Ακουω γνωμες συμφορουμιτες

koumparos

Well-Known Member
Καλα σου ειπε ο κοραυ.Και εγω εαν ημουν τοπ γιατρος που δεν θα ηθελα να τσαλακωθει το ονομα μου σε περιπτωση που κατα τη διαρκεια της εξελιξης της μμ μεχρι το 12μηνο εξακολουθεις να χανεις μαλι και ετσι το τελικο αποτελεσμα ανεξαρτητως φυτρωσης θα ειναι μετριο δεν θα σε αναλαμβανα εαν δεν επαιρνες τουλαχιστον 6 μηνες πριν φινα.Επισης τα μαλια στους κροταφους ειναι κινδυνος θανατος για shockloss δηλαδη πολυ επιφοβα να μην αντεξουν την μμ και να χαιρετησουν προωρα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

naruto

Well-Known Member
Τhanx για την απαντηση.
Η αληθεια ειναι οτι κ εγω ο ιδιος το ξερω μεσα μου οτι μεχρι τα 30 δεν θα κανω κατι γιατι ειμαι κ λιγο χεστης κ φοβαμαι την αποτυχια.Οπως ειπα δεν με ενοχλει τοσο πολυ ακομα γιατι με το καταλληλο χτενισμα περναω για Norwood 1,5-2 ,που δεν με χαλαει,κ ας ειμαι σχεδον Norwood 3 εδω κ αρκετα χροννια.Oποτε δεν επειγει ακομα.

Οταν ομως εξαφανιστουν τελειως οι κροταφοι κ γινω καθαρο Norwood 3 τοτε δεν νομιζω να μπορεσω να κρατηθω αλλο.Οπως ειπα να περιμενω να φυγει κ το τσουλουφι και να γινω οπως ηταν πχ ο Δημητρης δεν υπαρχει περιπτωση.Θα πεσω σε κανα γκρεμο απο την στεναχωρια μου.

Κουμπαρε να σου πω την αληθεια κ να παθω schock loss στους κροταφους δεν πειραζει.Οσα εχουν μεινει ειναι πολυ αδυναμα κ ειναι θεμα χρονου να χαιρετησουν.Αν εμπαινα τωρα για μμ ο γιατρος οσα εχουν μεινει στους κροταφους δεν θα τα λαμβανε καν υποψη του.Το θεμα ειναι οσα εβαζε να επιαναν.Υπαρχει κινδυνος να μην πιασουν τα μεταμοσχευμενα στους κροταφους επειδη εχουν μεινει λιγα κ αδυναμα μαμα?Δεν ξερω,ρωταω

Φαρμακα ειμαι κατα κ ας λεει ο Erdogan οτι θελει.Θελω να δω απο περιεργεια τι θα μου πει οταν του στειλω κ καλα οτι δεν σηκωνει ο οργανισμος μου τη φινα.Ετσι κ αλλιως δεν θα την κανω σε αυτον οταν ερθει η ωρα,ο Ισπανος ειναι ο ανθρωπος μου...Μονο μινοξ κ αυτη μετα απο πολυ σκεψη.

@CVIAL κατι τελευταιο κ σταματαω να σε πρηζω.Την δοτρια απο τις φωτογραφιες πως την βλεπεις,ποσα λες να μπορει να δωσει?Ο Γιατρος που εκανε το τριχοριζογραμμα με καθυσηχασε λεγοντας πως ειμαι στον μεσο ορο,ισως κ λιγο πιο πανω.
Το καλο ειναι πως τα πλαινα με το ματι τα βλεπω πολυ καλα,στο ιδιο επιπεδο με τα πισω.Στις φαβοριτες κ λιγο πιο πανω παντα ημουν λιγο πιο αραιος αλλα ετσι κ αλλιως δεν ειναι safe zone αυτο το κομματι.Ειμαι κατω απο φως παραθυρου,κοντοκουρεμενος στα 0,8 εκατ.(τραβηξα 3-4 τριχες κ τις μετρησα για σιγουρια:p)
 

Συνημμένα

  • Screenshot_2016-12-22-14-34-11.jpg
    Screenshot_2016-12-22-14-34-11.jpg
    396.9 KB · Προβολές: 65
  • Screenshot_2016-12-22-14-34-31.jpg
    Screenshot_2016-12-22-14-34-31.jpg
    345.9 KB · Προβολές: 62

koumparos

Well-Known Member
Καλα μεχρι να σου βρει ημερομηνια για consultation o λορενζο μπορει να αλαξεις γνωμη χαχαχαχα
χιουμορ κανω.Παντως καλα κανεις και την ψαχνεις και νομιζω πρεπει να ακολουθησεις αυτο που λεει ο cvial ,ειναι το ποιο λογικο θα ελεγα και ασε τις τρελες...:D
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Επειδή οι φώτο δεν είναι καλές το μόνο που μπορώ να πω είναι ότι δεν βλέπω φοβερή πυκνότητα. Μάλλον αυτό που σου είπαν, μέσος όρος. Το θέμα είναι τι μπορούν να δώσουν τα πλαϊνά, εκείνα δίνουν το extra boost. Γενικά αν μπορείς βάλε καλύτερες φώτο.
 

naruto

Well-Known Member
Σαε ευχαριστω ολους για το χρονο σας
σειρα εχουν τα consulation με HDC κ DHI που ελπιζω να εχω καλα νεα στο θεμα δοτρια.
Μπορει να περασω κ απο τον Βεκρη να ανοιξει λιγο το ματι:)
 

Socratis

Active Member
Μισο propecia την ημέρα ξεκίνησα κ αυτο απο περιέργεια για να δω πως θα αντιδράσει ο Οργανισμός .δεν εχω σκοπό να το συνεχίσω και ας με κάνει bob Marley
Αφου δεν εχεις στοχο να το συνεχισεις για καιρο γιατι ξεκινας μια αγωγη που το γραφει παντου οτι πρεπει να το παρεις για παντα?Για πλακα?
 

naruto

Well-Known Member
Αφου δεν εχεις στοχο να το συνεχισεις για καιρο γιατι ξεκινας μια αγωγη που το γραφει παντου οτι πρεπει να το παρεις για παντα?Για πλακα?
Το ειπα καμμια δεκαρια φορες.Θελω να ξερω πως θα αντιδρασει ο οργανισμος στο φαρμακο για ενδεχομενη μελλοντικη χρηση του ως εσχατη λυση.
Αν πχ κανω μεταμοσχευση κ αποτυχει ή αν εχω χαλια δοτρια κ δεν μπορω να κανω καθολου μεταμοσχευση ή αν γινει ξαφνικα η τριχοπτωση σουπερ επιθετικη κ δε σταματαει με τιποτα.Θελω να ξερω αν θα εχω κ αυτην την εσχατη λυση για ηρεμια μυαλου αν ολα πανε στραβα κ εκτος πλανου.
Πες με χαζο,πες με υπερβολικο πες με οπως θες.Θελω να ξερω καθε παραμετρο,να ειμαι σε θεση να αντιμετωπισω καθε αναποδια και να μην εχω καμμια αμφιβολια.Ετσι ειναι ο χαρακτηρας μου,δεν αφηνω τιποτα στη τυχη;)
 

piros75

Well-Known Member
Με αυτήν τη σειρά:
1. Θεραπείες και υπομονή
2. Consultation για μέτρηση δότριας και εικόνα της προβληματικής περιοχής
3. Μεταμόσχευση σε μερικά χρόνια εφόσον οι θεραπείες δεν αποδεικτούν επαρκείς.
 

Socratis

Active Member
Το ειπα καμμια δεκαρια φορες.Θελω να ξερω πως θα αντιδρασει ο οργανισμος στο φαρμακο για ενδεχομενη μελλοντικη χρηση του ως εσχατη λυση.
Αν πχ κανω μεταμοσχευση κ αποτυχει ή αν εχω χαλια δοτρια κ δεν μπορω να κανω καθολου μεταμοσχευση ή αν γινει ξαφνικα η τριχοπτωση σουπερ επιθετικη κ δε σταματαει με τιποτα.Θελω να ξερω αν θα εχω κ αυτην την εσχατη λυση για ηρεμια μυαλου αν ολα πανε στραβα κ εκτος πλανου.
Πες με χαζο,πες με υπερβολικο πες με οπως θες.Θελω να ξερω καθε παραμετρο,να ειμαι σε θεση να αντιμετωπισω καθε αναποδια και να μην εχω καμμια αμφιβολια.Ετσι ειναι ο χαρακτηρας μου,δεν αφηνω τιποτα στη τυχη;)
Φιλε εισαι μικρος ακομα,δεν εχει σταματησει ακομα η τριχοπτωση.Λογικο ειναι που ολοι οι γιατροι σου λενε για φινα γιατι θα παει τσαμπα η μεταμοσχευση
 

tasos33

Well-Known Member
Δοκιμαζοντας φινα για ενα διμηνο.
1.δεν θα εισαι σιγουρος αν θα εχεις παρενεργειες,γιατι μπορει να εχεις μετα απο τρεις μηνες χρησης
2.δοκιμαζοντας για δυο μηνες το πιθανοτερο ειναι πως δεν θα ξερεις αν θα δουλευει σε εσενα, συνηθως αποδιδει, αν αποδωσει, μετα απο περισσοτερους μηνες.
αρα στην τυχη πας


Ετσι ειναι ο χαρακτηρας μου,δεν αφηνω τιποτα στη τυχη;)
 

naruto

Well-Known Member
update μετα την συναντηση με την HDC.
-6 μηνες regaine στους αραιωμενους κροταφους.καμμια διαφορα,οπτικα τουλαχιστον.Εχω βγαλει ομως μια τεραστια τριχα στη μυτη:p.Πως γινετε να βγαζω τριχα σε τελειως ακυρη περιοχη και στους κροταφους που εχω ακομα αρκετη τριχοφυια να μην βγαζω τιποτα,ο θεος το ξερει.

-2 μηνες ο.5 mg φινα.καμμια διαφορα στο μαλλι μιας κ ειναι ειναι νωρις ακομα.Εδω και 2 εβδομαδες ομως εχουν εμφανιστει παρενεργειες.Στυση και λιμπιντο ειμαι οπως ημουν.Εχω ομως αραιο σπερμα και το κυριοτερο με πιανει σε κατι ακυρες στιγες πονος στα @@,αρκετα αισθητος.Το περιμενα οτι μπορει να εχω παρενεργειες απο την φινα μιας και η dht μου ειναι στα ορια,οποτε με τη φινα θα κατεβηκε ισως κατω του οριου.Θα κανονισω εξετασεις σε λιγες μερες να δω που ειμαι.Θα δωσω αλλη μια ευκαιρεια στη φινα,παιρνοντας απο σημερα 0.25 mg,δηλαδη 1/4 propecia.Αν δεν συνερθω την κοβω και τελος.

Στη συναντηση με τον κ.Φιουρη,
ο ιδιος προς τιμην του με αποθαρυνε για ενδεχομενη μεταμοσχευση,λεγοντας πως και το προβλημα δεν ειναι ιδιαιτερα αισθητο ακομα αλλα και πως ειμαι επιφοβος για shockloss στους αδυναμους κροταφους.Μου προτεινε να το παλεψω με θεραπειες και να το ξαναδω σε μερικα χροννια που θα εχουν αδειασει κ αλλο οι κροταφοι και θα υπαρχει πιο πολλυ καθαρος χωρος για μεταμοσχευση χωρις κινδυνο schock loss.

Tα ευχαριστα νεα ηρθαν στη μετρηση της δοτριας.Συγκεκριμενα,
-πισω σε ορισμενα σημεια που μετρησε βρηκε πυκνοτητα 90-100 grafts/cm2
-στα πλαινα βρηκε περιπου 80 grafts/cm2.
ο ιδιος μου ειπε πως κεφαλια σαν το δικο μου δινουν στη χειροτερη περιπτωση που κατεβει πολυ το crown και τα πλαινα 6000 grafts.Στην καλυτερη 8000 g ισως και παραπανω.Ισχυριστηκε επισης πως η πυκνοτητα μου ειναι στο μεσο ορο.Βεβαια το wikipedia αλλα λεει για τους μεσους ορους...τεσπα δεν διαφωνησα.

Επομενη κινηση να διπλοτσεκαρω την δοτρια με dhi και erdogan ισως,
να δω τι γινετε με φινα και dht.Κ επειτα παιρνω αποφασεις πως θα κινηθω
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

koumparos

Well-Known Member
Για να σου λεει ο φιουρης αστο για μερικα χρονια κατι θα ξερει γιαυτο κατσε στα αυγα σου
αλλιως πρεπει να πας σε τοπ να ελαχιστοποιησεις τις πιθανοτητες για shock loss και αυτος ειναι ενας στον κοσμο και λεγεται λορετζο.Βεβαια για παν ενδεχομενο την φινα θα την συνεχισεις τουλαχιστον 6 μηνες μετα την μμ.
 

naruto

Well-Known Member
Για να σου λεει ο φιουρης αστο για μερικα χρονια κατι θα ξερει γιαυτο κατσε στα αυγα σου
αλλιως πρεπει να πας σε τοπ να ελαχιστοποιησεις τις πιθανοτητες για shock loss και αυτος ειναι ενας στον κοσμο και λεγεται λορετζο.Βεβαια για παν ενδεχομενο την φινα θα την συνεχισεις τουλαχιστον 6 μηνες μετα την μμ.
Προς το παρω καθομαι στα αυγα μου κ προσευχομαι να μου βγαλει καμια τριχα στους κροταφους το regaine κ οχι μονο στη μυτη κ στο κουτελο :(
Ο γιατρος top θα ειναι.Αναμεσα σε Lorenzo κ Hasson εχω σκοπο να κινηθω,μιας κ σκεφτομαι κ το strip ακομα λογω των πλεονεκτηματων του.
Το θεμα ειναι οτι η φινα δεν με πολυσυμπαθει ομως...
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Naturo στα λεγα στην πρωτη σελιδα.Να ακους το παππου John.
Περιμενε,εισαι μικρος και δεν εχεις και τρομερο θεμα.
Και ασε τις φινες και πιασε το τοππικ καλυτερα.
 

naruto

Well-Known Member
Naturo στα λεγα στην πρωτη σελιδα.Να ακους το παππου John.
Περιμενε,εισαι μικρος και δεν εχεις και τρομερο θεμα.
Και ασε τις φινες και πιασε το τοππικ καλυτερα.
john δεν εχω μεγαλο θεμα ακομα αλλα παω για πενταρης...στο χαλαρο κιολας.
Τοππικ σου ειπα δεν παιζει.Θα ειναι σαν να κοροιδευω τον εαυτο μου.
Το επομενο βημα απο το τοπικ ποιο ειναι...αυτο ισως:p
Guys-If-Youve-Been-Slacking-Off-At-The-Gym-You-Can-Just-Buy-This-Fake-Torso-600x450.jpg
 

koumparos

Well-Known Member
Ασε τον χασον και στο λεω εγω που εκαναν 2 ξαδερφια μου με τρομερη πυκνοτητα.Δεν ξερεις αυριο τι γινεται.Θα τρεχεις να καλυπτεις τομες.Μαζευε χρημα και πηγαινε λορετζο.Η περιμενε αδειασμα και καντο και στη κυπρο πχ η κοιτας απεναντι ερντογαν.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Ελα ρε υπερβαλεις τωρα...χαχαχα σιγα μην βαλουμε και τιποτε κατω στα τετοια να φενονται μεγαλυτερα..
Το τοππικ εχει σωσει ψυχολογιες.Φαντασου να κυκλοφορουσα με το ροξακι μου καρτα τωρα.
 

koumparos

Well-Known Member
Μια χαρα λυση ειναι το τοπικ.Η μιση ελλαδα τοπικ βαζει.Εχω μια φιλη 40χ με διαχυτη και το χρησιμοποιει αβερτα.Της ανεβασε την ψυχολογια λιγο πριν τα ψυχοφαρμακα.Αν δεν ειχα γυαλισμενους κροταφους (3) θα το εβαζα και εγω χαλαρα.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Μια χαρα λυση ειναι το τοπικ.Η μιση ελλαδα τοπικ βαζει.Εχω μια φιλη 40χ με διαχυτη και το χρησιμοποιει αβερτα.Της ανεβασε την ψυχολογια λιγο πριν τα ψυχοφαρμακα.Αν δεν ειχα γυαλισμενους κροταφους (3) θα το εβαζα και εγω χαλαρα.

Εγω απορω πως καθετε στο ροξακι μου ακομη.Φαντασου και με λιγα grafts να βαλεις εκει με συνδιασμο με το τοππικ κανει θαυματα.
 

naruto

Well-Known Member
Επετρεψτε μου να διαφωνησω παιδες.Τι να το κανω το τοπικ,να το βλεπουν οι αλλοι?
Χεστηκα για τους αλλους.Για την παρτυ μου εχω σκοπο να τα κανω ολα.Κ μονο που θα ξερω οτι βαζω τοπικ θα μου γ@μι3τ3 η ψυχολογια.Ασε που θα θελει να σου πειραξει τα μαλλια και καμμια γκομενα,γιατι εχουν κ αυτο το συνηθειο.Τοτε τι???
Εσυ john κυριλε εισαι,κοντευεις και τα 40 αλλωστε,δεν εισαι πια παιδακι:D.Κ μια αραιωσουλα στο crown για καποιον στην ηλικια σου δεν εγινε κ τιποτα.
Κουμπαρε εννοειτε πως προτιμω fue αλλα οπως ειπα παω για πενταρης,τουλαχιστον.Κ την φινα φαινετε δεν την σηκωνω.Καθε τριχα στην δοτρια θα ειναι πολυτιμη για μενα.Κ το strip δινει κατα κανονα περισσοτερα συνολικα μοσχευματα,ειδικα σε χερεια οπως του hasson.Oποτε δεν το αποκλειω κιολας.
 
Μπλουζα