Έχει δοκιμάσει κανείς prp?

Σουλα

New Member
Καλησπέρα σε όλους!
Είμαι 23 ετών, λόγω ορμονικών προβλημάτων αδυνατίζουν τα μαλλιά μου και αραιώνουν απο τα 16 μου. σε διαστημα αρκετων ετών η χρήση αντισυλληπτικών χαπιών κρατούσε μέχρι ένα σημείο την κατασταση σταθερή. εδώ όμως και ένα χρονό αφου οι ορμόνες μου έχουν σταθεροποιηθει και η χρήση χαπιών σταμάτησε το πρόβλημα μεγάλωσε και η αραίωση προχώρησε και στα πλαϊνά του κεφαλιού μου πάνω απο τα αυτιά κάνοντας τα να μοιάζουν ακόμα λιγότερα. Η ψυχολογία μου είναι στα πατώματα προφανώς και ψάχνω εναλλακτικές. Έχω δοκιμασει μινοξιδίλη κλπ. τα πάντα και δεν θα ηθελα να ξαναδοκιμάσω γιατί δεν μένω ικανοποιημένη. Άκουσα για την θεραπεία PRP και μου κέντρισε το ενδιαφέρον να την δοκιμάσω λόγω του κόστους όμως και του επιπέδου του πόνου που προβλέπω θέλω να ρωτήσω αν το έχει δοκιμάσει κάποιος να μου πει γνώμη και εμπειρία!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimitris12

New Member
Κι εγώ σήμερα που είχα επισκεφτεί γνωστή κλινική μμ για να κάνω κάποιες ερωτήσεις σχετικά με το πρόβλημα της αραίωσης που αντιμετωπίζω, εκτός από την μμ που μου προτείνανε για να διορθώσω κάπως το πρόβλημά μου, μου πρότειναν επίσης θεραπεία prp ώστε να μπορέσω να διατηρήσω τα υπάρχοντα μαλλιά μου για όσο το δυνατόν μεγαλύτερο διάστημα. Μου πρότειναν να κάνω 3 θεραπείες συνεχόμενες (μία κάθε μήνα) και μετά για συντήρηση μία φορά τον χρόνο. Κόστος θεραπείας: 200 €/κάθε θεραπεία. Άν έχει κάνει κάποιος την συγκεκριμένη θεραπεία ή γνωρίζει κάποια πράγματα σχετικά με αυτό ας μας δώσει τα φώτα του.
 
Μπλουζα