εκανα και αλλιως να σταζει λαδια το κεφαλι:p
ειναι πολυ προσφατη η επεμβαση,προχθες εβγαλα τα ραμματα,το λιπωμα αυτο το ειχα τουλαχιστον 4 χρονια που το θυμαμαι,και ενω φαινοταν ενα μικρο σπυρακι εξωτερικα,τελικα ηταν 4cm

Ωραιος kapa..παντως φενεται καλη φαση αυτο με την αφαιρεση λιπωματος
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Ωραιος kapa..παντως φενεται καλη φαση αυτο με την αφαιρεση λιπωματος
καλα ηταν:D θα το ξανα εκανα...
εχω κανει αμυγδαλες.γναθοχειρουργειο,ομφαλοκηλη,πολλα σκισιματακια με ραμματα οταν ημουν μικρος
πλεον με ποιανει νυστα στα χειρουργεια:rolleyes:
 

johnysblue

Active Member
@kapa κατι ακυρο εσενα οι φαβοριτες σου μεγαλωνουν κανονικα,κ γενικα τα πλα'ι'να μπροστα απτα αφτια?σε μενα εχουν ψιλοαραιωσει κ αμα τα αφησω να μακρυνουν καιρο ισα ισα που μακραινουν κ σγουρενουν κιολας λιγο..ξερεις τι παιζει
 
Μπλουζα