Αλλαγές στο σώμα με regaine

iliana

Member
Καλησπέρα!!! Έψαξα στην αναζήτηση μήπως υπάρχει παρόμοιο θέμα αλλά μου βγάζει πάρα πολλά και διάφορα και δεν έβγαλα άκρη.. Αν υπάρχει ήδη ζητώ συγνώμη, αν θέλετε παραπέμψτε με για να το διαβάσω και διαγράψτε αυτό.. Το ερώτημά μου είναι αν και ποιές αλλαγές προκαλεί στο σώμα η μινοξ και συγκεκριμένα το regaine. Μετά από πολλή σκέψη κατέληξα να ξαναβάλω μινοξ μέχρι να ξαναβγούν κάποιες τρίχες, κανένα δίμηνο-τρίμηνο υπολογίζω, για να "ξυπνήσω" τους θύλακες, όπως μου είχε προτείνει κάποιος σε προηγούμενο θέμα και μετά πάλι τα ίδια με την πτώση όσων θα βγούν αλλά θα το ρισκάρω να βάζω για μικρά διαστήματα ίσα-ίσα να μην νεκρώσουν (??) οι θύλακες, μέχρι να βρώ έστω τον λόγο του προβλήματός μου. Τέλος πάντων το θέμα μου είναι ότι έχω ξεκινήσει εδώ και μια εβδομάδα περίπου regaine 5% 3-4 ψεκασμούς πρωί και βράδυ και ήδη έχω παρατηρήσει αλλαγές στο σώμα μου, όπως ότι φαίνομαι παχύτερη ή πρησμένη και έχει αυξηθεί η κυτταριτιδα.. Γυμνάζομαι συχνά και είχε φτάσει σε αρκετά καλή κατάσταση το σώμα μου και πλέον δε μπορώ να διακρίνω καθόλου τους μύες, ειδικά σην κοιλιά που φαίνεται να έχω το περισσότερο πρήξιμο.. Έχει η μινοξ τέτοιες παρενέργειες ή να ψάξω αλλού την αιτία;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ViNNiE

New Member
Καλησπέρα.Σε σπάνιες περιπτώσεις έχω διαβάσει αναφέρεται ως πιθανή παρενέργεια η απόκτηση βάρους.Πρήξιμο προκαλεί ώς παρενέργεια σε κεφάλι και χέρια,για κοιλιά δεν το έχω ακούσει ποτέ.Αν πάντως βλέπεις διαφορές απ'όταν το ξεκίνησες καλό θα ήταν να το σταματήσεις η να κάνεις κάποιες εξετάσεις για να δείς που οφείλεται το πρόβλημα.
 

iliana

Member
Καλησπέρα.Σε σπάνιες περιπτώσεις έχω διαβάσει αναφέρεται ως πιθανή παρενέργεια η απόκτηση βάρους.Πρήξιμο προκαλεί ώς παρενέργεια σε κεφάλι και χέρια,για κοιλιά δεν το έχω ακούσει ποτέ.Αν πάντως βλέπεις διαφορές απ'όταν το ξεκίνησες καλό θα ήταν να το σταματήσεις η να κάνεις κάποιες εξετάσεις για να δείς που οφείλεται το πρόβλημα.
Οκ, χαίρομαι που δεν είναι από αυτό, τουλάχιστον να ολοκληρώσω αυτόν τον κύκλο μέχρι να βγει κάτι.. Σ' ευχαριστώ!!!
 
Μπλουζα