Αλλαγη regain με kirkland ή κατι αλλο;

P70

Active Member
Καλημερα στο φορουμ! Θελω ανα 6μηνο να κανω τραμπα στην μινοξιδιλη που χρησιμοποιω και εχω απορια αν η καλυτερη επιλογη ειναι kirkland ή υπαρχει κατι καλυτερο; (παντα η τιμη παιζει ρολο βεβαια,μην ειναι και ακριβοτερη απο το regain). Ευχαριστω!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

andy.k

Active member
Εγω φιλε αυτη βαζω, εδω κ 2 χρονια, την εβαζα κ πριν τη μμ. Ειχα γρηγορη φυτρωση μετα τη μμ, το οποιο σημαινεο οτι οντως η δραστικη ουσια ειναι αυτη που πρεπει. Επισης η kirkland εχει κ foam(δε το εχω προτιμησει ακομα) που βγαινει σε κοστος οσο κ η losion regain(δλδ πολυ φθηνοτερο απο τον αντιστοιχο αφρο regain). Νομιζω κανει αξιοπρεπεστατα τη δουλεια του το σκευασμα.Κοστος για Ετησια προμηθεια 12 μπουκαλακια των 60ml(που φυσικα αφορα 2 εφαρμογες την ημερα-πρωι/βραδυ) απο Αγγλια με μεταφορικα 72€...δλδ 6,5€/μηνα(αν φυσικα κανεις1 εφαρμογη την ημερα, μειωνεται στο μισο το κοστος).
 

P70

Active Member
Εγω φιλε αυτη βαζω, εδω κ 2 χρονια, την εβαζα κ πριν τη μμ. Ειχα γρηγορη φυτρωση μετα τη μμ, το οποιο σημαινεο οτι οντως η δραστικη ουσια ειναι αυτη που πρεπει. Επισης η kirkland εχει κ foam(δε το εχω προτιμησει ακομα) που βγαινει σε κοστος οσο κ η losion regain(δλδ πολυ φθηνοτερο απο τον αντιστοιχο αφρο regain). Νομιζω κανει αξιοπρεπεστατα τη δουλεια του το σκευασμα.Κοστος για Ετησια προμηθεια 12 μπουκαλακια των 60ml(που φυσικα αφορα 2 εφαρμογες την ημερα-πρωι/βραδυ) απο Αγγλια με μεταφορικα 72€...δλδ 6,5€/μηνα(αν φυσικα κανεις1 εφαρμογη την ημερα, μειωνεται στο μισο το κοστος).

Ευχαριστω πολυ Andy για την απαντηση. Τι το καλυτερο εχει ο αφρος για να αξιζει το παραπανω κοστος; Ένα link απο εκει που παραγγελνεις, μπορεις να στειλεις;
 

andy.k

Active member
Kirkland-minoxidil.co.uk

Ωστοσο τωρα εμφανιζει οτι ΔΕΝ εχει αποθεμα/out of stock...
Ο αφρος σε καποιους λαδωνει λιγοτερο κ ειναι κ λιγο πιο σβελτο να τον εφαρμοσεις, γτ η λοσιον εχει σταγονομετρο ενω στον αφρο απλα ψεκαζεις. ΟΜΩΣ εκτιμω οτι σε σχετικα μακρυ μαλλι 5-6cm και πανω, ο αφρος ΔΕ φτανει ευκολα στη ριζα, τον "τρωνε" οι τριχες, οποτε σιγουρα χανει μεγαλο μερος της δραστικοτητας του. Εγω για να μη μπλεκω με σταγονομετρα, αδειαζω το περιεχομενο του φιαλιδιου σε ενα αλλο φιαλιδιο που εχω προμηθευτει κ ειναι τυπου αρωματων(κολωνιες) εχει δλδ δικο του ψεκαστηρι κ εχω μετρησει οτι πχ 10 ψεκασμοι ειναι 1 ml. Ψεκαστηρι εχει κ η axelan αν δε κανω λαθος που την πουλανε εδω τα φαρμακεια, αρα αν θες περνεις μια φορα axelan, που ειναι πολυ καλη απ οσο εχω ακουσει, κ σου μενει το μπουκαλακι. Γεμιζεις με kirkland στο ψιλοτσαμπε, ψεκαζεις 10-11 φορες max κ ξεμπερδευεις τσακ μπαμ.
 

geok

Member
Πήρα από Amazon 1η φορά
Τιμή 70 περίπου με τα μεταφορικά
Τα 3 μπουκαλάκια αφρο .
Μου βγήκε το 1 δωρεάν σε σχεση με αγορα απο το φαρμακείο.
Στην επόμενη φορά θα πάρω kirkland
Aφρο
 

edyuser1

Active Member
Μπορεί καποιος να εξηγήσει ποιο από τα δύο προιόντα είναι το αυθεντικό?Βλέπω διαφορετικές συσκευασίες και αναριωτιέμαι...

http://www.kirkland-minoxidil.co.uk/minoxidil_5.htm

http://www.kirklandminoxidiluk.co.uk/product/kirkland-5-liquid-6-month-supply-2/
και τα 2 αυθεντικα ειναι απλως η πρωτη ειναι παλια φοτο
 

erwinor

Member
Πήρα 3 μπουκαλάκια Kirkland όμως έχω την εξής απορία.........όσοι έχετε πάρει τα μπουκαλάκια είναι σφραγισμένα ή απλά έχουν το καπάκι ασφαλείας και από μέσα είναι ανοιχτά..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Μπλουζα