Αλλαγη απο Regaine σε Regaine foam

Bouklas

Well-Known Member
pankal είπε:
Να εισαι καλα καλα φιλε.αν βαλω ελτα η dhl γ αποστολη ξερεις αν εχει διαφορα απο θεμα τελωνιου γτ δεν θελω ν μπλεξω...
Πηγες να αγοράσεις και μετά σου έβγαλε επιλογή για τρόπους αποστολής? Δεν μου το έχει βγάλει ποτέ, έχουν στάνταρ αποστολή απο όσο ξέρω, τώρα με τι τα στέλνουν δεν γνωρίζω πάντως φτάνουν στα ΕΛΤΑ. Μη φοβάσαι για το τελωνείο, πάντα μου γράφανε στο πακέτο ότι είναι ως δώρο και στην τιμή 8 δολάρια πχ (βέβαια μέχρι 70 ευρώ αγορές έχω κάνει). Στείλε τους και email αν θες για να είσαι και 100% σίγουρος να μη το σκέφτεσαι.
[email protected]
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

jimys

Member
athenian είπε:
jimys είπε:
johnn είπε:
jimys λες δεν εισαι σιγουρος για τη δοση ποτε οποτε απο παραπανω δοση καμια φορα εχω sides. Τι είναι τα sides?
Δηλ με τον αφρο απότι κατάλαβα δεν έχεις wet look μετά τη χρήση όπως με το υγρό ε…?

Μετα 5-10 λεπτα εισαι κομπλε στεγνος..

sides εννοω τις παρενεργειες που εχει βλεπε μαυρους κυκλους στα ματια λιγο βαρυ κεφαλι και καμια φορα τζιμπηματα στο στηθος..
παρολαυτα με τη δοση μετα απο ενα μηνα εγω βρηκα περιπου τι σηκωνει ο οργανισμος μου.. τη μειωσα αρκετα για να μην με ενοχλει...

μηπως εχεις καποιο καρδιολογικο προβλημα?το εχεις ψαξει ποτε?

ειχα κανει καρδιογραφημα στα 17 (δεν θυμαμαι για ποιο λογο , νομιζω για τη σχολη) και δεν ειχα δει κατι (δεν ξερω αν εκει φαινεται)

Σε καθε περιπτωση τα τσιμπηματα ειναι κλασσικο παραδειγμα sides υπερδοσολογιας.. οταν χαμηλωσα τη δοση σταματησε..
 

pankal

Member
Re: RE: Αλλαγη απο Regaine σε Regaine foam

Bouklas είπε:
pankal είπε:
Να εισαι καλα καλα φιλε.αν βαλω ελτα η dhl γ αποστολη ξερεις αν εχει διαφορα απο θεμα τελωνιου γτ δεν θελω ν μπλεξω...
Πηγες να αγοράσεις και μετά σου έβγαλε επιλογή για τρόπους αποστολής? Δεν μου το έχει βγάλει ποτέ, έχουν στάνταρ αποστολή απο όσο ξέρω, τώρα με τι τα στέλνουν δεν γνωρίζω πάντως φτάνουν στα ΕΛΤΑ. Μη φοβάσαι για το τελωνείο, πάντα μου γράφανε στο πακέτο ότι είναι ως δώρο και στην τιμή 8 δολάρια πχ (βέβαια μέχρι 70 ευρώ αγορές έχω κάνει). Στείλε τους και email αν θες για να είσαι και 100% σίγουρος να μη το σκέφτεσαι.
[email protected]
παιζει ν θυμαμαι κ λαθος γτ δεν εβαλα παραγγελια ...βλεπω οτι εχουν παραγγειλει αρκετοι απο εκει οποτε ελπιζω ν μην υπαρχει θεμα αξιοπιστιας προιοντος(κλωνος)...γτ ειχα παραγγειλει μεσω ebay απο μεγαλο εμπορο kirkland πριν χρονια κ καπακι αρχισαν πονοκεφαλοι γιαυτο κ γυρισα σε κλασσικη αγορα απο φαρμακειο αλλα πλεον οικονομικα δεν με παιρνει αρα σιγουρα θα το τσεκαρω...να σαι καλα
 

Bouklas

Well-Known Member
pankal είπε:
παιζει ν θυμαμαι κ λαθος γτ δεν εβαλα παραγγελια ...βλεπω οτι εχουν παραγγειλει αρκετοι απο εκει οποτε ελπιζω ν μην υπαρχει θεμα αξιοπιστιας προιοντος(κλωνος)...γτ ειχα παραγγειλει μεσω ebay απο μεγαλο εμπορο kirkland πριν χρονια κ καπακι αρχισαν πονοκεφαλοι γιαυτο κ γυρισα σε κλασσικη αγορα απο φαρμακειο αλλα πλεον οικονομικα δεν με παιρνει αρα σιγουρα θα το τσεκαρω...να σαι καλα
Τι να σου πω φίλε δεν ξέρω μόνο από εκεί έχω πάρει αφρό (rogaine, kirkland) όπως έχουν παραγγείλει και άλλα παιδιά, δεν διάβασα ποτέ κάτι άσχημο για την ποιότητα τους.
Από ebay είναι λίγο παράξενα τα πράγματα άσε! :-/
Νά'σε καλά φιλε :)
 

pankal

Member
Re: RE: Αλλαγη απο Regaine σε Regaine foam

Bouklas είπε:
pankal είπε:
παιζει ν θυμαμαι κ λαθος γτ δεν εβαλα παραγγελια ...βλεπω οτι εχουν παραγγειλει αρκετοι απο εκει οποτε ελπιζω ν μην υπαρχει θεμα αξιοπιστιας προιοντος(κλωνος)...γτ ειχα παραγγειλει μεσω ebay απο μεγαλο εμπορο kirkland πριν χρονια κ καπακι αρχισαν πονοκεφαλοι γιαυτο κ γυρισα σε κλασσικη αγορα απο φαρμακειο αλλα πλεον οικονομικα δεν με παιρνει αρα σιγουρα θα το τσεκαρω...να σαι καλα
Τι να σου πω φίλε δεν ξέρω μόνο από εκεί έχω πάρει αφρό (rogaine, kirkland) όπως έχουν παραγγείλει και άλλα παιδιά, δεν διάβασα ποτέ κάτι άσχημο για την ποιότητα τους.
Από ebay είναι λίγο παράξενα τα πράγματα άσε! :-/
Νά'σε καλά φιλε :)

Να σαι ρωτησω αν ξερεις απο γινεται η αποστολη των προιοντων?επικοινωνησα μ το customer service κ μ.ειπαν η αποστολη θα γινει με ems... η ems δεν ειναι κινεζικη?ρωταω γτ φοβαμαι μην φαω καμια μουφα προιον κ τρεχω...

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
 

Reve

Active Member
Παιδιά να ρωτήσω, αν βάζουμε αφρό το πρωί και υγρή το βράδυ θα έχουμε πρόβλημα? (συνεχώμενο shedding κτλπ??)
 

Bouklas

Well-Known Member
pankal είπε:
Να σαι ρωτησω αν ξερεις απο γινεται η αποστολη των προιοντων?επικοινωνησα μ το customer service κ μ.ειπαν η αποστολη θα γινει με ems... η ems δεν ειναι κινεζικη?ρωταω γτ φοβαμαι μην φαω καμια μουφα προιον κ τρεχω...
Από Αμερική έρχονται φιλε όχι από Κίνα.


Reve είπε:
Παιδιά να ρωτήσω, αν βάζουμε αφρό το πρωί και υγρή το βράδυ θα έχουμε πρόβλημα? (συνεχώμενο shedding κτλπ??)
Εγώ δεν γνωρίζω δεν το έχω κάνει ποτε. :-/
 

pankal

Member
Re: RE: Αλλαγη απο Regaine σε Regaine foam

danceworld_2001 είπε:
19 ευρώ στο φαρμακείο το regain 5% υγρό, 37 το foam. Μάλλον θέλουν κάποιες φαρμακευτικές πολύ κάψιμο.

Η καινοτομια πρεπει ν πληρωθει..νομος της αγορας ειναι αυτος..με τα πλεονεκτηματα του αφρου δυσκολο ν ειχαν ιδια τιμη...αντικειμενικα μιλωντας...υποκειμενικα μακαρι ν ειχε κ 10€!
 

pankal

Member
Καλα εισαι στανταρ...αρκει ν ειναι αξιοπιστα..εγω τωρα θα παραγγειλω μετα απο καιρο κ το ψιλο σκεφτομαι ν σου πω...αλλα ειναι μονοδρομος

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

alean

Member
τριχοπτωση κανονικων τριχων (οχι μονο πολυ μικρων οπως ειχα γραψει σε αλλο τοπικ) εχω κι εγω εδω κι ενα μηνα και μπορω να το δικαιολογησω μονο στη μεταβαση απο υγρη regaine σε υγρη kirkland. εδω και 1 βδομαδα βαζω αφρο regaine, με τη τριχοπτωση να συνεχιζεται. επειδη εχω 4-5εκ τριχα κανω οτι εκανα και σε προ 3ετιας παλιοτερη δοκιμη εφαρμογης αφρου regaine. ειχα παρατηρησει οτι γινοταν υγρος ο αφρος το καλοκαιρι μετα απο 1-2λ (λογω θερμοκρασιας), ετσι τωρα, παω το καπακι κοντα σε πηγη θερμοτητας και σε 10δευτ εχει γινει υγρος οποτε και τον τραβαω με το δοσομετρητη για να παει μετα πανω στο δερμα. τωρα αν αλλαζει η συσταση ετσι και μειωνεται η δραση της ουσιας.. θα φανει.. οποτε και ξαναγυριζω στην υγρη regaine.
 

manos1231

New Member
παιδια καλημερα,ειμαι 26 χρονων και εχω τριχοπτωση...εδω και 1 χρονο χρησιμοποιω regaine 5% και biotrin+advanatan+elocon,λοσιον(και κατα διαστηματα biomineral βιταμηνες) μια μερα regaine mia την lotion,εχω δει τα εξης αποτελεσματα τα μαλια μου δεν φαινονται αραια και η τριχοπτωση την μια σταματει την αλλη επανερχεται,τωρα ο δερματολογος μου εγραψε το regaine foam,αλλα για να πω την αληθεια μου φενεται πολυ ακριβο σε συγκριση με την λοσιον καθως σε ολα τα φαρμακεια που πηγα μου ειπαν οτι κανει την ιδια δουλεια,οσον αφορα τα dht blocker ο γιατρος μου τα απαγορεψε γιατι λεει εχουν παρενεργειες,(γυναικομαστια,και προβλημα στο σπερμα),εχω μπερδευτει με οσα εχω διαβασει και δεν ξερω με τι πρεπει να συνδυασω την θεραπεια μου για καλυτερα αποτελεσματα,ευχαριστω εκ των προτερων
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
manos1231 είπε:
παιδια καλημερα,ειμαι 26 χρονων και εχω τριχοπτωση...εδω και 1 χρονο χρησιμοποιω regaine 5% και biotrin+advanatan+elocon,λοσιον(και κατα διαστηματα biomineral βιταμηνες) μια μερα regaine mia την lotion,εχω δει τα εξης αποτελεσματα τα μαλια μου δεν φαινονται αραια και η τριχοπτωση την μια σταματει την αλλη επανερχεται,τωρα ο δερματολογος μου εγραψε το regaine foam,αλλα για να πω την αληθεια μου φενεται πολυ ακριβο σε συγκριση με την λοσιον καθως σε ολα τα φαρμακεια που πηγα μου ειπαν οτι κανει την ιδια δουλεια,οσον αφορα τα dht blocker ο γιατρος μου τα απαγορεψε γιατι λεει εχουν παρενεργειες,(γυναικομαστια,και προβλημα στο σπερμα),εχω μπερδευτει με οσα εχω διαβασει και δεν ξερω με τι πρεπει να συνδυασω την θεραπεια μου για καλυτερα αποτελεσματα,ευχαριστω εκ των προτερων
πρεπει να σταματησεις τις κορτιζονες
κρατα μονο μινοξιδιλη.
εγω θα αγοραζα αυτην http://genhair.com/index.php?route=product/product&product_id=11
και μια καψουλα την ημερα απο αυτο http://www.ebay.com/itm/3-x-NOW-DHA-500-180-SGels-Highest-Potency-500-DHA-250-EPA-FRESH-Made-In-USA/231067162323?_trksid=p2045573.m2042&_trkparms=aid%3D111000%26algo%3DREC.CURRENT%26ao%3D1%26asc%3D27%26meid%3D387%E2%80%8B3065370729161201%26pid%3D100033%26prg%3D1011%26rk%3D3%26rkt%3D4%26sd%3D251092398%E2%80%8B379%26
για την τριχοπτωση.
εδω ειναι και το νημα της θεραπειας http://www.hairlossgr.com/forum/thread-8983.html
 

manos1231

New Member
το biotrin το ειχα σταματισει για κανενα 6αμηνο και τωρα μου το αρχισε παλι..επισις υπαρχει καποιο καλο dht blocker?εκτοσ του proscar κατι σχετικα οικονομικο
 

nothinggr

Member
Re: RE: Αλλαγη απο Regaine σε Regaine foam

kapa είπε:
manos1231 είπε:
παιδια καλημερα,ειμαι 26 χρονων και εχω τριχοπτωση...εδω και 1 χρονο χρησιμοποιω regaine 5% και biotrin+advanatan+elocon,λοσιον(και κατα διαστηματα biomineral βιταμηνες) μια μερα regaine mia την lotion,εχω δει τα εξης αποτελεσματα τα μαλια μου δεν φαινονται αραια και η τριχοπτωση την μια σταματει την αλλη επανερχεται,τωρα ο δερματολογος μου εγραψε το regaine foam,αλλα για να πω την αληθεια μου φενεται πολυ ακριβο σε συγκριση με την λοσιον καθως σε ολα τα φαρμακεια που πηγα μου ειπαν οτι κανει την ιδια δουλεια,οσον αφορα τα dht blocker ο γιατρος μου τα απαγορεψε γιατι λεει εχουν παρενεργειες,(γυναικομαστια,και προβλημα στο σπερμα),εχω μπερδευτει με οσα εχω διαβασει και δεν ξερω με τι πρεπει να συνδυασω την θεραπεια μου για καλυτερα αποτελεσματα,ευχαριστω εκ των προτερων
πρεπει να σταματησεις τις κορτιζονες
κρατα μονο μινοξιδιλη.
εγω θα αγοραζα αυτην http://genhair.com/index.php?route=product/product&product_id=11
και μια καψουλα την ημερα απο αυτο http://www.ebay.com/itm/3-x-NOW-DHA-500-180-SGels-Highest-Potency-500-DHA-250-EPA-FRESH-Made-In-USA/231067162323?_trksid=p2045573.m2042&_trkparms=aid%3D111000%26algo%3DREC.CURRENT%26ao%3D1%26asc%3D27%26meid%3D387%E2%80%8B3065370729161201%26pid%3D100033%26prg%3D1011%26rk%3D3%26rkt%3D4%26sd%3D251092398%E2%80%8B379%26
για την τριχοπτωση.
εδω ειναι και το νημα της θεραπειας http://www.hairlossgr.com/forum/thread-8983.html

Τι "παραπάνω" έχει η μινοξ της genhair από τις regain, Kirkland κλπ?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
nothinggr είπε:
Τι "παραπάνω" έχει η μινοξ της genhair από τις regain, Kirkland κλπ?

καποια αμινοξεα αλλα στην πραξη δεν νομιζω να κανουν την διαφορα.
το πλεονεκτημα της ειναι οτι ειναι η φθηνοτερη μινοξ χωρις προπυλαινογλυκολη.
επισης εχει και εναν αλλο προιον minoxidil sulfate 15% http://genhair.com/index.php?route=product/product&path=4&product_id=12
για την οποια υπαρχει φημη οτι δουλευει καλυτερα απο την κλασικη μινοξ.
εδω ειναι και το νημα http://www.hairlossgr.com/forum/thread-7815.html
προσωπικα αμφιβαλω αλλα στην χειροτερη ειναι η φθηνοτερη 15αρα μινοξ
 

hair expert

New Member
καλησπερα παιδια,θα ηθελα να μου δωσετε λιγο τα φωτα σας..ειμαι σε regain 5% υγρη 3 περιπου χρονια με πραγματικα καλα αποτελεσματα..εδω και 2 μιση περιπου μηνες το εχω γυρισειν σε αφρο...και εχω πραγματικα πολυ μεγαλο shedding...καποια συμβουλη?? να περιμενω λιγο ακομα για να σταματησει..η να το ξαναγυρισω σε υγρη? σας ευχαριστω.
 

cool11

Well-Known Member
Καλησπερα σας. Θελω και γω να παραγγειλω απο εξω το regain foam αλλα στο site που αναφερετε παραπανω ως αξιοπιστο (http://www.minoxidil-direct.co.uk/shop/rogaine-foam-5/) το αναφερει ως rOgain. τι σημαινει αυτο?

Το ονομα αλλαζει, το ιδιο ειναι, απλα εξω το πουλανε ως rogaine, στην Ελλαδα(ή και ευρωπη?) το πουλανε ως regaine.
Καμια διαφορα.
 
Μπλουζα